Çipli Kimlik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yeni Kimlik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?,yeni kimlik kartı randevu,Yeni çipli kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır?

Nüfus cüzdanları yeni çipli kimlik kartı ile değiştirilmeye başlandı.Yeni Çipli Kimlik kartı başvurusu yurt içinde, Genel Müdürlük web portalı üzerinden ya da Çağrı Merkezi aracılığıyla randevu alınarak veya randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise konsolosluklardan çıkartabilecek.

YENİ KİMLİK RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

1) Yukarıdaki linke tıkladığınızda TC Kimlik Kartı randevu alma sistemine yönlendirileceksiniz.Açılan sayfada, başvuru sahibi kimlik bilgileri ve kimin adına başvuru yaptığınız soruluyor. Şıklardan size uygun olanı seçip sonraki adım butonuna tıklıyoruz.

2) Açılan sayfada Doğum tarihi ve Nüfus cüzdanı bilgileri doğru olarak girilir.

3)Bu sayfada başvuru sahibinin güvenliği açısından ikinci bir güvenlik sorusu yöneltilir.Cevap doğru ise diğer sayfaya geçilir.

4)Bu sayfada TC kimlik kartı başvurusu yapılacak İl ve İlçe nüfus müdürlükleri seçilip diğer adıma geçilir.

5) Açılan sayfada ,başvuru için istenen randevu tarihinin seçilmesi istenecektir.Uygun tarihi secerek sonraki adıma geçiniz.

6)Açılan sayfada randevu için istenilen saat aralığının seçilmesi istenecektir .Uygun saat aralıklarından size uygun olanı seçip sonraki adıma geçelim.

7) Bu sayfada kartın teslim bilgileri (adres ve teslim edilecek kişi bilgileri) ile ilgili alanlar doldurulacak

8)Son olarak yeni açılan sayfada sizden randevu bilgilerinizin kontrolü istenecek.Bilgiler doğru ise işlemi tamamla butonunu basıp randevumuzu almış oluyoruz.

9) Son sayfada ise tamamlamış olduğunuz randevu bilgileri yer alacaktır.Bunun yanında randevuya giderken yapmanız gereken işlemler ve gerekli belgeler hakkında kısa bir hatırlatma notu göreceksiniz.

Yeni Kimlik İçin Gerekli Evraklar Neler?
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt