Davutoğlu: 'Kredi kullanan esnafımız arttı.Allah bereketini artırsın'

İslam dinin şiddetle reddettiği ve yasakladığı 'faiz' i meşrulaştırma adına anlamsızca ifadeler kullanan Davutoğlu bir kez daha şok etti.

Davutoğlu'nun iktidarları döneminde esnafa verdikleri kredilerdeki artışa değindiği konuşmasında 'Helal-i Hoş' olsun 'Allah bereketini artırsın' gibi dini ifadeleri kullanmasına anlam verilemedi.

Davutoğlu'nun konuşmasında bi ara 'kredi' diyecekken 'faiz..' kelimesini kullanması dikkatlerden kaçmadı. Davutoğlu cümleyi baştan alarak 'faiz..' kelimesini yeniden kredi şeklinde telafüz etti.

Davutoğlu iktidarlarının faize desteğini şu cümlelerle savundu:

"2002'de faiz yüzde 56'ydı, yüzde 12 sübvansiyon yapılıyordu, esnaftan yüzde 47 faiz alınıyordu. şimdi ise yüzde 50 sübvansiyon ile yüzde 4-5 civarında faizlere kadar düşüldü. Kredi tutarının toplamı 2002'de 153 milyondu, şimdi 12,5 milyar 2014'te kullanılan, yani 81 kat arttı. İşte bereket bu.

2002'de kredi kullanan esnaf sayısı 63 bin civarındaydı buna karşın 2014'te 317 bin kredi kullanan esnaf var toplamda 1 milyon 100 bin esnafın kredi kullandı. Helali hoş olsun, Allah bereketini artırsın..."

kuremedya.com
 
Üst Alt