• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Dakikada kaç kelime okuyorsunuz?

Dakikada kaç kelime okuyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    20

turkwturk

Acemi
Üye
dakikada 142 kelime çokmu kötü :) oysaki dakikada çok kelime sarfederim(gevezeyimdirde) :))

tntcool

Kıdemli
Üye
Dakikada 500 kelime okuyorum ama okuduğumu anlayamdığım için dönüp tane tane tekrar okuyorum :)

eмiLy

Kıdemli
Üye
İşte eğitimdeki bir başka yanlışlık da bu... Bize ilkokulda okuma yarışmaları yaparlardı.. dakikada kaç kelime okuyormuşuz? muşmuşmuşmuş da muşmuşşşş Kaç kelime okuduğumuz değil de kaç kelimeyi anlayarak okuyabildiğimiz değil midir önemli olan.. sonra hem hızlı konuşup da ne dediği bile anlaşılmayan yetişkinlere sahip oluyoruz!

atmaca34

Kıdemli
Üye
Kadınların erkeklerden çok daha hızlı okuyup konaşabildiklerini duymuştum.

Kendimi bir test ediyim bakayım kaç kelime olacak.

tunakan

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
abi valla 300 üzeri birinci olmuş! ben üni okurken 155 ile bölüm 2. olmuştum. ya bizde bir sıkıntı var, yada bu şıkkı işaretleyen arkadaşlarda!!!

haveran

Amatör
Üye
Valla 350 nin üstündekiler bu konuda özel bir eğitim almadılarsa bana göre ya atıyorlar ya da sadece okuyorlar anlamadan. Önemli olan hızlı okuyup okuduğunu anlama. Açıkçası ben 226 da kaldım ama size okuduğum parçayı anlatabilirim.

Medherius

Acemi
Üye
325 çıktı, son bir iki gündür bu tür bir çalışmayla ilgileniyorum, bir takım programlar indirdip, kitap da edindim. Şimdilik fena sayılmaz herhalde :)

lall

Acemi
Üye
386
anlama oranı 6/10

altta test var onu da çözün.

Üst Alt