• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Çilekeş - Histeri Çalışmaları

  • Konbuyu başlatan Kadim
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Çilekeş - Histeri Çalışmaları

Kadim

Tecrübeli
Üye
Çilekeş - Histeri Çalışmaları 2010

Çilekeş'in, "Yok" ve "Katil Dans"tan sonraki 3. stüdyo çalışması "Histeri Çalışmaları" LIN RECORDS etiketiyle Haziran ayında yayınlanıyor. Görkem Karabudak (vokal), Ali Güçlü Şimşek (gitar), Gökhan Şahinkaya(bas) ve Cumhur Avcil'den (davul) oluşan Çilekeş, 2010'nun Şubat ayında stüdyo 101'de kayıtlarına başladıkları albümün tüm prodüksüyonunu kendi üstlendi. Oniki şarkıdan oluşan albümün prodüktörlüğünü Ali Güçlü Şimşek, kayıt ve mikslerini Berk Kula ve Ali Güçlü Şimşek yaparken, masteringinde ise Çağlar Türkmen'in imzası var.

Bütün enstrümanların canlı çalındığı ve editlenmediği "Histeri Çalışmaları"nda da tüm şarkıların söz, beste ve düzenlemeleri tamamen Çilekeş'e ait. Albüm cd formatında grubun ortak kararı olarak 5 liradan satılmasının yanı sıra, grubun resmi sitesi cilekes.com.tr üzerinden ücretsiz olarak indirilebilecek.

Arızalı akorlar, az nakaratlı şarkılar, 45 dakika süren bilinçaltı yolculuğu, yeni Çilekeş albümünün en karakteristik özellikleri.

İlk albüm gibi kişisel, ikinci albüm gibi toplumsal konulardan sıyrılarak hazırlanan albüm, Çilekeş'in kendini sorguladığı bir yüzleşme çalışması oldu. Yapım sürecindeki doğallık, şarkıların tek tek ve bütün olarak bir hikaye akışının ortaya çıkmasını sağladı.

Özgürleşmeye çalışan, kendi zihninde bir bilinçaltı yolculuğunu anlatan "Histeri Çalışmaları"nın ilk video klibi stopmotion tekniği ile hazırlanan ve yaklaşık 5000 fotoğraf karesinden oluşan "Kara Mizah" şarkısına İdil Tabanca ve Can Fide tarafından çekildi.

sozmuzik.com
 
Üst Alt