Çirkin Erkek İyidir

Sokakta yürürken, alışveriş yaparken ya da televizyon izlerken, ne zaman güzel bir kadının yanında çirkin bir erkek görsek “ne işi var bu kadının bu adamla, kesin parasını yiyordur” falan gibi basmakalıp yorumlarda bulunuruz. Özellikle de erkekler çok yapar bunu.

Ama ne yazık ki bu konuyla alakalı gerçekler sizin sunduğunuz neden kadar basit değil.

Gençlik zamanlarında flört ettiği erkeklerin genelinin yakışıklı olduğu bir kadın olarak söyleyebilirim ki sizin sandığınız gibi şişirilmiş kaslar ya da bir çift mavi göz bizi mutlu etmeye asla yetmiyor. Neden mi?

Yakışıklı adam, daha lise çağlarından başlayarak, olayın farkına varmasından beri yani, bu durumla o kadar çok kafayı bozuyor ki, bir kadını elde etmek ya da onu elinde tutmak için ekstra en ufak bir çaba sarf etmemeye alıştırıyor kendini. Çünkü nasıl olsa o ne yaparsa yapsın kadınlar ona geliyor, biri olmazsa zaten diğeri oluyor.

Çirkin adamsa, ya kendini kariyerine adıyor, çok başarılı oluyor, ya da kendine has bir tarzı oluyor, yaratıcılığıyla ve zevkiyle kendine bir karizma yaratıyor. Kadına değer veriyor, onu kaybetmekten korkuyor ve bunun gerçekleşmemesi için de elinden geleni yapıyor.

Üstelik yapılan araştırmalar, çirkin adamlarla beraber olan kadınların kendilerini daha güvende hissettiklerini ve aldatma korkusunu da daha az yaşadıklarını gösteriyor bizlere. Çirkin adamla beraber olan güzel kadın “benden iyisini mi bulacak” diyerek güvenle yaş***** devam ediyor çoğu zaman, onun yanında yürürken kendini kırmızı halıda spotlar altında bir yıldız gibi hissediyor. Ama eğer ki adam yakışıklıysa, her an birinin gelip onu elinden alacağı korkusuyla tırnaklarını kemiriyor sürekli. Tabi ki burada yakışıklı erkekler hep aldatır ya da çirkinler asla aldatmaz diye bir tezi savunmak değil amacım ancak siz bu duruma ister kadınların ego sorunu deyin ister kompleksleri, gerçekler böyle.

Sonuç olarak kadınlar, yakışıklı olsun çirkin olsun, konu evlilik ya da ciddi bir ilişki olduğunda yanında güven duyabileceği, sorumluluk sahibi, ailesine düşkün olma potansiyeli yüksek erkekleri tercih ediyor eninde sonunda. 50 yaşına gelince ne o kaslar iş yapıyor ne de seksi bir gülüş çünkü.

Bish
aşkmen
 
  • Etiketler
    cirkin erkek
  • Üst Alt