CHPde KURULTAY TAMTAMLARI

CHPde KURULTAY TAMTAMLARI
Mehmet Necati GÜNGÖR

Referandum sonrası CHPde kurultay tamtamları çalmaya başladı.
Bazı CHPlileri anlamakta zorluk çekiyorum.
Bu referandum kampanyasında Kılıçdaroğlunun nasıl bir başarısızlığı var ki Onu Genel Başkanlıktan almaya çalışacaksınız?
Kendi ifadelerinizle çelişkiye düşüyorsunuz.
Hayır niye çıkmadı? öyle mi?
O zaman, iki milyon mühürsüz oy evet için kullanıldı iddialarınızı nereye koyuyorsunuz?
Bize göre de hayır oyları evetlerden fazla idi ama, YSK böyle ilan etti.
Ankarayı da Melih beye YSK sayesinde kaptırmıştık!
Her ni ise, gelelim CHPye.
Her yazımda ifade ettim, bir kere daha söyleyeyim:
Hiç bir partinin mensubu değilim.
Milliyetçiyim, büyük Atatürk'e hayranlıkla bağlıyım.
Ve halâ Adalet Partiliyim.
Halâ Demirelciyim.
Parti kapansa da, lideri merhum olsa da...
Başka liderlere haksızlık etmemeliyiz:
Özalın hamleci ruhunu,
Ecevitin dürüstlüğünü,
Kılıçdaroğlunun beyefendiliğini ve dürüstlüğünü,
Erbakanın samimi müslümanlığını, sanayiye olan düşkünlüğünü hep taktir etmişimdir.
Bu ülke için çivi çakan herkese minnettarız.
AKP iktidarının yollarına, geçitlerine, köprülerine de...
Lütfen, insanları, liderleri yargılarken zalim olmayalım.
İyi taraflarını görmeye çalışalım.
Kılıçdaroğlu, CHPyi iyi noktalara getirdi.
Bu partideki din karşıtlığı algılamasını törpülemeye çalıştı, kısmen başarılı da oldu.
CHPnin hırçın muhalefet görüntüsünü, itidalli, akıllı ve ılımlı muhalefet çizgisine çekti.
Merkez sağdan İlhan Kesici gibi değerleri bünyesine katarak, ülkücülere kardeşlerim diyerek sağla solu barıştırmayı, en azından yan yana gelmelerini sağladı.
Partisini iktidara taşıyamadı ama oylarını yükseltti.
Peki, o zaman sorun ne?
Birilerini koltuğa oturtmak mı?
 
YukseLL' Alıntı:
Ecevit’in dürüstlüğünü, Kılıçdaroğlu’nun beyefendiliğini ve dürüstlüğünü,
eco dürüst, kılıçdar dürüst. O zaman biz vaz mı geçsek dürüstlükte? Bunlar tercih ediyorsa biz vaz mı geçsek?
avrupada marketlerde felan kuruşun kalmaz derlerdi. Bizde de para üstünü tam alamazsın biliriz.(tabi şimdi şimdi değişti) Peki avrupa dürüst müdür? Dürüstlük göstermelik bi şey mi? Vatan evlatlarını satan, en başta galu belada Allah a verdiği sözü satan, halkın iffetini satan, şeytanla en ufak mücadelesi olmayan, kabadayıların kucağına oturan, her türlü haramı savunan.... dürüst olabilir mi? Dürüstlük para mıdır? ve de para konusunda da dürüstler mi? Zengin olmamaları dürüst olduklarının ispatı değildir. Hangi solculara hangi çıkarları sağladılar neler ettiler???
din karşıtlığı algılamasını törpülemeye çalıştı
..... chp ve din... Millete yaranmak için yapma zaten chp. Dürüst ya hani? yersen...
Hz. Muhammed s.a.v. e ukala konuşan bir chp li için "bir espri ne var bunda?" mealinde konuştu. Ve chp de din karşıtlığını azaltarak İslama hizmet etmiş. Acaba hangi din karşıtlığını azaltmış oluyor bu taktirde? yaşar nuri nin dinine mi karşıtlığı azalttı?
kılıçdar imamları toplayıp bi fıkra anlatmış da hatırlamıyorum. Ama imamların halkı değiştirmesi için yani bozması için çok önemli roller oynayabileceğini anlatıyordu.

Ve hem demireli hem Erbakanı nası sevebilir insan? Erbakanın demirelin kafasına binmediği bir zaman mı var? Erbakan kabadayıları şamarlarken demirel o kabadayıların kucağındaydı.
Herkes kendi menfaatini düşünüyor. Yapmak istedikleri pislikleri mecburen bir örtü altına gizliyor. Ama kimileri hayali hayat felsefelerinde bu gizlenmiş pislikleri umursamıyor.
demirelin tamamen sol ve hatta saolun bile yapamadığı her icraatını gördükten sonra onu nereye koyabiliriz? oy alamayacağı belli olan solculara rağmen sağcı görünmek isteyen birisi değil mi? Yani herkesin müslüman olduğu yerde kafirliğini gizleyen zihniyet gibi? oy almak için sağcı görünmek, sağcı halkı bozabilmek için aralarına girmek...
demirel cumhurbaşkanıydı ve zamanında "mason değilim" diye belge aldı. SOnradan mason olduğu açıkça anlaşıldı. Ama takiye ile yalancılıkla suçlanmadı. Hatta mason başkanının da kendisine vaziyeti kurtarmak için" mason değildir" diye belge verdiği vakidir ki mason başkanı bu yalanı için "yine olsun yine yaparım" demiştir. gavurun her isteğini yaptı. Ama gavurlukla suçlanmadı.

kılıçdar. yetmiş kere hatalı laf etti. belki liderliği de beceremedi. vurucu hamlesi görülmedi.. Daha n'olsun? Peki ne kariyeri vardı da chp başkanı oldu? Onun başkanlığı için neden esas başkanın gönderilmesi gerekti?

chp.... içinde evrimci, gavur her pisliği barındırdığı halde fikir özgürlüğü ile kendini savunan yeri geldiğinde bunca pisliğine rağmen müslümanlıktan bahsederek oy dilenen parti... Türbeleri kapattı ama seçim zamanında türbe ziyaret etti, baş örtüsüne iffete saldırdı ama referandum(seçim) zamanı yine baş örtülülerle ilgili video hazırlattı, dini siyasete alet ediyorlar diye müslüman siyasetçileri susturmaya çalıştı ama kendisi hakkını vermediği İslam dini ile halkın gözünü boyadı daha sayılabilecek onlarca melanet....
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt