• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Cennette TÜRKÇE konuşacağım SANA NE

Okunuyor :
Cennette TÜRKÇE konuşacağım SANA NE

Server Bedii

Amatör
Üye
Cübbeli'nin cennette Arapça konuşulacak sözlerine Beyaz Hoca çok kızdı.
ENSONHABER.com/ÖZEL Habertürk TV'de yayımlanan Teke Tek programının dün geceki konuklarından birisi de ünlü ilahiyatçı Zekeriya Beyaz'dı.CÜBBELİ KÜLLİYEN YALAN
Program sunucusu gazeteci Fatih Altaylı'nın Beyaz Hoca'dan, Cübbeli Ahmet Hoca'nın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaları değerlendirmesini isteyince Beyaz Hoca çileden çıktı. Cübbeli'nin söylediği sözlerin külliyen yalan olduğunu öne süren Beyaz Hoca, Cübbeli'nin Öbür dünyada Arapça konuşulacak' sözlerine sinirlendi.

SANA NE , BEN TÜRKÇE KONUŞACAM
Beyaz Hoca; 'Cennette Arapça konuşulacakmış. Allah ırkçı mı? Ben Kürtçe konuşacağım, diğeri İngilizce konuşacak sanane' sözleriyle Cübbeli'ye çattı.

sis_labirenti

Tecrübeli
Üye
Fatih İstanbul'u fethettiği esnada Bizans meleklerin cinsiyetini tartışıyordu. Bizse cennette hangi lisanda konuşacağımızı. Tüm sorunları çözdük ya!

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Cennete gidelim de sonra düşünürüz :)

Mustad'af

Tecrübeli
Üye
Ünlü ilahiyatçı beyaz Hoca;
Hangi ilahiyatta ünlüymüş?
Sahi onun son kullanma tarihi geçmedi mi?
İslamı bu kadar rencide eden bir adamı ilahiyatçı kılığıyla TV lere çıkartmanın yanında,Cübbeli de,Altaylı da ... etmiş!

Slipknot

Acemi
Üye
Heygidi güzel ülkem derdin yok tasan yok dalmışsın derin uykulara nelerle uğraşıyoruz medyamızdan programcılara ilahyatçılara kadar herkesmi uyur bir memlekette millet karnını zor doyuruyor bizim gündemimize bakın tutturmuşlar bir arap islam kültürünü millete empoze etmeye çalışıyorlar Zekeriya hoca sonuna kadar haklı imanın ve dinin dili olmaz

Slipknot

Acemi
Üye
müslüman bir ülkede yaşıyoruz biliyorum ama ben arap kültürünüde kastettim Malezyada yaşayan yada Türkmenistanda yaşayan müslümanla arap müslümanının gelenekleri aynımı sence müslümansın diye arap gibi yaşamak gerekmiyor

Arkun

Tecrübeli
Üye
cennette dil farkı diye bir şey olmaz çünkü vahyin dili yoktur vahiy indiğinde arapçaya dönüşmüştür cennette de duygular konuşacaktır ve dil farkı olmayacaktır
iki derviş her gün aynı yerde buluşurlar ve hiç konuşmazlarmış fakat duygu dili ile anlaşırlarmış dolayısıyla erenler erdiği zaman bilirlerki dil kullanılmaz duygu kullanılır

Üst Alt