Dacia Duster

Merhaba! Dacia Duster, Gerçek bir SUV ve 4x4

Dacia Duster, 29.990 TLden başlayan fiyatlarla 2 Marttan itibaren ön sipariş kampanyasıyla satışta

Dacia Duster, bir yandan arazi araçları dünyasına aidiyetini gösterirken, aynı zamanda çekici tasarımıyla şehir ort* da mükemmel uyumunu sergiliyor.

Kullanımı kolay bir araç:

Boyutlarına göre kontrollü ağırlığı 4x2 versiyonda 1 160 kg ve 4x4 versiyonda 1 250 kg ile sınırlı tutuldu. Kompakt boyutları ve ağırlığı sayesinde Dacia Duster çevik bir araç Dacia Duster, üçgen salıncaklı Mac Pherson tipi ön takımla Logan platformu üzerinde geliştirildi. 4x4 versiyonda, arka takım Mac Pherson tipi çok salıncaklı bir dingil bazında tasarlandı. 4x2 versiyonda, değişken profilli ve programlı tasarımlı H şeklindeki arka aks daha geniş bir bagaj hacminin sunulmasını sağlıyor. Her iki versiyon da çekişi ve konforu artıran geniş süspansiyon hareketlerine olanak veriyor. Dacia Duster 4x4 çok kısa birinci vitesli yeni tip 6 ileri şanzıman ile donatıldı (1000 devir/dakika için 5,79 km/saat). Bu basit çözüm bozuk ve engebeli zor zeminlerde çok düşük hızlarda seyir olanağı sunuyor ve araç yüklü iken ya da dik yokuşlarda kalkışı kolaylaştırıyor. Orta konsolun alt kısmında yer alan 4x4 kumandası, sürücünün Dacia Duster 4x4ünün kapasitesini ihtiyaçlarına göre kolaylıkla adapte etmesini sağlıyor.

Zengin donanım paketleri sunuyor:

Laureate versiyonda opsiyon paket olarak sunulan look paketi sayesinde, Dacia Duster sahipleri araçlarının daha da şık görünmesini sağlayabiliyorlar. Pakette, krom renkli ön ve arka koruma kızakları, eteklikler, dış dikiz aynaları, krom/siyah renkli tavan barları, karartılmış arka kapı, kelebek ve bagaj kapağı camları sunuluyor. Eksiksiz bir aksesuar gamı aracın özgün tasarımının tamamlanmasını sağlıyor. Dacia, Dusterın iç tasarımını şıklığa çevirmek için deri döşeme paket opsiyonu sunuluyor. Deri döşeme koltuklar, deri direksiyon simidi ve vites topundan oluşan paket Laureate versiyonlar da opsiyonel Dacia için çok önemli olan güvenlik öğelerini geliştirmek için de opsiyonel paketler bulunuyor. Ambiance versiyonda güvenlik paketinin içinde ön yolcu hava yastığı, elektronik fren dağıtıcılı ABS ve acil fren yardımı sunulurken Laureate versiyonda yan hava yastıkları, ön gergili emniyet kemerleri ve ön yolcu emniyet kemeri ikazı seçenekleri veriliyor.

Rakipsiz iç mekân genişliği:

Dacia Duster 5 yetişkin yolcuya rahatlıkla ulaşım olanağı sunuyor. Gerek arkada gerekse önde oturan yolcularına iç mekân genişliğini sunuyor. Dacia Dusterın bagajı da aracın kompakt boyutları düşünüldüğünde rakipsiz bir kapasite sağlıyor. Bagaj ISO standardında 475 dm³e varan kapasite sergiliyor. Arka koltuklar katlanmış haldeyken, Dacia Duster ISO standardına göre 1 600 dm³ü bile aşan etkileyici bir yükleme alanı sunuyor.

Düşük CO2 salınımlı motor seçenekleri:

Dacia Duster, 4X2 ve 4X4 versiyonları, Renault modellerinde kendini kanıtlamış olan 1.6 16V 110 bg benzinli ve 1.5 dCİ 85 bg ile 110 bg dizel motor seçenekleriyle tüketicinin beğenisine sunulacak. Bu motorlar, Dacia markasını simgeleyen uygun yakıt tüketimi ve maliyet, sağlamlık ile bakım kolaylığı kriterlerine mükemmel bir şekilde uyuyor.

Güvenlik, vazgeçilmez bir öncelik:

Dacianın 4X4ünde elektronik fren dağıtıcı (EBV) ve acil fren yardımı (AFU) fonksiyonlu Bosch 8.1 ABS sistemi kullanıldı. Dacia Duster, bazı versiyonlarında anti-patinaj (ASR) fonksiyonları ile tamamlanan dinamik sürüş kontrol sistemine (ESP) opsiyonel olarak sahip olan ilk Dacia modeli oldu. Bu opsiyon, aynı zamanda diferansiyel geçişleri sırasında çekişi artırmak amacıyla, 4x4 konumda tekerleklerden biri patinaj yaptığında tork transferi sağlıyor. Pasif güvenlik alanında, Dacia Dusterin ön koltuklarında, iki ön hava yastığı ve 3 noktalı güç limitörlü emniyet kemerleri Ambiance versiyonlarda opsiyonel Laureate versiyonlar da ise standart olarak sunuluyor. Aktif ön gergili emniyet kemerleri ve iki adet kafa/göğüs yan hava yastığı Laureate versiyonlarda opsiyonel olarak sunuluyor.

MSN Erkek - Otomobil
 
keşke yakıt tüketimi de olsaydı. kilosu honda HRV kadar az tüketiyor olması lazım. ama fiyatı terios"tan bile ucuz, bu yönüyle oldukça cazip. kredi durumunu falan araştırıp bakmakta fayda var! emeğine sağlık arkadaş.
 
keşke yakıt tüketimi de olsaydı. kilosu honda HRV kadar az tüketiyor olması lazım. ama fiyatı terios"tan bile ucuz, bu yönüyle oldukça cazip. kredi durumunu falan araştırıp bakmakta fayda var! emeğine sağlık arkadaş.
Merhaba!

Motor Yakıt tüketimi (L/100 km) CO2 salınımı (g/km)
Benzinli 1.6 16 v 110 HP (4×2) 7.5 177
Benzinli 1.6 16 v 110 HP (4×4) 8 185
Dizel 1.5 dCi 85 HP (4×2) 5.1 135
Dizel 1.5 dCi 110 HP (4×2) 5.3 139
Dizel 1.5 dCi 110 HP (4×4) 5.6 145 ]
 
Üst Alt