• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Çocuklar için sömestr aktiviteleri

Okunuyor :
Çocuklar için sömestr aktiviteleri

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sömestr tatili boyunca çocuklarıyla eğlenceli vakit geçirmek isteyen anne-babalar etkinlik rehberi!

25 Ocak-5 Şubat tarihleri arasındaki sömestr tatili boyunca çocuklarıyla eğlenceli vakit geçirmek isteyen anne-babalar için o kadar çok etkinlik ve seçenek var ki!

Mutfak Sanatları Akademisi
Profesyonel aşçılık eğitiminin yanında amatör mutfak eğitimi veren ve küçük gurmeler için özel workshop’lar düzenleyen MSA, bu yarıyıl tatilinde de Tatilin Okulu programıyla yine karşımızda! 4’er gün sürecek olan iki farklı program, ilk hafta 5–9, ikinci hafta ise 10–14 yaş aralığındaki tüm çocuklara açık. Eğitimlerde minik gurmeler; dünya mutfaklarından çeşitli yemekler pişirme fırsatı bulacak ve mutfak terminolojisi, mutfakta hijyen, güvenlik, sofra adabı ve ön hazırlık gibi temel konularda işin uzmanlarından uygulamalı ve eğlenceli dersler alacaklar. Tatilin Okulu I: 5-9 yaş arası 14 küçük şef, bir ebeveynler ile katılabilir. 1-2-3-4 Şubat tarihlerinde; saat 10.00-13.00 arası. Haftalık katılım ücreti 290 TL. Tatilin Okulu II: 10-14 yaş arası 28 küçük şefin katılımıyla. 8-9-10-11 Şubat tarihlerinde; 10.00–13.00 arası. Haftalık katılım ücreti 290 TL.

Meydan Sokak Beybi Giz Plaza B Blok No:123-136
Ayazağa, Maslak – 34398 İstanbul
Web: www.msa.tc
Tel: 0212 290 35 50

Ben 10 Live
Avrupa’da 500 milyondan fazla ürünü satılan BEN 10, özellikle erkek çocuklara hediye edilen bir numaralı ürünlerden biri. Türkiye’de çıkan BEN 10 dergisi, daha ilk sayısında 270 bin adet satarak bugüne kadar görülmemiş bir başarıyı yakaladı. Çocuğunuzun bu fenomeni capcanlı yaşamasına ne dersiniz? O zaman güzel haberi verelim: Cartoon Network’ün en çok seyredilen çizgi karakteri BEN 10, Tamek ve Cheetos ana sponsorluğunda sömestr tatilinde Türk çocuklarıyla buluşuyor. Son teknoloji kullanılarak hazırlanmış gösteride animasyonlar, akrobatlar, robotlar, uçuş sahneleri ve lazer şovları ile BEN 10 Live, 29-30 Ocak tarihlerinde İzmir Halkapınar Spor Salonu’nda, 3-4 Şubat’ta Ankara Arena’da ve 9-13 Şubat 2011 tarihlerinde de İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Kaçırmayın!

Pinokyo Müzikali
Her yarı yıl tatilinde, çocukların hayal dünyasında yeni bir pencere açan BKM, şimdi de günümüz çocuklarını Pinokyo ile tanıştırıyor. Carlo Collodini’nin bir asırdır, nesilden nesile anlatılan kukla çocuğunun hikayesi, 21. yüzyıl çocukları için rengarenk dekor ve kostümlerle, birbirinden hareketli şarkılar eşliğinde sahnelenecek. Ödüllü müzikal, klasik hikayedeki tüm macerayı şarkılar ve danslarla Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa sahnelerine taşıyacak.

28 - 30 Ocak: Ankara Arena
02 - 06 Şubat: İstanbul Kongre Merkezi
11 - 13 Şubat: İzmir Karşıyaka Spor Salonu
16 - 20 Şubat: Bursa Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu

Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali
Disney sevilen kahramanları, Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali adlı yepyeni bir gösteri ile İspanya'da yapılan Dünya Prömiyerinin ardından ilk kez Türkiye’de! Mickey Mouse ve arkadaşları, bu müzikal gösteride “Küçük Deniz Kızı”, “Aladdin” ve Disney/Pixar’dan “Oyuncak Hikayesi”nin yıldızlarıyla beraber renkli bir eğlence sunacaklar. Tüm aileye yönelik bu gösteride; Mickey, Minnie, Donald, Goofy; Ariel, Sebastian, Ursula; Jasmine, Aladdin, Cin, Woody, Buzz ve Jessie’nin de aralarında bulunduğu 25’den fazla sevilen Disney karakteri rol alacak. Gösteride seyirciler de hem günümüzün sevilen şarkılarını, hem de Disney’in en büyük hitlerinin rock, pop, reggae, hip hop, caz ve country tarzı remix’lerini dinleyecek, hem de muhteşem bir koreografiye dansla eşlik edecek. Festival 26 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde!

Eski Karaağaç Cad. Halıcıoğlu, Beyoğlu
İstanbul
Tel: 0212 311 11 11

Alaaddin On Ice
Binbir gece masallarının en ünlülerinden biri olan Alaaddin, sinema, tiyatro ve televizyon filmi uyarlamalarının ardından ilk kez buz üzerinde! “Alaaddin On Ice”, rengarenk kostümleri ve akıl almaz paten gösterileri ile sizi, muhteşem bir masal diyarına götürecek. Hem çocukların hem büyüklerin, bir arada büyük bir keyifle izleyecekleri buz pateni şovu 27 Ocak - 13 Şubat 2011 tarihleri arasında İstanbul Park Orman Maslak’da olacak. Bu büyülü gösteriyi kaçırmayın!

Park Orman adres: Büyükdere Caddesi, 34398, Maslak / İstanbul

Chasing The Dream - Wuhan Akrobasi Topluluğu
1953 yılında kurulan Wuhan Tiyatro Topluluğu, Çin’in en prestijli akrobasi topluluklarından biri. Grup, tüm izleyicileri koltuklarında soluksuz bırakacak, akıllara durgunluk ve heyecan veren yeni gösterileri “Chasing the Dream”de, modern sahne tekniklerini zarif danslar, göz alıcı ışıklar, büyüleyici müzikler ve rengarenk kostümlerle birleştirerek geleneksel Çin kültürünü modern bir görsel şölene çeviriyor. Işık oyunlarıyla güçlendirilmiş şovları ve sirk gösterileri ile “Chasing the Dream” çocuğunuz için farklı bir sömestr etkinliği olabilir.

Büyükdere Caddesi Derbent Mevkii
(Darüşşafaka Kampüsü Yanı)
Maslak 34457 Sarıyer
Tel: 0 212 286 66 86
Web: www.timshowcenter.com
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Santralistanbul atölyeleri
9-13 yaş çocukları için yaratıcılık ile mizahın gücünün birleştiği “Karikatür Atölyesi”, 7-12 yaş için her gün farklı bir robot üretilen “Çılgın Robotlar”, 7-12 yaş için alternatif enerji kaynaklarıyla tanışılacak “Yeşil Enerji”, 9-12 yaş çocukları için santralfilm stüdyolarında “Işık, Kamera, Oyun” gibi atölyeler var. Sadece bunlar değil; 9-12 yaş için fotoğraf eğitimi veren “Haydi Fotoğraf Çekelim!”, 4-6 yaş için “Işıklı Örümcekler”, 4-10 yaş çocukları için “Enerji Müzesi’nde Resim Avı”, 7-12 yaş için Jackson Pollock tekniğiyle boyama atölyesi “Sür, Püskürt, Damlat: Kendini Keşfet”, yine 7-12 yaş çocuklarının motorla çalışan bir sistem yaratacakları "Renk Makinesi" de sömestr aktiviteleri arasında… Dahası da var! 7-12 yaş çocukları için "Kendi Elektriğimizi Üretelim, Işık Şovu, Ressam Robot , Rüzgar Türbini" gibi eğitici ve eğlenceli atölye programlarının yanı sıra; 4-6 yaş çocukları için "Köpük Robot ve Ressam Robot" gibi aile katılımlı aktiviteler bulunuyor.

Eski Silahtarağa Elektrik Santralı,
Kazım Karabekir Cad. No:2/6 Eyüp İstanbul
Tel: 0212 311 78 22
Web: www.santralatolye.com

Caddebostan Snowboard ve Kayak Kampı
Çocuklarınızın sömestr tatilini kayak ve snowboard öğrenerek veya bu spordaki becerilerini geliştirerek geçirmesine ne dersiniz? O zaman Caddebostan Snowboard ve Kayak Kampı’na mutlaka göz atın. 14 yıldır devam eden kamplar bu yıl da Uludağ Karinna Otel’ de düzenleniyor. 30 Ocak – 5 Şubat ve 6 - 12 Şubat tarihleri arasında iki dönem olarak yapılan kamp, 7-11, 12-14 ve 15-18 yaş gençlere yönelik farklı içerikler sunuyor. Kampta, eğitimler dışında, kızak yarışları, havuz partileri, buz pateni, kareoke, langırt turnuvaları ve sinema geceleri yan aktiviteler olarak yapılıyor. Kampçılar ayrıca, yurt dışından gelen riderlar ile tanışma fırsatı elde ediyor, beraber aktivitelere katılıp, freestyle snowboard gösterilerini izliyor. Kampın sonunda yapılan yarışlarda ve kapanış kutlamalarında kampçılara sertifikalar, madalyalar ve özel ödüller veriliyor.

Kayıt için: 0216 444 KAMP (52 67)
Web: www.caddebostan.com

Camp Club Kayak Kampı
9-17 yaş çocukları için düzenlenen sömestr kayak kampı Kartepe’de 5 yıldızlı The Green ParkResort Hotel’de gerçekleşiyor. Hergün iki sabah, iki öğleden sonra olmak üzere dört saat kayağa çıkılacaktır. Yeni başlayan,az bilen ve orta seviye öğrenciler grup halinde Kartepe Kayak okulu öğretmenlerinden kayak dersi alacaklardır. Her grubun başında bir Camp Club öğretmeni bulunacaktır. Özel ders almayan öğrenciler başındada bir Camp Club öğretmeni bulunacaktır. Kayak Malzemeleri (Carving ) Kayak takımı,kayak ayakkabısı ve boton sağlanmaktadır. 1. Devre, 31 Ocak 2011-04 Şubat 2011 tarihleri arasında; 2. Devre ise 07 Şubat 2011-11 Şubat 2011 tarihleri arasında düzenlenecek.

Tel: 0212 274 79 09
Web: www.dunyagenclikkamp.com.tr

Sinema: Ayı Yogi
Sömestr tatilinde çocuğunuza sinema keyfi yaşatmak istiyorsanız size müthiş bir önerimiz var: Ayı Yogi! Jellystone Parkının ziyaretçileri azaldığından Belediye Başkanı Brown parkı kapatıp arazisini de satmayı plânlamaktadır. İşin kötüsü Jellystone Parkında yaşayan Ayı Yogi ve yakın dostu Boo Boo ev olarak bildikleri bu parktan atılacaklardır. Yogi hayatının en büyük sorunuyla karşı karşıyadır. Parkı kapanmaktan kurtarmak için Boo Boo ile birlikte Korucu Smith ile güçlerini birleştirmelidirler. Ayı Yogi, 21 Ocak itibariyle üç boyutlu olarak sinemalarda; kaçırmayın!

mynet.com
 
Üst Alt