Çocukluk arkadaşım Ertan...

Yıllarca görüşmemiştik. Çevik kuvvet olmuştu. Bir telefon görüşmemizde "çok dövüyorsunuz milleti" dedim o da "sabredemiyoruz ki. çok yoruluyoruz" demişti. En son telefon görüşmemizde "sizin görev zordur" dedim. O ise;"her işin bir sermayesi vardır. Bizim işin sermayesi de hayatımız" demişti... Aradan zaman geçti. Öğrendim ki hapiste. Fetöden. BankAsyadan kredi çekmiş...

Çocukluğumuzda yakışıklı bir delikanlıydı. Soğukkanlıydı. ARamızda sorun çıktığında aklı başındaki hareketleri hala şaşırtır bizi. Hiçbir şekilde suçlu olabileceğine ihtimal vermiyorum. İster bylock kullansın ister kredi çeksin. Yaşadıklarını hak edecek bir mazisi olmadı onun. Ama Rabbimin bir bildiği vardır.

Kendisinin bylock kullandığı tip bir bilgi de duymadım. Tek bildiğim BankAsya kredisi.... Bu insanlar ne hale düşürülüyor?? Hem de ne sebeple???

Başka bir polisle geçende konuştuk Diyor ki:"ben de kredi çekecektim BankAsyadan ama şu oldu bu oldu başka bankadan aldım krediyi" Kredi çekmek bu kadar basitken; nasıl hukuken suç gibi gösterilebiliyor? Kredi İSlama göre haramdır ama İslamda bile böyle cezası yok!!

Böyle masumlar için savunma hazırlamamız gerek. Aslında BankAsya kredisinin hukuken hiçbir geçerliliği yok. Neye dayanarak bu kredi suç gibi gösteriliyor? Derinliklerine inersek masumlar için bir şeyler yapabiliriz..
 
Hamd-ü senalar olsun. ALlah c.c. a çok şükür;
Ertan serbest. fettUllaha olan hıncın cezasını çekmeye mahkum olmuşların alayı da serbest olur inşAllah. suçlu varkn masumlar ceza görmez inşALlah.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt