Çok dindarların aylık geliri 1.500 TL nin altındaymış..

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın araştırmasına göre, Türk insanının yüzde 63'ü kendisini 'dindar', yüzde 9'u 'çok dindar' buluyor.

Yüzde 22'si 'ne dindarım ne değilim' derken; yüzde 6'sı 'dindar değilim' diyor. Çok dindarların yüzde 61'ini erkekler oluşturuyor. Büyük şehirlerin merkezlerinde oturuyor ve aylık gelirleri 1500 liranın altında.
Dini bilgisinin çok iyi olduğunu söyleyenlerin ise ilkokul mezunu olmaları dikkat çekiyor.

haberin devamı...
 
selam ederim;

islamın anlaşılabilmesi için düşünürlere ihtiyaç varken, okur yazarlar, düşünürler teslim etmişler DİN'i ondan yüz çevirmişler. ne üzücü değilmi? çok dindar kelimesi bile yanlıştır. çoku azı olmaz bu işin, anlayan ve anlayamayan vardır. çokdan kasıt çok namaz kılmak ise hepsinin kabul olunacağını kim söylemiş? nerde yazıyormuş bu? getirsinler görelim.

doğru bir tanedir, doğruda duran ve duramayanı çok duran yada çok duramayan olarak nitelemek neyse dindarıda çok dindar az dindar diye nitelemek yanlışdır. çünkü meselenin sonunda doğru ve yanlışın gerçek hesabı ulu Allah'a aittir. o hesap ulu Allah'ın katında onun tarafından görülür. kimse kimsenin çok yada az doğruda durduğundan emin olamaz. bir konuda emin olmak bile doğru değildir. doğrusunu Allah bilir diyen kimseye takılan çok dindar kelimesi yanlışdır.
 
Son düzenleme:

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt