Cübbeli Ahmet Hoca ,Teke Tek programında

Cübbeli hoca o düğmelere, damacana ile sekse, kertenkele öldürmek sevaptıra, cennet ve cehennemin islam dinindeki yerine de bakın nasıl cevap verdi:

 
İlk programı izlemiştim,oldukça iyi cevaplar varmışti.

Bunu izlemeyedim,tekrarını izlerim inşallah.Fakat bu kadar sık,ekranda görünmeye gerek yok,şov diye alaya alıyorlar sonra.
 
cok güzel konulara deginiyor ve güzel cevaplar veriyor...
benim bu hoca efindi ile ilgili endisem , meshur olmasi, ve bunun -söhret afettir- hadisinin sonucuna maruz kalmasidir...
varmidir bu afete ugruyanlar...
malesef cemaati icinde meshur olup cemaatlerini bölenlerden bir, cemalettin kaplan milligörüsü böldü, mesela digeri, fethullah gülen nurculari böldü...
 
Arapçası güzel .Hadislere vakıf ama o kadar.Yaşamında hiristiyan doğmuş bir insan ne kadar doğru olursa olsun Ölüncre Toprak yani Yok olur diyor.Tabiki Hadislere dayanıyor. Yalnız Hadislerde gönül diliyle yazılmışlardır.Tıpkı Yazılı Kuran gibi onlarda üç boyutludur.Hadis böyle yazıyor. Ama ne demek istiyor ben bunu bilemem demesi gerekirdi.Hem bir yandan Kendini en aşağı insan göreceksin diyor ama bir yandanda hadislerede dayansada Hüküm çıkarıyor. Adeta Fetva veriyor.Ve çıkarılan hükümler Hayra ve Barışa yönelik değil?Babasını öldürüp kafatasıyla şarap içip anasıyla zina yapan Kafir olmaz Müslümansa affedilebilir Tevbe kapısı açıktır diyor.Öte yandan İnsaniyeti reddedip Müslüman olmayan tüm insanları Ebedi cehenneme ve yok oluşa yolluyor.Çok şey öğrenmiş olabilir ama tek bir kelimeyi dahi şerhedemiyor. Selamlar.
 
Arapçası güzel .Hadislere vakıf ama o kadar.Yaşamında hiristiyan doğmuş bir insan ne kadar doğru olursa olsun Ölüncre Toprak yani Yok olur diyor.Tabiki Hadislere dayanıyor. Yalnız Hadislerde gönül diliyle yazılmışlardır.Tıpkı Yazılı Kuran gibi onlarda üç boyutludur.[RENK]Hadis böyle yazıyor. Ama ne demek istiyor ben bunu bilemem demesi gerekirdi.[/RENK][RENK]Hem bir yandan Kendini en aşağı insan göreceksin diyor ama bir yandanda hadislerede dayansada Hüküm çıkarıyor. Adeta Fetva veriyor.[/RENK]Ve çıkarılan hükümler Hayra ve Barışa yönelik değil?Babasını öldürüp kafatasıyla şarap içip anasıyla zina yapan Kafir olmaz Müslümansa affedilebilir Tevbe kapısı açıktır diyor.Öte yandan İnsaniyeti reddedip Müslüman olmayan tüm insanları Ebedi cehenneme ve yok oluşa yolluyor.Çok şey öğrenmiş olabilir ama tek bir kelimeyi dahi şerhedemiyor. Selamlar.

Yavuz bey işaretlediğim kısma katılıyorum , mana veriyorsa kendi aklına göre değil Ehli sünnet büyüklerinin nakilleri ile vermesi gerekir ve saygı olarak bu büyüklerin de ismini zikretmesi gerekir.Bu herkez için geçerli.Ayrıca kafirlerin ve inanılması meşhur olan bir itikadi bilgiyi reddedip , mesela ayeti veya hadisi reddedip , ayete aklına göre ehli sünnet dışı mana verip mürted olanların tövbe edip imana gelmedikçe ebedi cehennemlik olacağı haberi kat'i doğrudur.
 
Diyor ki ; damacanaya nasıl baktığıyla alakalı ve kendi söylediğini de çürütüyor aynı zamanda. İzlediyseniz siz de görmüşsünüzdür, yok görmediyseniz daha da diyecek bir şey yok :)

Barbi bebeğe şehvet ile, yanlış göz ile, yanlış duygu ile bakarsanız barbi bebek sakıncalı olur. Koyun barbi bebeğin yerine damacanayı ne oluyor. Hem kendi de ne diyor ; ''o zaman damacanalara bakmakta günah olur''. Var mı bunun bir izahı ? Ya bi akıl sahibi çıksında anlatsın.

Hadi onu geçtik, nedir bu hocanın kertenkelelerden istediği ? Niye kertenkele öldürüp sevap kazanıyoruz ? Sonra kafir öldürmek sevaptır diyor, kertenkeleyi öldüren kafir öldürmüş gibi sevap işler diyor, bu mudur öğreti. Öldürmek mi ? Hani dininiz öldürmeyi emretmiyordu ?

Daha 1 hafta önce taksimin göbeğinde sırf hristiyan diyerek öldürülen turistin ailesi bu adamı izlese ne düşünür ? Bu insanların hocaları, din adamları bizim öldürülmemizi söylüyor demezler mi ?

Bu mudur din alimi bilgin hoca ?
 
Tamam seviyorsunuz sevin bir şey dediğimiz yok ama şunu söyleyin bana, hocanız orada kafirleri öldürmek sevaptır diyor mu demiyor mu ? Ben mi yanlış duydum ?
 
Tamam seviyorsunuz sevin bir şey dediğimiz yok ama şunu söyleyin bana, hocanız orada kafirleri öldürmek sevaptır diyor mu demiyor mu ? Ben mi yanlış duydum ?
sadece savas zamaninda bu sözkonusu olur, baris zamaninda degil... bu müslümanlarin kafirlere karsi savaslarinda geri durmamalari söyle dursun atilmalari icin bir tesviktir....
 
Üst Alt