Cinsel ihanet mi daha rahatsız edici duygusal ihanet mi?

İ

İNCİ

Ziyaretci
Aldatılmak, elbette herkes için kıskançlık ve acı duygularını harekete geçirir. Ama erkek ve kadın aldatmanın en iğrenç kısmının hangisi olduğunu konusunda farklı düşünüyor; erkekler cinsel olarak aldatılmayı kabullenemezken, kadınları en çok duygusal ihanet rahatsız ediyor.
Hangisi daha incitici?

Cinsel ihanet mi daha rahatsız edici, duygusal ihanet mi?​

 
fiziksel ihanet bence bir olayın artık fiil haline geçmesi, Artık hayaller bitmiş fiziksel hale gelip buhar olup uçmuş halidir. Tek eksikliği olmuşken çocuk ta yapsınlar bari tam olsun.
Suyun suya karışması.Suların karışmasıdır. Seks kimya olayıdır.
- Karısı adamı yatakta başka kadınla yakalamış, Yanlış düşünüyorsun karıcım. aslında ruhum hep seninle ,yanlış yere şey yaptım dese de kadın inanır mı.

hatunların beyninde kim var bilinmez,sevişirken hangi fantezi ve kimler gelir geçer. Rüya makinesini bulup hayalden boşatıcam da fiziksel olanı geçerli bu dünyada.
 
Nasıl bir hesap/kıyas yapılarak diğerinin daha kötü olduğu sonucuna varabiliriz ki? ^_^ Çünkü söz konusu her iki durumda da sadakat eksikliği... Zaten bu beklenti (yani sadakat), her iki insanı bir arada tutan şey değil mi?

Kadınların uğradıkları ihanet, toplumun (hatta evli de olsa) erkeğe cinsel deneyimleri yaşamasında daha serbest -ya da kadına göre daha fazla özgürlük tanıdığındandır cinsel anlamda... Keza duygusal olarakta durum pekte farklı değil. Yine toplumun, namus ile kadının başına bela ettiği cinsel deneyimleri; erkeğin, eşinden cinsel ihaneti kabul edilemez sonucunu doğurdu... Bu durumlarda toplumsal algıda rolleri değiştirsek, şu halde diğer bakış açısından ihanet olmadığı sonucu da çıkmayacak malumunuz... ya da bizim hangi duruma karşı ne tepki vereceğimiz değişmeyecek, değişmemesi gerek en azından. Her neyse, ikiside ihanet sonuçta, daha ne denebilir ki?
 
  • Etiketler
    duygusal ihanet
  • Üst Alt