Cilt Bakımı ile Cildinizi Zararlı Etkenlerden Koruyun

Cilt Bakımı ile Cildinizi Zararlı Etkenlerden Koruyun​

Cilt yüzeyindeki biriken kirlerin , komedonların, ter ve yağ vücudumuzun doğal salgısından dolayı oluşan ,ölü cilt tabakasının derinlemesine temizlenmesi, minik yağ bezelerin çıkarılması, yüz masajı ile dolaşımın hızlanmasını sağlayan düzenli olarak 1- 1.5 ay aralıklarla yapılması gereken, Normal cildin veya foto yaşlanma, cilt hasarları için tedavi edici ürünlerin kullanılarak yapıldığı, cilt temizliğine cilt bakımı denir.

Uzman Estetisyen Sahra KARAPİŞTO

Cilt Bakımı Çeşitleri​

Cilt Bakımı, cildin ihtiyacına göre aylık veya 4-6-8 seanslık özel kür bakım uygulamaları yapılır

Antioksidanlı C Vitamın kürü:​

Saf C vitamin içeren şok bakım serumlarıyla güçlü bir sıkılaştırmaya sahip, ciltteki ince çizgilerin görünümü azaltır. Nem oranı arttırır. Serbest radikallere karşı korucu kalkan oluşturur. Donuk, solgun, matlaşmış cilt tiplerine, yazın deniz mevsimi öncesi ve sonrası mutlaka tavsiye edilir.Cilde hoş sağlıklı bir parlaklık verir.

Collagen Bakımı;(Ani Nem Pollivalent Collegen Mask)​

5 seanslık yoğun nemsizlik ve elastikiyet kaybı olan ciltlerin , cildinizdeki nemi gerginliği ve yeniden yapılandırmayı sağlayan deniz kökenli collegen serumlarıyla çok özel bir bakım kürüdür.Saf collegen yaprağı sayesinde maksimum nemlendirme ,cilt yüzeyinde pürüzsüzleşme hissedilir.

Kozmetik Botox:​

Özel Bakım Kürü ilk aşamada: Kas kasılmalarını kontrol altına olan yoğun bakım aşaması uygulanır. Cildin ipeksi bir görünüme sahip olmasını sağlar. İkinci aşamada ise ; birinci aşamada elde edilen kas kasılmalarının kontrol altına alınmasından sonraki deriyi rahatlatıcı etkileri sayesinde hücre metabolizmasını tetikler. İçeriğinde manganez, asetil, heksopetit 3, deniz ve bitki özlü peptitler bulunur. Çok özel bir bakım kürüdür. İğne yaptırmaktan rahatsız olan kişiler için mükemmel bir çözümdür.

Anti-Aging Bakım (Natural Defense-line)​

8 seanslık olgun ve yıpranmış ciltler için, kırışıklıkların azalmasına yardımcı olan etkili bir bakımdır. Cildimizi zamana karşı, güneş, stres kirlilik vb. gibi serbest radikallere karşı cildimizin doğa savunma mekanizmasını arttırmaya yardımcı olan özel vitaminler kullanılır.

Yağlı Cilt Kür Bakımı (Greasy lıne)​

Yağlı ciltlere özel, 8 seanslık kür bakımı. Yağlı cilt, uzmanların sıkça karşılaştığı özellikle ergenlik dönemi etkileyen bir problemdir. Greassy line bakımı, cildi derinlemesine temizler, ölü hücreleri arındırır. Cildin yağ ve sebum salgısını düzenler

Aquatherm lıne, (Hassas Ciltlere Özel Kür)​

6-8 seanslık hassas ciltleri cildin zararlı etkilerinden koruyan aynı zamanda kuperoza ve, kızarmaya eğilimli hassas cilt bakım kürüdür.
Bitki özleri ve termal sular içeren, özel bakım serumlarıyla cilt daha iyi ve sakin görünüme sahip olur.

Retinol (Saf A Vitamini)Kürü:​

Kırışık önleyici, Akne tedavisinde kullanılan 6-8 seanslık kür tedavileridir. Retinol , UV ışığına maruz kalmanın sebep olduğu hücre hasarını tamir eder, onarır ve kolejen sentezini uyarır. Alt dokudaki hücreleri harekete geçirir, elastikiyet kaybını önler. Akneleri kurutma özeliği vardır. Cilt dokusunu düzenler.

Akne tedavisi için Özel Cilt Bakımı​

Akne cilt rahatsızlığıdır. Ciltteki yağ bezlerin fazla çalışmasından meydana gelir. Ayrıca B12 vitamini içeren ilaçlar veya kortizonlu ilaç tedavileri, bitkisel yağların yoğunluğu olan ürünlerin kullanılması, akneye neden olur.Akneler en çok yüzde ve sırtta görülür. Akne sadece ergenlik dönemin de bulunan kişilerin rahatsızlığı değildir. Bazen 30-40 yaş gruplarında akneler çıkabilir. Akne tedavileri cildin durumana göre 8-12 seanslık özel tedaviler uygulanır.

Lekeli Ciltlere Özel Bakım Kürü​

Lekeli , matlaşmış donuk ciltlere göre özel bakımdır. Ciltteki pigmentasyon izleri azaltır. Cildin daha parlak ve canlı görünmesini , hücre yenilenmesini sağlar. 8-10-12 seanslık kürler halinde uygulamalar yapılır. Cildimizdeki lekeler genellikle fazla güneşte kalma, yaş ilerlemesi, hamilelik dönemlerinde oluşur. 1-1.5 Aylık uygulama sonrası cildin kırışıklarda %75 düzelme ve kojik asit sayesinde lekelerde %80 açılma görülmektemektedir.

PCO Sheep Placenta Mask Kür Bakımı​

Cildin ,parlak, sağlıklı ve bir inci kadar göz kamaştırıcı pürüzsüz bir cilde sahip olmak isterseniz ,10 seanslık kür tedavileri tavsiye edilir.
Plasentanın faydası:Yoğun vitamin, protein, yağ ve su içerir. Cildin kısa zamanda beslenmesi ,nemlenmesi ve yenilenmesini sağlar.
Plasenta Kürü kimlere önerilir?
Maske her yaş grubuna ,cildin ihtiyacına göre uygulanır.
Özellikle cildi erken yaşlanan, hassas, nemi azalan yoğun nem ihtiyacı olan cilt tiplerine ,
Kimyasal Peeling ve Laser Uygulaması uygulanan ciltlere.
Elastikiyetini yitirmiş cilt tiplerine (kür halinde)
Anti-Aging ihtiyacı olan kişilere (kür halinde ) tavsiye edilir.

Havyar Hücrelerinin Zenginligi​

HAVYAR nadir bulunan ve çok değerli bir maddedir. VITELLUS latince “vita” yani “hayat” sözcüğünden türetilmiştir. Yaşamsal yapıların gelişmesi ve oluşturulması için gereklidir. Tüm yaşayan organizmaların hücre zarlarının vazgeçilmez bileşenleri olan vitellus fosfolipid ve fosfoprotein içerir.

HAVYAR HÜCRELERİNİN CİLT ÜZERİNDE ŞAŞIRTICI ETKİSİ​

Cilt dokusu tarafından emildikten sonra, taze havyar hücreleri hücre sentezini ve kollajen I sentezini uyarır. Kollajen I cilt dokusunun bütünlüğünü sağlayan hücre dışı matriksi destekleyen bir ana proteindir. Aynı zamanda kollajen III’ün de sentezini arttırır, bu da cildin sıkılığını ve elastikiyetini arttırır. Hücrelerin hücre dışı matrikse yapışmasında önemli rol oynayan, fibronektinin sentezini aktive eder.

PROFESYONEL UZMANIMIZ İLE CİLT BAKIMI TEDAVİ KÜRLERİ​

Taze havyar ile yapılan bu çok özel profesyonel cilt tedavi kürü cildin durumuna göre 8 seans haftada 1 tavsiye edilebilinir.

Kaynak : Sibella Güzellik Salonu Cilt Analizi
 
Üst Alt