• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

değişen bir şey yok..var mı?

  • Konbuyu başlatan Guney
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 3
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
değişen bir şey yok..var mı?

Guney

Kıdemli
Üye
2 ayrı tür..Kadın ve erkek..
Erkek..Önce erkek vardı güçlüydü,kuvvetliydi kendine kendine yetiyordu ama sıkıldı sonra; bilmem neresinin kemiğinden başka bir tür yaratıldı..Kadın..Zayıftı,güzeldi,alımlıydı,çekici ydi..Evet evet çekiyordu birşeyler,aşağıda olan birşeyler..2 tür arasındaki çekim günbegün arttı arttı ta ki kadınla erkek yekvücut olup birleşene kadar..
Birleştiler..İlk mutluluk,şehvet,zevk patlaması yaşandı yeryüzünde..
Ve adam düşündü..Hiç böyle hissetmemiştim,ihtiyacım olan buymuş..Kadınmış!..Evet ihtiyacım,kadını(m)..Artık benim..
Ve kadın düşündü..Benden önce o vardı ama hiç bu kadar mutlu olmamıştı..Onu bu kadar mutlu eden benim..Evet evet onu mutlu eden benim bensiz olamaz ben değerliyim ve bundan çok hoşlanıyorum..Bu artık benim birincil görevim..Çünkü artık onunum..
2 tür birbirine öylesine bağlandı ki artık mümkün değildi onları ayırmak..
Biri sahip diğeri ait..
Biri oyuncağını paylaşmak istemeyen şımarık bebek,diğeri oynanmaktan yıpranmış bir o kadar da mutlanmış oyuncak..
Gittikçe çoğalmışlar..Yıllar geçtikçe binlerce yüzlerce milyonlarca olmuşlar..
Her yeni gelen tür,atasının özelliğini taşımış..Sahip doğduysa hep sahip olmuş,oldurulmak istenmiş,beynine işlenmiş sahiplik duygusu..Ait doğduysa hep ait olması gerekmesi öğretlenmiş,aksi taktirde ayıplanmış,utandırılmış,insan içine çıkartılmamış..
Milyonlarca yıl geçmiş..
Devran dönmüş,dünya değişmiş..İnsanoğlu gelişmiş,yaşantısı değişmiş,başına bin bür türlü hal gelmiş..Devlet kurmuş,savaşmış,ölmüş,öldürmüş,göç etmiş,yerleşmiş,peygamber olmuş,bilim adamı olmuş,sanayi devrimi yapmış,komünist olmuş,faşist olmuş..Olmuş da olmuş..
Bunların hepsi sahipliğe alışmış Ademoğlu yüzünden olmuş..Hep önder tek önder Ademoğluymuş..Dünyanın devrini değiştirmiş,ayarını bozmuş..Elindeki yıpranmış oyuncağıyla,kadınıyla birlikte..Kadın savaşlarda göçlerde ezildikçe ezilmiş..Daha çok yıpranmış..Ama vazgeçmemiş,bırakmamış aitlik görevini..Erkeği onsuz yapamaz çünkü onunla mutlu oldu,o değerli..Kendi cinsinden doğan çocuğunu da ait olarak yetiştirmeyi vazgeçilmez kural edinmiş kendine..
Erkek sahip oldukça daha fazlasını istemiş..Daha fazla para,daha fazla unvan daha fazla toprak daha fazla oyuncak..
Sonra yukarılardan çok çok yukarılardan semalarında üstünden kelamlar dökülmüş yeryüzüne..Birilerinin varlığını anlatan,yaşamın amacını,yaşamın kurallarını anlatan kelamlar..Yazının başındaki 'bilmem neresinin kemiğinden yaratılmış kadın' ibaresinin haklılığı kanıtlanmış..Birden onlarca kadını iyilik adı altında götürmeyi kendine görev edinmiş önderler türemiş..
Yine yıllar yılları kovalamış..
Milyonlarca erkek
Milyonlarca kadın
Rahat rahat yaşanabilen ikili ilişkiler..
Aşk..
Sahiplik duygusu kendi üstüne yetmezmiş gibi bir de koca toplumun üstüne sinmiş erkek..Yeni yeni oyuncaklar çıkmış..Uzun bacaklı,koca göğüslü,fıstık gibi..Çoğu önünde elpençe divan durmuş..Ait olmaya hazırlar..Tek söze tav olmaya..Erkek mutlu..Nasıl olmasın ki? O sahip,o üstün,o rahat,o istediğini yer içer söyler,o şurda döver şurda sever,o güçlü ekmeğini taştan çıkarır,o lider ne derse o olur ve onun bir penisi var küçüklüğünde amcalara göstererek şimdilerde kadınlara göstererek övündüğü..
Aitlik duygusu kendi üstüne yetmezmiş gibi bir de koca toplumun üstüne sinmiş kadın..Başlarda mutluydu aşıktı mutlu etmişti..Yıllarca sürdürdü bu durumunu ama zamanla farklı istekler boy gösterdi..Yapmayı denedi kendi yetiştirdiği nesli karşı çıktı,ayıpladı,erkeğinin hakaretine uğradı..Çok büyük günah işlediğini düşünüp içine kapandı..Ezildi ezildi..iyice sindi..Ama içindeki istekleri engelleyemedi..Karşı da çıkamadı..Nasıl çıkabilir ki? O ait sadece söyleneni yapabilir,o güçsüz ekmeğini taştan çıkaramaz,o rahat rahat konuşamaz giyinemez erkeği kıskanır ve onun övünebileceği bir penisi yok..

Sanırım aradaki en büyük(!) fark bu..Birinin cinsel organı büyük diğerinin küçük..

Kadının cinselliğinin yadsındığı,kadının ezildiği,hor görüldüğü,doğrulardan utandırılmaya,yolundan döndürülmeye çalışıldığı bu toplum umarım bir gün değişir.

kaynak

Eklemek istediğiniz var mı?
 

Masterlord

Kıdemli
Üye
aradaki farklar eskidende vardı

peygamber zamanındada vardı

ozmnki kadınların gidip peygambere bunları bu sekilde anlattığını zannetmiyorum

dünya değişti
3.cü bir tür çıktı
feministler

sahiplenmeyi aşağılanmak olarak alğıladılar
ama kimin umrundaki
haya ldünyalarında yüzmeye devam etsinler onlar

yazıdada dendiği gibi
erkek güçlü , kadın güzeldir
gerçekler hep acıdır

kadın erkeğin bilmem ne kemiğinden yaratılmış :)

gerçekleri değiştiremez kimse

kabullenmek ve yaşamak
işin sırrı burda gizli
 

gordionum

Tecrübeli
Üye
sahiplik, önce kendine sahip olmaktır. kendine sahip olamayanın ikinci bir varlığa sahip çıkması onun ilkelliğini yansıtan aynadır.

karşılığında itaat eden, sahip çıkılmasına göz yumanda birey olamayandır.
 
Üst Alt