Cariye Olma Özgürlüğü

sayın sosyalist

şayet fazla özel olmayacaksa size bir soru yöneltmek istiyorum.

doğu perincek ve işçi partisini kendinize yakın hissettiğiniz için mi bu yazıyı alıntılama gereği hissettiniz , yoksa yazının içeriği mi size hitap etti.

Merhaba diamat,
Henüz kesin tarih belli olmasada Başbakan genel seçimlerin 2011 Haziran ayında yapılacağını söyledi
Peki oyunuz hangi partiye...?

Oyum, sermayenin güdümünde olmayan, özelleştirmeye karşı duran,
halkın ve emekçinin iktidarından yana, eşitlikçi, paylaşımcı, özgürlükçü ve
dayanışmayı ilke edinen TKP' nin olacaktır.
Açıklamanın yeterli olduğunu düşünüyorum sayın diamat.
Perinçek'in türban hakkındaki açıklamalarına katılıyor ve çok doğru tespit ve söylemlerde bununduğunu da ifade etmek istiyorum.

Benim anlamadığım Doğu Perinçek'e laf edenler, Muhsin Yazıcıoğluna Sayın diyor ya işte orada takılıyorum. Başbakanınızın dili, cemaatler, yahudiler, amerika, kandil, imralı arasında mekik dokurken canım sana feda diyen, dün dündür bugün bugündürü söyleyen insanı ayakta karşılayan, mütevazi bir şirketi olan çocuğuna zarar ettiği için yüzbinlerce doları devlet kasasından oğluna veren bakanı saygı ile dinleyen insanların, Doğu Perinçek'e laf etmesini anlamıyorum.

Bakınız Doğu Perinçek'i savunmuyorum, saldıranların tutarsızlıklarına kızıyorum

diamat

Uzaklaştırıldı
sevgili bilge engin

yaşım gereği, olayları sadece bugününden yola çıkarak değil, geçmişteki hatıralarımın süzgecinden değerlendiriyorum.
bir nesilin d.p. ile ilgili oldukça can sıkıcı anıları vardır.
bunu tarışmaya açmak maksadıyla söylemiyorum.
sadece birbirimizi bilelim, sonra hayal kırıklığı yaşamayalım.

herhangi bir oligarşik düşünce ile sırf islama karşı olmak adına ortak hareket edemem.

islam düşüncesi, gerçekdışılığı içerdiği faşizm vs açısından bana ne kadar uzaksa , tamamen aynı gerekçelerle i.p. ideolojisi ve d.perinçek de aynı mesafede uzaktır.

emekten yana, diyalektik materyalist ve anarşist sosyalist olduğumu deklere edeyim ki.
kimin ne olduğu birbirine karışmasın.

saygılarımla.

Çalışan kadının örtüsü, başörtüsüdür; yemenidir, eşarptır, şapkadır vb.

Sayın Perinçek'in dediği bu örtülerden her hangi birisi ile okula girmek, laboratuarda çalışmak
hemşirelik yapmak vs serbest olsun.
Müslümanların istediği zaten bu. Gerisi lafügüzaf.
Perinçek'in yaptığı ise bir çarpıtmadan öteye gitmiyor.

Sayın Diamat

Oligarşik düzenlerin tam***** ben de karşıyım ve dediğim gibi Doğu Perinçek'i de savunmuyorum.

Ayrıca yaptığım eleştiri size yönelik değil.

Ben Atatürk ilkelerinin arkasındayım ve bu ilkeler oligarşik tüm düzenlerin karşısında olan ilkelerdir. Bu konuda hemfikir olduğumuzu hissediyorum.

Tek noktada sanıyorum farklı düşünüyoruz, o da özellikle ülkemizin insanlarının çoban arayışı her zaman vardır ve oligarşik düzenlere oldum olası yatkındır. Tıpkı %58 oy verdikleri yasama-yürütme-yargıyı birbirine bağlayan yasa taslağına evet dedikleri gibi. Kendi elleriyle oligarşiye evet diyen bir halka sahibiz. Eğer ki bu halk ille oligarşiyle yönetilmek isteniyorsa bunun kominal yaşam taraftarı ve ememkçi sınıf haklarını önde tutan bir sistem olmasını tercih ederim.

Malesef ki 40 katır mı kırk satırmı arasında tercih yapmak gibi birşey.

diamat

Uzaklaştırıldı
sayın ümmi

ne kadar tuhaf.
sizinle bir konuda hemfikir olabileceğimizi doğrusu rüyamda görsem inanmazdım.
ama haklısınız klavuzu d.p. olanın durumu pek hoş kokmayabilir.

sadece şunu sormak isterim.
sizin klavuzunuzun ne olduğunu sizi daha iyi tanımak adına merak ediyorum.
bu bilgiyi şayet sizce mahsuru yoksa bizle paylaşırmısınız.

Üst Alt