Cemaat ,Tarikat, Aşiret gibi geleneksel toplum yapısı...

selam ederim;

ben bu gülen hareketini medyadan biliyordum. hiçbir baglantım olmadı. fakat birgün cebrail as bize o beyefendi için ulu Allahın sevdiği kuludur dedi zamanı gelince ülkemize gelip bir takım işlere vesile olacakmış mehdi ile el ele verip. doğrusu merak ettim araştırdım. youtube de barış manço ve cem karacanın fettullah bey hakkında yaptıkları söyleşiyi izledim. ardından dünyada islam ve türkiye adına yürüttüğü faaliyetleri araştırdım. gerçekten ülkemize ve islam camiasına faydası olan ileri düşünceye sahip bir insan. bir keresinde peygamberleri bırakın ulu Allahda buluşalım dediğinde ortalık yer yerinden oynadı. anladımki mehdinin ideolojisi ile yetiştirilmiş bir insan gerçekten. bakalım zaman ne gösterecek bir gün çıkıp gelecek ve mehdi ile el ele işbirliği yapacaktır. o gün sanıyorum yakındır.

medyaya hiçbir zaman güvenmedim, bugünde güvenmem. isterse vezir eder isterse rezil eder. beni hiç bağlamaz yazılıp çizilenler. ben bakarım kendi ögretilerime ve vicdanıma. heleki cebrail as onun hakkında güzel söz söylediyse gerisi beni bağlamaz. Allahın sevdiği kuludur o. birgün beyefendi ile buluşacağız.

o gün geldiğinde bu cemaat tarikat adı verilen şeyler son bulacaktır. çünkü tüm insanlar el ele verecek ayıran yada bölen aracı hiçbir kurum yada kuruluş olmayacaktır.

Cebrail sana mı geldi...?
 
selam ederim;

boşverin sevgili tntcool yazdık çizdik bitti o mevzular. eskilerden araştırırsanız sevinirim. yanlış anlamayın sizinle ilgisi yok gerçekten tartışmalar beni yoruyor. aynı sorular aynı cevaplar aynı yaklaşımlar. gün gelir değişince bakış açılarımız çok daha güzel olur herşey.
 
Üst Alt