• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Dar Odaları Ferahlatın!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Dar Odaları Ferahlatın!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!
Oturma odanız küçükse, konforu ve şıklığı bir arada tutmanın yolları var.

Oturma odası, evin en çok kullanılan yaşam alanlarından biridir. Ancak küçük bir odada doğru düzeni kuramazsanız, bir müddet sonra bütün ev üstünüze geliyor gibi hissedersiniz.

Küçük odalarda aydınlık renkler kullanın. İlk akla gelen beyaz olsa da, biraz renklendirmek için bej, pastel sarı veya şampanya köpüğünü tercih edebilirsiniz. Böylece odanız, olduğundan daha geniş ve ferah görünecektir.

Mobilya seçimi çok önemlidir. Mümkün olduğu kadar detaysız formları olan mobilyalar seçmeye dikkat edin. Kare veya yuvarlak formlar en idealleridir. Ortaya koyacağınız sade bir sehpa ile dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Odaya girdiğinizde kalabalık bir görüntü oluşmaz.

Modüler mobilya, çağımızın en kullanışlı parçalarıdır. Sergileme, depolama ve televizyon gibi kullanımlar için, açık rafları tercih edebilirsiniz.

Odanızın küçük olması, her eşyayı da küçük seçeceksiniz anl***** gelmez. Dikkat çeken bir aydınlatma veya minderi kullanarak, durağan görüntüyü dağıtabilirsiniz.

Duvarlar dekorasyonun bir parçasıdır. Onları evin genel dekoruna dahil ederek düşünebilmelisiniz. Küçük ve şık birkaç resim çerçevesi, ayna veya saat asmak, duvarınıza hareket getirecektir.

Küçük mekanların en büyük sorunu, içeri girdiğinizde gözünüzün yorulmasıdır. Her boşluğa bir eşya koymaktan kaçınmalısınız. Konsolun alt rafı, koltuğun yanı gibi, bazı bölümleri boş bırakarak; boşluk ve doluluk orantısını ayarlamalısınız.

Kanepede yastık kullanmak dekorasyon için çok uygundur. Stilinizi yansıtır ve evinize hoş bir hava katar. Ancak aşırıya gitmemeye dikkat etmelisiniz. Fazlası karmaşık ve dağınık bir görüntü yaratacaktır.

Küçük aksesuarları gruplamak güzel sonuç verir. Konsolun üzerine cam vazoları ya da bibloları koyabilirsiniz. Toprak saksıların içinde veya minik sepetlerde çiçekleri sehpa üzerinde gruplamak da göze hoş görünen bir hava yaratacaktır.

Uzun perdeler tavanı yüksek gösteriri. Odanızın daha aydınlık ve ferah görünmesi için, bırakın perdeler yere değsin.
MSN Kadın
 
Üst Alt