• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Damatlık Seçerken

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Damatlığınızı seçerken fiyat analizi yapmanızda ve damatlık firmalarından seçenekler konusunda bilgi almanızda yarar var.

Pantolon ve ceket için geçerli renkler koyu tonlardır. Gömlek açık yada koyu tonlar baz alınarak seçilebilir.

Açık renk damatlık düşünüyorsanız tercih edeceğiniz renkler gelinlik ile uyumlu olmalı.

Kumaş türünü bulunduğunuz mevsime göre seçmelisiniz.

Çizgili yada ekoseli takım elbise düşünüyorsanız çizgilerin yada desenlerin birbirini tutup tutmadığını kontrol edin.

Ceket, pantolon, yelek, boyunluk ve çeşitli aksesuarlar konusunda dikkat etmeniz gereken birbirlerine uyumlu olmaları. Papyon kullanacaksanız ceket kumaşınızla aynı renkte olması uygun olacaktır. Kravat seçiminde ise yelpazeniz daha geniş.Altın, gümüş gibi metal kol düğmelerini tercih etmenizde fayda var. Mendil yada gelin buketinden bir çiçek damatlığınız için tamamlayıcı bir unsur olabilir.

Pantolon sıkı yada bol olmamalı, boyu tören sırasında rahat hareket etmenizi sağlayacak uzunlukta olmalıdır. Ceket omuzları dar yada haddinden fazla geniş olmamalıdır.

Yelek kullanmak isterseniz sizi saran bir yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Dar bir yelek sizi rahatsız edecektir. Bol bir yelek ise görünüm açısından hoş durmayacaktır.Ayakkabı ve çorap için koyu renkleri tercih etmenizde fayda var tabi ki damatlığınız açık renk değilse...
 

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Açık , krem tonlarında damatlıklar da kumral damatlarda pek güzel duruyor değil mi ? Hele de özellikle evlilik için yaz ayları tercih edildiğine göre açık renk damatlıkları tercih etmek daha hoş oluyor .
 
Üst Alt