cübbeli ahmet

Mahmut Ağa isimli İstanbul menşeili dini toplulukta yer alan önemli bir isim.
Mahmut Ağa cemaatından birisinin bıçaklanması olayını, uğur dündar isimli aslen gazeteci olmadığı halde orda burda "araştırmacı gazeteci" olduğunu iddia eden ve maneviyata saldırmak için yapabileceği her türlü ucubeliğin serbest olduğu şahıs, tv de reklam ettikten sonra meşhur olan isimdir cübbeli ahmet.
İsmi Ahmet Mahmut Ünlü diye hatırlıyorum, googlea da yazamicam kusura bakmayın.
fatih altaylı nın tv ye çıkarması ile daha bi meşhur olmuş şahıstır.
Kafkas mücadelesine destek vermesi, Alparslan Türkeş in bu zaatları ziyaret ediyor olması bir tarafa asıl olarak da dinin keskin kısımlarının yumuşatılmasının önlenmesi gibi mücadeleleri vardır. Hapse evvelki girişinde bir mason hahamı mıydı neydi gelip de "yahudiler aleyhindeki ayetleri okuma seni başvaiz yapalım" dediği vakidir.
Bıdı bıdı konuşmalarıyla kimilerinin çok komik bulduğu ve de ilgi çekici olduğu aşikar kişidir.

""adam binmiş dolmuşa gidiyor aşşağıdaki başı açık kadına 'başını ört başını ört' diye bağırıyor. ulan manyak mısınız siz?"" ve de "ehli sünnet tv diye bi şe çıkmış. Almışlar kamerayı ellerine öpüşenlerin yanına gidiyorlar 'bak bak kafire bak' diye video çekiyorlar. böyle emri bil maruf mu olur""
tipinde komedileri mevcuttur.

Bizim de aklımıza bi komedi geldi cübbeli ahmetin sakallı sarıklı edası da senaryoya uyduğundan anlatalım dedik:;

cemaatten birisi:: "Hocam dışarıda Jennifer Lopez mi bekliyor sanki sizi. Aceleniz nedir kalsanıza?"
cübbeli ahmet:::: "Tabi ki de dışarıda jenif beklemiyor. Çünkü yeni bölümü Angelina Jolie ile çekiyoruz. Sonraki bölüm için de Julia Roberts var. Sizin için koca hollywood u mu bekletiyim şimdi?"
cemaatten birisi:: "Hocam Angelinayla olan bölümün konusu nedir?" -şeytani gülüş-
cübbeli ahmet:::: "yauww O kadar fragmanını da yayınladık halen soruyorsunuz."
cemaatten birisi:: "konusu nedir hocam?"
cübbeli ahmet:::: " anateması şu. Angelina sakalımı tararken..."
cemaatten birisi:: "Hocam çerkerken yani filmi. Günaha giriyor musunuz yoksa cezbe aleminde mi çekiyorsunuz? Hani kimisi cazibesiyle cezbe alemine alır insanı falan..." -şeytani gülüş-
cübbeli ahmet:::: "Ulan o kadar da imam nikahı kıyıyoruz, ne gadar cahilsiniz. Siz bu oyunculuğu basit iş mi sandınız? Hem film icabı diye bi şe duymadınız mı? Millet sanat için soyunuyo sesiniz çıkmıyo bizim bi filmi bıraksak 40 yıl konuşursunuz!!"
cemaatten birisi:: "Zaten Angelina ingilizce "angel" kelimesinden yani melek demek olan kelimeden geliyor. Mübarek isimler adamı koruri, siz julia ya dikkat edin o zaman... O diil de filmde bi tavşan resmi dikkat çekti de"
cübbeli ahmet:::: "kaçmıştır bi yerden. Hem yemedik ya tavşanı? Tamam konumuza dönelim, Şafinin tavşan eti hakkındaki sözü..."
 
Üst Alt