Çoraplarla gelen şıklık


Sezonun öne çıkan aksesuarları rengarenk, model model ve kullanışlı çoraplar.


Rengarenk opak, taşlı, triko, yün, ipek, metal işli, dantel...Seçtiğiniz çoraplarla kıyafetlerinize çok farklı görünüm kazandırabilirsiniz Kışın en sevdiğim tarafı da bol aksesuara imkan tanıyan bir mevsim olması. Bereler, atkılar, eldivenler ve tabii çoraplar. Aksesuarlar kıyafetimizi tamamlayan önemli detaylar arasındadır. Kadını güvende hissettir, giysinizin havasını bir anda değiştirir ve anlam katar.

TAYT ÇORAPLAR ÇOK MODA
Sonbahar yaklaşırken şöyle bir dolabımın önüne geçer giysilerime bakar ne renkler alacağımı düşünür ona göre alışveriş yaparım. Evde giydiğim çoraplarımın bile farklı olmasını isterim. Çorapta klasik renkler vazgeçilmezimdir, siyah, füme, bej, vizon gibi 2010 kışında çorap altın çağını yaşıyor...

Renk renk, opak şeffaf, desenli, simli, metal işlemeli, dantel, yün, ipek, file, triko bile bulmak mümkün. Sade bir giysinizi bir anda enteresan ve farklı olacağınızı gösterir. Tayt çoraplar da çok trend. Tayt çorapları özellikle açık bantlı ayakkabılarla giymelisiniz. Tabii gece davetlerden sözediyorum....

STİL TÜYOLARI
Çorabın bacağı ince göstereni makbuldür. Çizgililere dikkat. Bacaklarınızı kalın gösterebilir. Dizüstü çoraplar da favoriler arasında. Bu sezonda kolejli kızlar gibi pilili eteklerle giyilecek. Elbette vücuduna ve bacaklarına güvenenler! File ve ten rengi çorapların da hiç bir zaman modası geçmiyor. Taşlılar, arkası dikişli modelleri de tavsiye edeceğim davetlerde giyeceğiniz sade bir elbisenizi bir anda sizi starlaştırabilir. Siyah bir elbisenizin altına borda bir çorap ve borda topuklu bilekte biten bot ve siyah şık bir cluch çanta. Benden söylemesi, işte stil tüyosu...

Ya da füme tek parça bir elbise, vizon renkte opak çorap ve vizon bilekte biten bot, ikisi de olur. Tercih sizin. Tek renk elbise ile aynı renk opak çorap giyebilirsiniz. Bu tercihte ayakkabınızı renkli kullanmak gerekir. Bu da üçüncü seçim. Burada yapılmak istenen, bir yere dikkati çekmek ve farklı bir tarz oluşturabilmek.

Kış kolleksiyonunda dize kadar veya diz üzeri opak çorapları çok göreceğiz babetlerle giydiğinizde çok cool bir görüntü topukluyla giydiğinizde daha feminen bir görüntü veriyor. Hangisini beğenirseniz. Çorapta renk ve desenleriyle Miu Miu, Balenciaga, Nina Rich, Chanel, Wolford öne çıkan markalar. Birçok moda duayeni bir aksesuarın nasıl giysilerin önüne geçtiğini ve giysilerimize anlam kattığını örnekleriyle bizlere sunuyor...

OLMADI
Aslı Şen'in kıyafeti gözü tırmalıyor. Çok silik. Takip ettiğim kadarıyla Aslı Şen'in bir stili oluşmamış. Marka tutkusuna kapılmış. Kıyafetlerinde ille de markayım diye gezenlerden. Ne yazık ki stil satın alınmıyor. Tarz sahibi olmak ayrı bir yetenek, içten gelen ve gelişitirilecek bir duygu. Maalesef çok kötü, olmadı.

OLDU
Derin Mermerci'nin kıyafeti çok güzel. Bütün iddalı parçalar bir araya toplayıp bu kadar da sade olabilmek zor iştir. Derin Mermerci bu işi iyi bilenlerin başında geliyor. son derece asil ve abartısız bir duruşu var. Saçlar da doğal, kuaförden çıkmamış havası olan saçlar. Uzun ve ince bacaklarına tayt çok yakışmış. Diyecek başka birşey yok. Süper!

AZ KUAFÖR BOL DOĞALLIK
Bu sezon doğallık saçlarda da ön planda. Kadınların çekiciliğini, güzelliğini yansıtan da saçtır. Ama unutmayın ki kıyafemizi de saçlarımız gösterir. Oscar ödül törenlerinde dikkat etmişsinizdir. starlar özellikle çok iddialı bir elbiseyi doğal saçlarla kombin yapıyorlar ve 'İşte stil' dedirtiyorlar. Benim de favorilerimdir doğal saçlar. Maskülen bir kıyafetle saçınız biraz iddalı olabilir erkeksi hatlardan sıyrılmak için saçınızı ön plana alablirsiniz. Gece bir davete gittiğinizde elbiseniz çok iddalıysa saçınızla onu sade ve şık yapabilirsiniz. Evde kendiniz alelade bir şekilde toplayabilir böylece elbisenizi daha ön plana alıp, sade bir görünüm kazanabilirsiniz. Spor giyinmişseniz saçınız ön planda olabilir. Feminen giymişseniz de saçınız değil giysiniz ön planda olmalı.

Bu sezon kaküller çok revaşta, yanısıra yine örgü modeller dikkat çekiyor. Kuaförden çıkmış havasında saçlara son . Yeni trend sanki yataktan yeni kalkmış tarzında dağınık ve kabarık saçlar. Bu tür bu sezon çok fazla göreceğimiz modeller arasında olacak Unutmadan ilerleyen yaşlarda saçlarınız kesinlikle kısa veya toplanabilecek uzunlukta olmalı genç kızlar gibi açık olmamalı. Yaşa göre giyim olduğu gibi saçınız da yaşınıza uygun olmalı.

İmaj Danışmanı Aysun Kaba
leyditürk
 
Üst Alt