• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

crash-çarpışma

]chichek[

VAROLUS YOKOLUS
Üye
Tür:Dram
Gösterim Tarihi:24 Haziran 2005
Yönetmen:paul Haggis
Senaryo:paul Haggis , Bobby Moresco
Görüntü Yönetmeni:James Muro , Dana Gonzales
Müzik:Mark Isham , Shani Rigsbee
Yapım:2004, ABD / Almanya , 107 dk.
Oyuncular:Sandra Bullock (Jean) , Don Cheadle (Graham) , Matt Dillon (Memur Ryan) , Jennifer Esposito (Ria) , William Fichtner (Flanagan) , Brendan Fraser (Rick) , Terrence Howard (Cameron) , Chris 'Ludacris' Bridges (Anthony) , Thandie Newton (Christine) , Ryan Phillippe (Memur Hanson) , Larenz Tate (Peter)


Bir ev kadını ve uyuşturucu bağımlısı kocası… Birbirine aşık iki polis dedektifi… Afrika-Amerikalı bir yönetmen ve karısı… Meksikalı bir çilingir… İki araba hırsızı… Orta yaşlı Koreli bir çift ve çaylak bir polis…
Los Angeles’ın günlük monotonluğunda birbirinden habersiz yaşayan sıradan insanlar… 36 saat içinde birbirleriyle tanışırlar. Bu birbirinden farklı hayatları nasıl bir öykü bir araya getirir?
Irk farklılıklarının ne kadar önemsiz olduğunu, suçlu ve saldırganın, siyahla beyaz kadar yakın, bir o kadar da uzak, olduğunu savunan, doğruyla yanlışın görecesinde kaybolan bir film. Eleştirmenlerin büyük beğenisini toplayan filmde, insanlığın gölgesinde kalan gerçekler gün ışığına çıkıyor.
 

]chichek[

VAROLUS YOKOLUS
Üye
Çarpışma (Crash)
78. Oscar Ödülleri’nde, Paul Haggis’in yazıp yönettiği ‘Crash’ adlı film, büyük sürpriz yaparak En İyi Film seçildi. En İyi Özgün Senaryo ve En İyi Kurgu dallarındaki ödüllerin de sahibi olan yapım, Türkiye’de tekrar gösterime sokuldu.
 

]chichek[

VAROLUS YOKOLUS
Üye
Brentwood’lu bir ev kadını ve savcı kocası... İranlı bir dükkan sahibi... Aynı zamanda sevgili olan iki polis memuru... Zenci bir televizyon yöneticisi ve karısı... Meksikalı bir anahtarcı. İki araba hırsızı... Acemi bir polis... Koreli orta yaşlı bir çift… Hepsi Los Angeles’ta yaşıyor ve önümüzdeki 36 saat içinde, hepsinin hayatları kesişecek. Emmy ödüllü yazar-yapımcı Paul Haggis’in ilk sinema yönetmenliği denemesinde Sandra Bullock, Don Cheadle, Matt Dillon’dan oluşan ünlü oyuncular kamera karşısına geçmiş.
 

menas11

Acemi
Üye
Gerçekten de konu anlatımı ve karakterlerin sinema anlatımına uygun bir şekilde filmde yansıtılmasının doruk noktalarından bir tanesi olan bir film!Bu kadar iyi oyuncuların da bir araya gelmesiyle yönetmen iyi bir film kotarmış!:mood_wink: :Super: BU FİLMİ MUTLAKA AMA MUTLAKA İZLEYİN!
 

alonehayat

Acemi
Üye
teşekkürler bilgi için ben izledim bu filmi güzel film tavsiye ederim..
 
Üst Alt