Deko-fikirler!

Merhaba!

Dekorasyonda iyi fikirlere, ilham veren çözümlere hepimizin ihtiyacı var. Bazen bir ufak fikir, dekorasyonunuzu baştan sona değiştirecek muhteşem bir gelişmeye yol açar.

Eğer gardırop üzerinde ya da raflarda kreatif boya efektleri uygulamak istiyorsanız, en iyi sonuç için size bu konuda yardımcı olacak pek çok firma bulabilirsiniz. Hobi sanat evleri ve marangozların kapısını çalmaktan çekinmeyin.

Evinizi aynı zamanda işyeri gibi kullanıyorsanız, mümkün olduğunca geniş bir çalışma alanı ve büyük depolama yöntemine ihtiyacınız var demektir. Bu yüzden malzemeleri yayabileceğiniz bir masa, kaynak kitaplarınız için bir dolap, ufak tefek eşyaları koyabileceğiniz plastik kutlar ve kolay ulaşmak istediğiniz şeyler için açık raflar, son derece iyi seçenekler olacaktır.

Alanı daha akıllıca kullanmak için bazı mobilyalarınız değiştirmeyi göze alın. Derin çekmece ünitesi yerine, kağıtlarınızı istifleyebileceğiniz birkaç sığ veya dikey çekmece bölücüleri daha çok işinize yarayacaktır.

Negatif boş alanları değerlendirmenin en iyi yolu, köşelere döner dolaplar yerleştirmektir. Eğer tavanınız ekstra ağırlık kaldırabiliyorsa, çengellerle değişik eşyaları taşımak için raflar astırabilirsiniz.

Lavanta çiçeğinin hem kendisi, hem onlardan yapılan koku keseleri, hem de bu çiçeğin stilize edildiği desenlerle süslenmiş kumaşlar evinizde yer alırsa, kendinizi baharın tatlı çoksusuna kaptırabilirsiniz.

Lavanta dallarını evdeki tek kalmış cam bardaklarda sergileyebilir, taze lavantanın mis gibi kokusuyla, temizliğin ve tazeliğin ruhunuzu okşamasına izin verebilirsiniz.

Baharlık ve kışlık değişiminin yapıldığı zamanlarda dolapları yerleştirmek önemlidir. Yerleştireceğiniz eşyaları kendi içinde sınıflara ayırdıktan sonra, en az kullanacaklarınızı yukarıya, elinizin altında olmasını istediğiniz eşyaları veya sezonda kullanma ihtimalinizin olduğu kıyafetleri daha kolay ulaşacağınız yerlere koyun.

Dolabınızın bir rafını evinize gelen konukların ihtiyacı için ayırabilirsiniz. Bu rafta havlu, battaniye, nevresim takımı, terlik, yastık, gecelik gibi konuklarınızın ihtiyacı olabileceği eşyaları bulundurabilirsiniz.

Dolap kapaklarınızı değerlendirin. Akıllı düzenleyiciler ile banyo gereçlerini, dikiş setinizi ve kozmetiklerinizi kapak içlerine asarak yerden tasarruf edebilirsiniz.

Dolap raflarınızdan birini, günlük gereksinim duyduğunuz nevresim takımı, havlu, oda spreyi gibi eşyalarınıza ayırabilirsiniz. Konuklarınız ve sizin günlük kullanmakta olduğunuz ev tekstillerinizi ayırmak için, rafları etiketleyebilirsiniz.
MSN Kadın
 
Üst Alt