• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Çiçekleriniz için Pratik Bilgiler

• Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 5
  • Görüntüleme 15K

Okunuyor :
Çiçekleriniz için Pratik Bilgiler

mopsy

Emektar
Üye
Evinizde bahar havası estiren, izledikçe içinize pozitif duygular aşılayan çiçeklerinizin
Bakımı için pratik bilgiler MSN Kadın’da!

Yumurta haşlama suyunu çiçeklerinizi sulamak için kullanın.
Çiçeklerin beslenmesi için iyi bir gübredir.

Tatilden döndükten sonra çiçeklerinizi hemen bol suyla sulamayın.
Aniden yüksek miktarda sulamak çiçeklerinizin solmasına neden olabilir.
En ideali 3 saatte 1 kez az miktarda su vermektir.

Yaprakları tozlanan çiçeklerinizi temizlemek için temiz bir bezi oda ısısında suya batırarak kullanabilirsiniz.

Lale gibi soğan tohumlu çiçekleri zararlı böceklerden korumak istiyorsanız saksıya ekmeden önce etrafına un serpin.

Menekşelerin daha çok çiçek vermesini istiyorsanız toprağına yumurta kabukları ekleyin.
Yumurta kabuğunun içinde besleyici maddeler sayesinde menekşeleriniz canlanacaktır.

Vazo çiçeklerinin canlılığını korumak için her gün suyunu değiştirmeye özen gösterin.

Gülleriniz solarsa önce ılık suya sonra da soğuk suya batırıp çıkarın.
Şok etkisiyle canlanacaktır.

Kaktüsler soğuk havayı sevmez.
Bu yüzden mümkün olduğunda oda sıcaklığında muhafaza etmeye çalışın.

Çiçeklerinizi zararlı böceklerden korumak için toprağına sigara külü serpebilirsiniz.

Not:
Çiçeklerinizi zararlı böceklerden korumak için toprağına sigara külü serpebilirsiniz.
Sn.Simge serpebilir.
Ama ben sigara icmiyorum?

simqe

Kıdemli
Üye

Not:

Sn.Simge serpebilir.
Ama ben sigara icmiyorum?
Evet sigara külü çiçeklerde böceklenmeyi engelliyor,ben serpmek istiyorumda..evdekiler kızıyor..
Bu tür faydalı bilgiler var zararlı gibi görünsede,mesela birada halıları parlatıyor :freakedout:

mopsy

Emektar
Üye
Evet sigara külü çiçeklerde böceklenmeyi engelliyor,ben serpmek istiyorumda..evdekiler kızıyor..
Bu tür faydalı bilgiler var zararlı gibi görünsede,mesela birada halıları parlatıyor :freakedout:
Merhaba!

Cicek diplerinde kul
Halilarda alkol kokusu.
Fonda:"biraz kül biraz duman o benim işte " sarkisi

Evdekiler niye kiziyor?
Cicek pasaji nostaljisi sevmedikleri icin.

Not:
Cicek pasaji beyoglu meyhanelerinin toplu bulundugu
Tarihi pasaj.

simqe

Kıdemli
Üye
Fondaki müzik harika..:freakedout:

yalnız halılarda alkol kokusu olmuyor,bir kaç kere kaza olmuştu evde,ertesi gün silindi ama kokmuyordu..yinede yanlış anlaşılmasın,tavsiye etmiyorum tabiiki ,cosla kullanın bira yerine...
çiçekler için yumurta haşlama suyunu hep duymuşumdur ama unutup döküyorum lavaboya..denemek lazım...

diojen

Tecrübeli
Üye
çiçek koparıp,kesip vs suya koyanlar,çiçeklerini suyun içinde keserlerse,yada koparıp suya koyunca saplarını biraz üsten keserlerse çiçek gün olarak daha fazla süre canlı kalcaktır.

yapılan bu işlemle çiçeklerin iletim borularına hava kaçması önleniyor.

Üst Alt