• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Çekici Kadınla Takıl Sağlıklı Yaşa

Okunuyor :
Çekici Kadınla Takıl Sağlıklı Yaşa

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Çekici bir kadınla flört etmek sadece eğlenceli değil aynı zamanda sağlığınız için de iyi bir şey.

Son araştırmaya göre bilim adamları flörtün erkek hormonları üzerindeki etkisini ölçtü. California üniversitesi'ndeki araştırmacılar 18 ila 24 yaşları arasındaki 149 erkek öğrenci üzerinde bu deneyi uyguladı. Grubun üçte biri erkek araştırmacıyla konuşurken, geri kalanı da 18 ila 22 yaşları arasındaki kız öğrencilerle konuştu. Bunun ardından psikologlar erkeklerin hormon seviyesini ölçmek için tükürük örneği aldılar.

Bilim adamları ateşli bir kadınla 5 dakika konuşmanın testesteron seviyesini %14 ve kortizol – anti-stres hormonunu %48 artırdığını gördüler. Bu iki hormon ise uyanıklık ve sağlıkla ilişkili.

Erkek araştırmacıyla konuşanlarda ise bu hormonlarda düşüş gözlemlendi.

Araştırmacılar hayvanlarda da olan bu “çiftleşme” etkisini uzun zamandır bilmelerine karşın California üniversitesi yeni bir adım attı ve insanlar üzerinde denedi.

Diğer bir araştırmaya göreyse evli adamlar ve uzun ilişki içinde olanlar daha düşük testesteron seviyesine sahip oldukları gözlemlendi. Bilim adamlarına göre eğer bir erkek bir kadını çekici buluyorsa beyinleri hipofiz bezine sinyal gönderiyor ve bu da testesteron üretimini arttırıyor.

Yani; erkek arkadaşlarınızla barda bira içmek yerine çekici kadınlarla flörtleşmeniz sizin için daha iyi olabilir.

mynet.com

Beylere duyurulur..:freakedout:
 
Üst Alt