Civan perçemi

* 25 - 35 yaş arası bayanlarda oluşan meme fibrokistlerinde,
* Yumurtalık kistlerinde,
* Sıkça görülen genital enfeksiyonlarda,
* Beyaz akıntıda (mantar ve/veya bakteri infeksiyonu)
* Geciken ya da çok kanamalı ve sık (düzensiz) adet dönemlerinde,
* Özellikle genç kızların ilk adet dönemlerine girdiği zamanlar da (13 - 15 yaş)
* Menopoz dönemi gelişen, ateş basması, terleme, stres ve osteoporoza bağlı kemik erimesi sorunlarında,
* Migren, huzursuzluk, gerginlik ve kramplarda mutlaka kullanmalarında fayda olduğunu belirtti.

Civan Perçemi bitkisi yüksek oranda östrojen içerdiği için kadınlarda cilt kırışıklıklarını engellemektedir. İnsan bedeninde östrojen azaldıkça cilt kırışıklığı başlar. Civan Perçemi organik bileşikler açısından oldukça zengin bir bitkidir. Uzun yıllar boyunca kanama durdurucu ve damar büzücü etkisinden dolayı, hemoroid tedavilerinde de etkili bitki olarak da bilinir. Hemoroid sorunu olanlar özellikle Civan Perçemi ekstraktını dahilen kullanabildikleri gibi, dış hemoroidde tampon olarak haricen uygulayabilirler.

Antienflamatuar ve spazmolitik özellikleri ile Menopoz ve aybaşı dönemi ağrılarında etkilidir. Geniş yelpazeli olarak gram (+) ve (-) mikroorganizmalar ve Candida türü mantarlara karşı bakterisid , bakteriostatik ve antimikotik etkileri ile, jiekolojik enfeksiyonlarda başarı ile kullanılır.

Tüm kadınlara önerim; bu kadar güçlü etkileri olan ve sanki bayanlar için yaratılmış gibi görünen bu harika bitkinin varlığını keşfetmeleri ve doğal yollardan birçok sorunlarının nasıl çözülebildiğini görmeleridir.

Ayrıca bu bitkinin meme kanserini önlemede çok büyük bir rolü de vardır. İtalya Milano Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada Civan Perçemi, östrojen aktivitesini arttırdığı belirtilmiştir. İçerindeki Apigenin ve Luteolin etkin maddeleri östrojen reseptörlerini ( α ve β ) aktive etmektedir. Yüksek orandaki östrojen içeriği oluşmamış meme kanserlerinin önlenmesinde oldukça etkilidir.

Türkiye'de en büyük sorunlardan birisi kimyasal ilaçların yan etkileridir. Doğal yöntemleri tercih etmemizin nedeni bayanların hormonal dengelerinin bozulmaması hedefine yöneliktir.

mahmure.ekolay.net
 
  • Etiketler
    civan perçemi
  • Üst Alt