• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Cennete kimler girer?

Hep bile-bile ettiginiz gunahin hep,aff edilecek diye ne dushundunuz?

• Kullanılan toplam oy
    25

Hep_Gaflette

Acemi
Üye
Cennete Kimler Girer?
Selim Gunduzalp

Bir gьn, Peygamber Aleyhisselam Efendimiz, ashabına şoyle dedi:
“Bana Cebrail gelerek ‘Ummetinden kim Allah’a herhangi bir şeyi ortak kılmadan (şirk koşmadan) olьrse Cennete girer’ mujdesini verdi.”
Bu suzleri duyan Ebu Zerr, hayretle sordu:
“Zina etse de mi? Hırsızlık yapsa da mı?
Peygamber Aleyhisselam:
“Zina da yapsa, hırsızlık da etse..” buyurdu.
Ebu Zerr tekrar sordu:
“Yani hırsızlık etse ve zina yapsa da oyle mi?”
Peygamber Aleyhisselam yine:
“Evet” buyurdu. Ancak Ebu Zerr aynı soruyu iki kez daha heyretler icinde sorunca, Resulullah ona son olarak şoyle dedi:
“Hırsızlık etse de, zina yapsa da, Ebu Zerr patlasa da cennete girecektir!” —Buhari, Tevhid 33
•••
Kim, ‘Rab olarak Allah’э, din olarak İslam’i, Resul olarak Hz. Muhammed’i sectim (ve onlardan memnun kaldım)’ derse cennet ona vacib olur.” —Ebu Davud, Salat 361

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Ya Arkadasım helal olsun valla. Cok ince zekayla hazırlanmıs 2.anket bu, birinciside Peygamberimiz le ilgiliydi Bu tür anketler hazırlamak icin ozel bir egitiminiz mi var? Eger cok ozel degilse ne is yapıyorsunuz sorabilirmiyim?

restinwinds

Acemi
Üye
gunah edilmez , islenir benim bildigim... hadi turkce karakter problemi var, onu saygiyla karsilyoruz ama "ettiginiz gunahlar" demek olmamis...

girdapsedef

Tecrübeli
Üye
bence kimin girip kimin giremeyeceğini allahtan başka hiç kimse bilemez doğduğun günden beri hep günah işler bi yardım veya bi sevap bütün günahlarını siler veya doğduğundan beri hep sevap işlersin bi günah bütün sevapları siler.... bence öle düşünme cerrah allah hepimizi affetsin...

Karakarizma

Kıdemli
Üye
Cennete gidermiyim Allah bilir ama acaba hak ediyormuyum onu düşünüyorum bazen. Muhakkak pişman olsamda pişmanlığım belli bir zman sonra geçiyor ve yine O günah peşinde koşan tip oluyorum... Cidden çok fazla idaresiz birisiyim... Maalesef

girdapsedef

Tecrübeli
Üye
arkadaşlar allaha inanan herkes cezalarını çektikten sonra cennete girecek allah affedendir ve bağışalayandır siz yeterki allaha inanın

Affrodit

Tecrübeli
Üye
haklısın girdapsedef allaha ne kadar tövbe edersen et kapısı herzaman açıktır af etmeye
yeterki inancımız olsun iyi forumlar

girdapsedef

Tecrübeli
Üye
elbette ki şu doğru yapıp yapıp daha sonra zaten allah affetcek die yapmamalıyız sadece geçmişte yaptıklarımızdan pişman olursak eğer tövbe edersek allah çok mmerhametlidir ve affeder allah hepimizi affetsin

karaca10

Amatör
Üye
kimin cennete girip kjimin girmeyeceğini bi tek allah bilir kul sadece allah'tan ümidini kesmeyecem ama fazlada ümit bağlamayacak.çünkü allahın rahmetine çok güvenirsen ibadetten kopar.allah'ın rahmetinde ümit kesersede korktuğu başına gelir.kendini cehennemde bulur.yani insan hayatı boyunca kurku-ümit arasında yaşamalıdır...

Nill_supradyn

Acemi
Üye
çok inanırsan bişey kaybetmezsin ama inancında bir
azalma hissedersen bişeylere artık inanmıyorsun kafan karışık demek
allah herşeyi bilen görendir
bize düşen sebat etmektir

mrs.x.ray

1. avatar yarışma birincisi
Üye
dinimizde ümitsizliğe yer yok arkadaşlar.ümit hiç bitmeyecek.ben inanıyorum cennete gireceğim fakat önce işlediğim günahların bedelini ödeyeceğim.daha sonra cennete gireceğim.kalbinde zerre kadar imanı olan cennete girer.

Gül@y

Kıdemli
Üye
Cennete kimin girip giremeyeceğini Allah bilir,hepimiz günah işliyoruz günahımızla sevabımızla Rabbimizden bizi affetmesini dileyeceğiz elbet.Ama sürekli günah işleyipte Allah'tan af dilmekte mantıklı davranışta değil,zararın neresinden dönülürse kardır arkadaşlar,bence şu genç yaşımızda yol yakınken tövbe etmeli,mümkün olduğuncada günah işlememeli ve ibadetimizi yerine getirmeliyiz.İçimiz rahat olduğu sürece bu tarz düşüncelere bile girmeyi emin olun aklımıza dahi getiremeyiz.

Üst Alt