• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Çim Adam yapmak (cocuklariniz icin)

Okunuyor :
Çim Adam yapmak (cocuklariniz icin)

orkuorkun

Kıdemli
Üye
fasulyeden çim adam nasıl yapılır , çim adam bakımı , buğdaydan çim adam nasıl yapılır , çim tohumu olmadan çim adam nasıl yapılır , bardakta çim adam malzemeleri , çim adam talaş yerine ne kullanılır , çim adam migros , pet şişeden çim adam yapımı

Çim Adam masıl yapılır , çim adam yapmak


eski kullanilmis kadın çorabı, küçük bir kap dolusu talas veya toprak(talas kullanacaksaniz bitki vitamini koyun biraz, çim tohumu, su, ikisi büyük biri küçük 3 adet düğme, boncuk, yapıştırıcı.

once toprağın az bir miktarını çim tohumumuzla karıştırıp kadın çorabının icine koyuluyor.
Geri kalan toprağımızı ise onun üzerine dökerek çorabın ağzını sıkıca bağlanir . Çim tohumlarının bulunduğu kısım üste gelecek şekilde çorabı ters cevrilir Bu toprağı her gün düzenli olarak sulayin , 10-15 gun sonra corabin deliklerinden cimler corabi delerek duzenli sekilde cikarlar. sanki taranmis sac gorunumde olur.
 

orkuorkun

Kıdemli
Üye
cim tyohumu, saksi cicek satanlarda, bahce duzenlemecilerde ,agac fidani satan yerlerde var . hayvan yemi satan yerlerde de bulunabiliyor istanbulda eminonu misir carsisnin hemen yaninda cesit cesit cimler var. orada kafes hayvani ve akvaryumcular da var genelde beraberdirler yem satanlarla cicek satanlar.

sadece 1 parmak ucu kadar cim yemyesil yapar
. 10-15 gunde cikar
 

D€NiZ

Kıdemli
Üye
Çok hoş buluş,çok beğendim.Hatta çimleri biçmeyip uzatırsak ta çim kadın olur.:
 
Üst Alt