• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Çok acil bir destek lazım.. Forumpath ile ilgili

okulyolu

Amatör
Üye
arkadaşlar sitemi başka bir hosta taşıdım ve yedeğim ordan açılmadı
verdiği hata şu
Invalid forum path specified! Please edit this file and be sure to include the correct path for your $forumpath variable.

forum yolunda bir hata dediğini anlar gibiyim ama nerden nasıl düzeltileceğini bilemedim.. yanlışlık yapmak istemiyorum acil bi el atar mısınız ??
nerde benim hocam ?

okulyolu

Amatör
Üye
elmeyen yardıma teşekkürler bir şekilde çözdüm ama bunu çözemedim..

Fatal error: Call to undefined function cmps_template_alter() in /home .......
hatanın orjinali www.gamestal.com

eski bir linkten girilirse site çalışıyor ama direk adresten girilirse bu mesajı veriyor... sanırım portalda bir sorun var ama bulamadım :(

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
confih.php içinde asağıdaki gibi bir satır olacaktır buradan duzeltebilirsin

$config['Misc']['forumpath'] = '/home/siteadin/public_html';

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
elmeyen yardıma teşekkürler bir şekilde çözdüm ama bunu çözemedim..

Fatal error: Call to undefined function cmps_template_alter() in /home .......
hatanın orjinali www.gamestal.com

eski bir linkten girilirse site çalışıyor ama direk adresten girilirse bu mesajı veriyor... sanırım portalda bir sorun var ama bulamadım :(
abadvanced cmps install dosyasını tekrar yukleyip upgrade yap stilleri ayarları ....vs

okulyolu

Amatör
Üye
Forum yolu nedir?, Forum acılıyormu peki?
eğer direk isim yazarak girilirse ana sayfa açılmıyor ama bilinen bir tıklandığında o konu açlıyor ve site içi gezinme konu açma falan sorun yok.. ilk başta forumhome hataları falan vermişti onları düzelttim ama bu son hatayı düzeltemedim...
www.gamestal.com hata veriyor
Gezelim Görelim - Populer Forum & Online Oyun böyle gidersen giriyor sorun yok :(

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
eğer direk isim yazarak girilirse ana sayfa açılmıyor ama bilinen bir tıklandığında o konu açlıyor ve site içi gezinme konu açma falan sorun yok.. ilk başta forumhome hataları falan vermişti onları düzelttim ama bu son hatayı düzeltemedim...
www.gamestal.com hata veriyor
Gezelim Görelim - Populer Forum & Online Oyun böyle gidersen giriyor sorun yok :(
ACP/vbulletin secenekleri/Forumlar Anasayfa Seçenekleri /
ACP/vbulletin secenekleri/Site ismi / URL / İletişim yolları/

Kontrol et Forum yolunda sorun var Forum anasayfası açılmaz ise portal da acılmaz

okulyolu

Amatör
Üye
ACP/vbulletin secenekleri/Forumlar Anasayfa Seçenekleri /
ACP/vbulletin secenekleri/Site ismi / URL / İletişim yolları/

Kontrol et Forum yolunda sorun var Forum anasayfası açılmaz ise portal da acılmaz
orda sadece index yazıyor.. eskisi nasıl hiç farkında değilim..
öteki yerlerde de sorun yok gibi ama ile iletişim etkiler mi bilmiyorum.. şimdi ben hostumu değiştirdim ve email ayarlarını falan hiç yapmadım o yüzden iletişim bilgileri ne sağlıklı bilemiyorum..

okulyolu

Amatör
Üye
hocam 3 gündür buna uğraşıyorum.. herşeyi sıfırdan tekrar kurduk ana gene oraya geldik takıldık.. admin paneli açıyor admin panelden foruma gidersem gidiyor ve gamestal.com/index.php olarak açılıyor ama aynı satırı kendim yazarsam bu fatal hatasını veriyor :(
işin yoksa bi el atıver bu kardeşine hocam sevaptır :)

okulyolu

Amatör
Üye
kendi kendime gülesim geliyor... 3 gündür uğraşıyorum.. cmps_index.php nin adını değişip index.php yapın işlem tamamdır :)

Üst Alt