Daha hızlı, daha detaylı, daha kullanışlı bir Gmail için eklentiler

"Gmail Labs" olarak bilinen genişleme, içerisinde 30'dan fazla eklenti barındırıyor. Gmail'inizi ayarlarına girip, "Labs" kısmına tıkladığınızda karşınıza çıkan seçeneklerle bambaşka bir Gmail kullanımına geçiş yapabilirsiniz.

Chrome için Attachments.me
E-mail'ler içerisinde bulunan ekleri spesifik olarak aramaya yarayan bu eklenti, aynı zamanda her paragraf için de ayrı bir arama yapar. Ayrıca Dropbox ve Google Drive gibi depolama alanlarına, attachments.me üzerinden dosya değiş tokuşu yapabilirsiniz.

Google Mail Checker
Google Chrome için üretilmiş harika bir Gmail eklentisi... Chrome'un sağ üst tarafında yer alan bir Gmail işareti sayesinde kaç adet okunmamış elektronik postaya sahip olduğumuzu gösteriyor. Üzerine tıkladığımız andaysa direkt olarak Gmail hesabımıza geçiş yapabiliyoruz.

Better Gmail
Google Mail Checker eklentisinin Chrome için yaptıklarını Firefox için yapıyor. Hatta isteğe göre yeni elektronik posta geldiği anda kullanıcıyı ses ile de uyarabiliyor. Değişen rengi sayesindeyse artık daha net ayırt edilebiliyor.

Chrome için OmniMail
Chrome tarayıcınızın arama kutusuna bir e-posta adresi girerek, anında oadrese, Gmail üzerinden e-posta yazmanıza olanak tanıyan, faydalı bir eklenti...

Smartr Inbox
Facebook veya Twitter gibi sosyal medya ağlarına doğrudan bağlantı sağayan Chrome eklentisi, bu sayede adres defterinizde bulunan biri ya da size gelen bir e-postanın göndericisi hakkında ayrıntılı bilgi almanızı sağlıyor.

Gmail offline
Hayatının büyük kısmını elektronik posta ile geçirenlerin kesinlikle kullanması gereken Gmail offline, herhangi bir internet bağlantımız olmasa da gmail'e girebilmemizi hatta üzerinde değişiklikler yapabilmemize olanak tanıyor. Gmail'e internet üzerinden girdiğimizdeyse, offline olarak yaptığımız değişimler anında senkronize oluyor.

MailStore Home
Verilerini Gmail üzerinde saklamak isteyenler düşünülerek geliştirilmiş olan program, Outlook ve Thunderbird gibi bağlantılar üzerinden çalışıyor. Birçok farklı elektronik hesapla da kullanılabildiği gibi, yedekleme yapmak isteyen kullanıcılar için harika bir çözüm sunuyor.

Gmail Checker
Firefox için özel olarak geliştirilmiş eklenti, temelde Better Gmail ile aynı işleve sahip. Better Gmail ile arasındaki tek farksa mail resminin ekranın sağ altında bulunması.

Send from Gmail
İnternet üzerinde gördüğünüz bir elektronik posta adresine tıkladığınız anda e-posta yazılımınız açılır. Ama bu eklenti ile direkt olarak Gmail penceresi açılacak ve Gmail sizin varsayılan e-posta yazılımı ve hesabınız olacak. Bu sayede kullanıcıya fazlasıyla zaman kazandırıyor.

Gmail Notifier
Gmail Notifier, Gmail üzerinden gelen bilgileri, kullanıcıya açılır pencere (pop-up) üzerinden aktarıyor.

Firefox için F1
Bu ilginç ve farklı eklenti sayesinde sadece bir tuşa basarak Gmail üzerinden birçok link paylaşabiliyoruz. Ayrıca Facebook ve Twitter gibi sosyal medya da eklenti tarafından destekleniyor.

Rapportive
Rapportive olarak adlandırılan eklenti, Gmail hesabımızda bulunan bilgilerimizi sosyal medya ile paylaşmamıza olanak tanıyor. Gmail'inizi açtığınızda ya da belirli bir kişinin maili üzerine geldiğinizde, kendisiyle ilgili bulabildiği tüm bilgileri ayağımıza kadar getiriyor.

Thunderbird
Gmail'i web tarayıcı üzerinden kullanmak sizegöre değil mi? Öyleyse Thunderbird tam da aradığınız program demektir. Bu e-posta istemcisinin yardımıyla, gerekli ayarları yaparak Gmail hesabınızı, normal bir hesap gibi kullanmanız mümkün...

Boomerang
Chrome eklentisi olarak karşımıza çıkan program, bir e-posta yazıp onu, istediğiniz tarihte gönderilmesi için ayarlamanıza imkan tanıyor. Üstelik ayarladığınız tarihte internete bağlı olmanıza gerek de yok...

iPhone / iPad Gmail uygulaması
Apple'ın bu iki cihazı için özel olarak tasarlanmış Gmail uygulaması, Apple kullanıcılarının imdadına yetişiyor.

Android için Gmail uygulaması
Google tabii ki Andorod'li cihazları da unutmuş değil. Android için geliştirilen Gmail uygulaması, genellikle Android'li cihazlarda kurulu olarak geliyor. kaynak:chip.com.tr
 
Üst Alt