• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Cildinizin Temel Taşı: Nem!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Cildinizin Temel Taşı: Nem!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Kendinize ne kadar iyi baksanız da, dış etkiler yüzünden cildiniz zarar görür. Cildinizin temel taşı ise, nemdir!

[ALINTI]Güzellik mutlaka bakımla ilgilidir. Kullandığınız makyaj malzemelerini ne kadar kaliteli seçerseniz seçin, en önemlisi makyajı uygulayacağınız cildin sağlıklı olmasıdır. Bir cildin esnekliği ve bütünlüğünü korumak ise, neme bağlıdır.

Nemini kaybeden cilt, dayanıksızlaşır, yıpranır. Önce ince çizgiler, ardından kırışıklar cildinizin üzerinde yerini alır. Pullanma, kuruluk ve çatlama belirtileri de nemsizliğin göstergesidir. Bu yüzden cilt bakımının en vazgeçilmez öğesi nemlendiricilerdir.

Nemlendiriciler, cilt yüzeyinde bir tabaka oluşturarak, suyun buharlaşmasını engeller. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey, her kuru cilt nemsiz değildir. Kuru ciltte mat ve donuk bir renk vardır. Nemsiz ciltte ise, bu renge ilave olarak sertlik ve gerilme olur.[/ALINTI]


Normal bir cildiniz varsa, yaşınıza uygun bir nemlendirici seçip kullanabilirsiniz. Doğru nemlendiriciyi seçmek son derece önemlidir.

Çevresel koşullar ve yaşam alanlarının kirlenmesi sebebiyle, erken yaşlarda nemlendirici kullanmaya başlamak gerekir.

Cildin gece neme olan ihtiyacı, en az gündüz kadardır. Cilt kendini gece yenilediği için, nemlendirici içeren bir gece kremi kullanmak olumlu sonuç verecektir.

Cilt temizliği ürünleri yanlış seçilirse, ciltte kurumaya sebep olur. Bu yüzden, cildi kurutmayan ve asit dengesini bozmayan cilt temizlik ürünlerini seçin.

Nemlendiricileri düzenli kullanmalısınız. Nemini kaybetmiş bir cildin, kullandığı nemlendiriciden fayda sağlaması, bir ayı bulur. Bu süreçte cildinizdeki olumlu ve olumsuz değişiklikleri fark eder ve seçtiğiniz ürünün uygunluğu hakkında fikir sahibi olursunuz.

Piyasada farklı sorunlar için farklı krem seçenekleri var. Nemlendiricilerin görevi, cildi nemlendirmektir. Farklı sorunlarınız olduğunda diğer kremleri kullanabilirsiniz.

Göz çevresi, yüzün diğer bölgelerine oranla daha hassastır. Bu yüzden düzenli olarak nemlendirici ve göz kremi kullanmanız yararlı olacaktır.

Cildinizin Temel Taşı: Nem! - *MSN Kadın - Güzellik
 
Üst Alt