• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Config.php Dosyanızı Şifreleyin

Okunuyor :
Config.php Dosyanızı Şifreleyin

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Merhabalar, bu yazıda size vBulletin veya wordpress sitelerinizdeki Config.php dosyasını şifrelemeye yarayan programımız "Sourcecop" programını tanıtıcam.

web sitelerinde config.php dosyasının çalınması yoluyla hacklenir.Bu sebeple sourcecop programı config.php dosyanızın içeriğini şifreleyerek hack saldırılarına karşı korur ve %80 koruma sağlar.

Programın anlatımı

Bu işlemi yapmadan önce mutlaka config.php dosyanızın yedeğini alınız

1- Oncelikle BURADAN programın 7 gunluk deneme surumunu indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz
2- Masaustune deneme adında bir klasör oluşturun ve içine şifreleyeceğiniz config.php dosyanızı atın
3- Programı çalıştırın ve acılan pencerede "Select Source Folder" yazan butona basın.Ve açılan pencerede oluşturduğumuz deneme adlı klasörümüzü seçiyoruz.

Daha sonra altta bulunan kutucuklardan ".php" yazan kutucuğu işaretliyoruz.Ve daha sonra en altta kırmızı yazı ile yazılmış "Encrypt" yazısına tıklıyoruz, çıkan uyarıya da evet diyoruz.

Ve işlemimiz tamamlanmıştır.

Daha önceden oluşturdugumuz deneme klasörümüze girip "Scopbin" klasörü ve config.php dosyamızı aynen kopyalayıp İncludes dosyamızın içine (daha önceki yerlerine ) atıyoruz
 

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Hiç bir şifreleme tam anlamıyla çözülemez değildir. Ancak ionCube, diğer sistemlere nazaran çok daha başarılı ve karmaşık bir encode (şifreleme) sunduğu için bu alanda tercih edilen popüler sistemlerin başındadır.. Benim tavsiyem ioncubedir.
IonCube ile şifrelenmiş bir dosyanın decode edilebilmesi için, sitenizi sunan sunucuda ioncube decode yazılımının yüklü olması gerekmektedir. aksi halde bir işe yaramaz.

Online dosya şifreleme yapabilmek için BURADAN ioncube sayfasına girip, üye olmanız ve hesabınıza kredi yüklemeniz gerekecek. (minimum 5 Dolar) Krediniz onaylandıktan sonra (eğer 5 Dolar yüklediyseniz, sistem size 10 dosya şifreleme hakkı tanıyacaktır.) Encode sayfasına giderek şifrelenmesini istediğiniz dosyayı veriyor ve saniyeler içinde şifrelenmiş halde geri alıyorsunuz.
 
Üst Alt