Çirkin hesap !

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

ikinizde olayi kisisellestirip , yorumcu tahlili yapmaktan vaz gecip

Sn.KOMANDO...Niçin bu başlık altındaki mesajlara şöyle bir bakmıyorsunuz...??? Bakın bakalım ben " yorumcu tahlili " mi yapmışım , yoksa konu başlığına ait olan yazı hakkında mı mesaj yazmışım...Konu başlığına ait olan yazı HAKKINDA...!! Siz ne yapmışsınız , yazıya istinaden yazmış olduğum yorumu " YORUMLAMAYA " kalkışmışsınız...!!! Yukarıdaki söz sanırım size yakışıyor...Şunu unutmayınız , ben bu forumda istisnalar hariç hiç kimsenin mesajını yorumlamam...Direkt konuya ait yazıyı yorumlarım...Yani sizin gibi kişilerin yazdıklarıyla fazla ilgilenmem , hele ki " POLEMİK / MÜNAZARA " olacak konularda...İşte istisnalar da yani bir şahsın mesajına mesaj yazmam da , BİLGİ içerecek ise yazarım...Siz galiba herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz...Dediğim gibi mesajlara şöyle bir bakın...Yukarıdaki yazdığınız ile dahi ÇELİŞİYORSUNUZ...

Cete mi kurdunuz forumda bilelim

Bakınız bu tür cümlelerin sonu İTHAMLARA gider...!!! Sonradan ben kimseye şunu demediydim demeye başlarsınız...Oysaki forumlarda aynı görüş ve fikirlerde , konulara ait olmak üzere hemfikir olanlar olduğu gibi , ters düşünenler de vardır...Ama bunu algılayabilmek önemlidir...

Konuyu BİLGİ tarafına çevirmek için uğraş verdiğim halde hala daha MÜNAZARA ve POLEMİK te kalmaya ısrar ediyorsunuz...Size sorular sordum , bilgi gerektiren yanıt yok...! Size savunduğunuz yazarın da BESLEME YAZAR olduğunu yazdım , yanıt yok...!Ne var sadece ve sadece Polemik var , Münazara var...Başka da bir şey yok...

Diyor ki ; Siirmi yazmista sairleri elestiriyor diyerek basliyor sairlere besleme diyeni elestirmeye...

İnsanlar yazacaklarına başlarken , bir yerden başlar...Ben de buradan başlamışım...Ve yine iddia ediyorum , araştırmacı yazarlık ile şairlik farklı kategoriler...!!! Her ikisi de BESLEME olabilir , ama farklı sonuçta...Dolayısı ile yazarın bahsettiği de zaten işin BESLEME kısmı...Sonuçta ben de yazımda BESLEME kısmına gelmişim...Değil mi...!!! Hem de kendisinin de BESLEME YAZAR olduğunu ispat ederek...!!!

Sonrasında yazısının içerisindeki Laikl eleştirisine , Atatürk büstleri ve ekonomik boyutuyla ilgili eleştirisine TOPTAN bir eleştirel mesaj yazmışım...Ve demişim ki kısaca SIFIR BİLGİ ile yazılmış bir yazı...

Siz ne yapmışsınız işin " şairlik " kısmına takılı kalmışsınız...Resetleyiniz...Takılı kalmışsınız Sn.KOMANDO...

Oysaki tüm topluma yazı yazan , köşe yazarlığı yapan , kitapları olan kendini yazar olarak addeden birinin DAHA DİKKATLİ yazı yazması gerek...O dönemki şairlere " besleme şair " diyorken , kendisinin de " besleme yazar " olduğunu itiraf edemeyecek birinden ne köy olur ne kasaba...!!!

Sonra da bu tarz nitelediğimiz bir yazarı savunabilmek adına bula bula " şairlik " kısmını mı buluyorsunuz...Ve bu konuda münazara-polemiğe mi giriyorsunuz...?

Bana şöyle " standart cümleler " kurmayınız...İşte ben bu kısmına dikkat çektim de , arkadaş ister eleştirir , ister sever , ister döver...Bu cümleniz anlamsız...O yazarı şairlik tarafıyla değil , taraflı ve BİLGİ yoksunu yazısına dikkat çekerek dövüyorum...

Ayrıca işin ekonomik kısmına gelirsek...25.000 büst nasıl yapılır , ne kadar tutar...! Bakınız Atatürk heykeli olsun veya başka bir heykel olsun...Eğer çok sayıda yapılıyor ise " DÖKÜM " den yapılır...Bu pirinç olabilir , çelik olabilir , bronz olabilir...Yani özellikle de " KUMA DÖKÜM " yöntemi sıklıkla kullanılır...Gidin sorun bir Atatürk büst " kafası " kaç paraya malolur...Bu mudur dert...??? Bakınız size yine ipucu şeklinde bir BİLGİ veriyorum...Gidip araştırınız...İşte o yazar eleştirirken neyin nasıl yapıldığından bi-haber...!!! Emin olun mermerden yapılan mezarın maliyetinin çok üzerinde değildir...Ama bütçeyi geniş tutan iş bilmezlerin ödediği paralar , o kişilerin sorumluluğundadır...Bunu dese yazarla hemfikir olurum...Ama bunu demiyor...Büst sayısına dikkat çekiyor...

Eğer ki o büstlerin " put " oduğu savunusunda bulunacaksa yazar , emin olun orada da SINIFTA KALIR....O heykel veya büstlere hiç kimse YARADAN şekliyle tapınmada bulunmaz...Sadece ve sadece amaç " hatırdan çıkarmamaktır "...

Laiklik eleştirisini tekrar yazmam gerek yok zaten kafadan ÇUVALLAMIŞTI...

Konuyu niçin buralardan değerlendirmezsiniz de , sürekli münazara ve polemik kısmında ısrarcı olursunuz...? Provake mi etmek istiyorsunuz konuyu...???

Sağlıcakla kalınız...

Dedimya sen hakli cikmak icin nerede ise tartistigimiz her konuda söylemedigim seyleri böyle söylüyorsun diyerek ,tüm yazilarini söylemedigim halde söyledin..! dedigin paragrafa bina ediyorsun..artik yaziyorda yaziyorsun.
Ben Burada birinin konuya dahil olmasini bekliyorum...

incelenecegi sözünü aldim.

kilictaroglunun 29 ekim mesajinda beni cumhuriyet karsiti olarak lanse ettin ispat edemedin

felsefik masallarda , Bursali cocuk yapmayin, cocuk dogurmasin kimse dedin..diyerek bana yine iftira attin ispat edemedin

Burada yine Beni Rahim Er i siddetle savunan biri olarak kac defa yazdin...iftira attin..

Bari su konuda azicik bir erkeklik KIRINTISI varsa Rahim Er i yazdiklarini savundugum bir cümlemi al yapistir deki al iste...!

Birak laf ebeligi yapip kelimelerle iftirani kamufle etmeyi hic yorum yapmadan sadece bana benim yazimi bul ekle ..

Tartisma bitsin..

Ama sen bunu yine yapmayacaksin yine satirlar dolusu cevap yazacak ama istenilen seyi asla yazamayacaksin...

Ya boşverin en iyisi :)bugün diyanete giden parayı eleştrirsin haklı olursun. Yarın açı doyurmazsın onun yerine kurban keseceğim dersin haksız olursun.Niye yardım yapmazsın diye. Yardım yaparsın, çok mu paramız var Fakire verilen makarnalar göze batar. Caminin minareleride. Minare yapacağına tükenmez kalem yap. Yazar arıyoruz............

Önemli olan alkış tutmak. Önemli olan yazmak.....................:Cachondon::Cachondon::Cachondon:
Peki deprem paralarına ya da deniz feneri olayına girersek kim haklı olur ?

Bizim kitle sizin kitleyi genelde dövüyor ama hemen başlıyorsunuz ağlamaya. Neymiş milletin yüzde bilmem kaçı aptalmış neymiş. Tayyip paşa gelmeden önceki eğitime yüzde aziz nesinin sözünün hemde iki katı kadar eğitim gerçekleşti verdi giriyor musun nesine. Hadi gazı verdiniz bu gazı verene kadar neredeydiniz. İstanbula verecek suyunuz yoktu. Hadi verdiniz gaz verene kadar niye icraatiniz yok.Tayyip başkanımız geldi istanbula su verdi yetmedi tr de su vermesiği kimse kalmadı. Herkese verdi. :) Laf işte. Verdiğiniz gazlar ancak tüp gazı ondada günümüzde daha karlıyız. Tayyip başkan daha çok gaz veriyor.

Şimdi kim subjktif bakıyor?Kim sindiremiyor? Kim tümorlu.

Yüzde kaç büyüme oranına sahibiz TR olarak? rakamlar aldatmamasına rağmen seni ve kitleni aldatabiliyor. Maalesef işte. Kelimeler yetmiyor. Daha merhemi yok maalesef.

Alma armut sapla yenebilir zevk meselesi. İllaki sürü psikolojisine uymak zorunda değilsin ;)
Tayyip sadece gaz veriyor .Bizler gazla çalışmıyoruz .Sanırım tek mesele bu.

B

bursali68

Ziyaretci
Dedimya sen hakli cikmak icin nerede ise tartistigimiz her konuda söylemedigim seyleri böyle söylüyorsun diyerek ,tüm yazilarini söylemedigim halde söyledin..! dedigin paragrafa bina ediyorsun..artik yaziyorda yaziyorsun.
Ben Burada birinin konuya dahil olmasini bekliyorum...

incelenecegi sözünü aldim.

Merhaba,

Sn.KOMANDO , incelensin...Sorun yok...Ama incelenince şu görülecek ki " bursali68 " konu başlığına ait olan yazıya mesaj yazmış , " KOMANDO " ise bursali68 'in mesajına yazmış...!

Yani konu " tatışma " zemininden münazara ve polemiğe dönmüş...!

Sağlıcakla kalınız...

Sevgili komando.

Burada herkes fikrini yazar iken misal ben sadece yazıya karşı fikirlerimizi yazmışken,sizin buradaki üyelere ithafen yazdığını yazı (misal benim şehitlerle ilgili konuya niye yazmadınız dediğimde bana cevap veren üyelere karşı seni mi kastettim tarzı kişiselleştirmedim.Eğer öyle anlaşıldıysa özür dilerim.Sorduğum soruya cevabımı aldım onunla ilgili konuştuk ettik.Ama siz resmen saldırıda bulundunuz yani kişiselleştiren ilk sizdiniz.Lütfen bana hala niye üstünüze alındınız tarzı yazı yazmayın.Burada ciddi bir şekilde kavga etmiyoruz.Katılmıyorsanız onu yazabilirsiniz.Ama sizin amacınız buradan gayet farklı gözüküyor.
Yanılıyorsam lütfen sebeplerinizi yazabilirseniz onun üzerine ya da sadece konuyla ilgili konuşabiliriz

B

bursali68

Ziyaretci
kilictaroglunun 29 ekim mesajinda beni cumhuriyet karsiti olarak lanse ettin ispat edemedin

felsefik masallarda , Bursali cocuk yapmayin, cocuk dogurmasin kimse dedin..diyerek bana yine iftira attin ispat edemedin

Burada yine Beni Rahim Er i siddetle savunan biri olarak kac defa yazdin...iftira attin..

Bari su konuda azicik bir erkeklik KIRINTISI varsa Rahim Er i yazdiklarini savundugum bir cümlemi al yapistir deki al iste...!

Birak laf ebeligi yapip kelimelerle iftirani kamufle etmeyi hic yorum yapmadan sadece bana benim yazimi bul ekle ..

Tartisma bitsin..

Ama sen bunu yine yapmayacaksin yine satirlar dolusu cevap yazacak ama istenilen seyi asla yazamayacaksin...

Merhaba,

Yanılıyorsun , zaten en başından istenileni yazmışım...Yani konuya ait...! Başka konuları da bu konu ile birleştirmeyiniz...Yazacaksanız o konu başlığı altında yazınız...Yoksa bir tane konu açalım tüm konuları o bir tek başlık altında tartışalım...Çorba olur...

Bununla kendini savunabileceğini sanıyorsan aldanırsın...Ben sadece senin mesajındaki bir konuya işaret ettim dersen , o zaman da niçin KONU DIŞINA çıktın diye sorarlar adama...

Anladım ki " erkelere " takıntılısın...

Amacın münazara değil ise , polemik değil ise ve savunuda bulunmak değil ise NEDEN konu dışı yazarsın...! Diyeceksin ki " ama sen yazında şairlik konusunda ayrımda bulunmuşsun "...Evet , doğrudur , ancak yazım bir bütün , yazarın başladığı yerden ben de başlamışım...Konu bu kadar basit...Ve yazımın içeriğinde 3-4 tane değindiğim nokta varken sen sadece konuyu " edebiyat " dalında olur-olmaza çekmişsin....İyi de konumuz EDEBİYAT DEĞİL Kİ....!!! Niçin sulandırısın konuyu o zaman , yanıtını alabilir miyim...???

Benden sana öneri...

1- Konu hakkında yaz...

2- Başkalarının mesajına yorum yaparken elinde sağlam done olsun...

3- Bir konu başlığında , başka bir konu başlığındaki yaşanılanları getirme...O konu orada kalmıştır...

Bak özellikle bu 3. madde çok önemli...Bu konuya " Kurban kesimini " taşıyan sen , 29 Ekim Kılıçtaroğlu ile ilgili tartışmayı taşıyan sen , konu EDEBİYAT olmadığı halde edebiyat / sanat tartışmasına çekeleyen sen , felsefik masallardaki tartışmayı buraya sokuşturan sen....Bir de üste çıkıyorsun öyle mi...??? Önce aç da bir forum kurallarını güzelce oku,benden sana tavsiye...

Sağlıcakla kalınız...

Benim kimsenin ne beynini patlatmak ,catlatmak ne gözünü morartmak gibi bir derdim yok, ama dikkat ediyorum nerede Bursali ile yazisan biri var hemen damlayip süslü sözlerle Bursali Baaaak ben senden yanayim..! dercesine emireri durumundasin...

Cete mi kurdunuz forumda bilelim, bilelim ki ayagimizi denk alalim..

Bir defa sende mertligin KIRINTISI olsa , benim burada Bursaliya hitaben yazdigim yaziyi analiz eder, delikanlica tavrini ortaya koyardin. Bursali orada kendi hatasini anlamisken bu hatadan nasil dönerde hakli cikarimin pesine düsmüsken sen konuyu bile anlamadan parali askeri gibi her yazdigina hee cekmezdin...

Bursali o gazeteciyi diledigi kadar över söver döver, dikkat ettin mi ,bu noktada ona birsey diyen oldumu...??

Diyor ki ; Siirmi yazmista sairleri elestiriyor diyerek basliyor sairlere besleme diyeni elestirmeye...

Neyse bos ver sen bunuda anlamayacaksin niye devam edeyim yazmaya....

Sen Bursali nin yazmasini bekle... emirerligini ifa icin.. hazirla süslü destek kelimelerini yeter...galiba senin forumda tek konumun bu..

ikinizde olayi kisisellestirip , yorumcu tahlili yapmaktan vaz gecip konu ile bagli kaldiginizda yazacak birseyiniz oldugunda ama adam gibi yazacaginizda yazisalim...burasi boks ringi degil ,bir forum...

Ama anladim ki senin icin ona-buna yaranarak etrafina adam toplayip güc gösterisi yapacagin efelenip dayilanacagin bir yer gibi görmüssün...

Ben senle yazismam... önce kendin adam olmasini bil, Bursalinin yazilarina destek cikar gibi görünüp ortaligi atese verme gayretindeki fitneligide BIRAK.. sana birsey kazandirmaz bu...

Haydi eyvallah..!

Senin algılama problemin olduğu kanaatine vardım zaten yazdığın fütursuz cümleler bunu gözler önüne sermekte..Ne kadar klişe ne kadar basit bir modda kendini savunuyorsun mesele şak şakçılık ise konuya paralel olduğun bağlantıyı tekrar gözden geçir derim..

Salağa yatmak bu olsa gerek..

Boş laflarla ve haddini aşan kişisel eleştirilerin insanların karakterine yönelik hakaret düzeyine varacaksa yanlış kanaldasın burda sana reyting yok..Boks meselesinden kasıt bu bir mecazi demeçti tabiiki senin bunu idrak etmekte zorluk yaşadığını zannetmiyorum bilakis ortalığı germek için bu kelimeden nasıl ekmek yerim politikasına yönelmek oldu..Etrafına bir bak bakalım kim kimin çevresinde takunya seslerinin birbirine karıştığı,birbirlerine kol kanat gerdiğini görmezden gelemezsin..

Burada tartıştığın kişiler arasında kimse fedailik yapmaz emir almaz aksine yiğitçe tek başınadır ama nerde takunya seslerinin birbirine karıştığı o sentezi duysak yiğitliğin bozulduğunu ifade edebiliriz..

O ucuz kelimelerinin arasında yer alan kişisel hakaretlerini sonlandırman açısından yazdıklarını gözden geçirmeni tavsiye ediyorum sen önce adam gibi yazmayı öğren tanımını daha sonra öğretiriz..

Tekrardan belirteyim Bursali68'in yazılarına destek çıkmak ve o yazıları okumak senin içinde faydalı olacaktır kendisinin bilgi ve birikiminden o haznene sığdırabildiğin kadarını sığdır derim..Kendisi senin gibi egzantirik cümlelerle sıyrılmaz doğrudan hedefe bırakır tabi bu cümlelerimden Bursalı68'i kolladığımı zannetme kendisi doğru şeyler yazıyor fikren uyuşuyoruz bunu kalkıpta birlikte güç gösterisi gibi algılarsan yanılırsın..

Bu konuya müdahil olduğun andan itibaren yanlış konumda ve yanlış cümleler sarfediyorsun besbelliki acemisin forumdakileri tanımadan kişiler hakkında yorumlara girişmen çok ilginç özellikle beni bir araştır paralı asker:))

Bursali yine dedigimi yaptin... ama istenilen ; iftirani ispatti yine yok...! Tescilli iftiraci durumuna düsüyorsun..gerisi sana kalmis..

Bay X Bursali yazinca zaten senin yazacagini biliyordum:Winlk_Tongue: simdi rahat uyu vazifeni yaptin .. senle ben tartismam bile.

Consume sana birsey demiyecegim ama oradaki mesajimi okursan, ben kuban kesilmeli diyen ama öbür konuda hic yazma zahmetinde bulunmayanlarida acikca elestirdim... Tipki Atatürk icin cöpe giden cicek paralarini savunanlari kurban konusunda yazmadiklari yada orada ayri burada ayri yazdiklari icin...

Sen neden üzerine aliniyorsun derken, iki taraftada yazin varsa, ve iki taraftada ayri mantikta ise yazin üzerine tabiki alin bu elestirim senin icinde gecerli, degilse alinmani gerektirecek bir durum yok.. ama illa alinacaksanda yapabilecek birseyim yok...

Üst Alt