Cankurtaran Cümleler

Kavga çok ateşlenmeden, ateşkes ilan etmek için öneriler​

Sevgilinizin size sinirlendiği an ile kavganın başlaması arasındaki zaman dilimi göz açıp kapayıncaya dek geçer. Bu kısa zamanı, lehinizde kullanıp durumdan minimum zararla kurtulmak istiyorsanız, kesinlikle ‘doğru’ cümleleri kurmalısınız.

Sevgilinizin seksi arkadaşını süzerken yakalanırsanız

Bu durumu masum bir göz çapkınlığı vakası olarak görmezseniz iyi edersiniz; ne de olsa bahsettiğimiz kişi sevgilinizin yakın bir arkadaşı.

Açıklamanız: “Çok üzgünüm ama gerçekten endişelenmene gerek yok. Çünkü senden başka biri ile beraber olmayı düşünemiyorum.”
Dürüst olup hatanızı kabullenin. Böylece sevgilinizin sakinleşmesini sağlayabilirsiniz. Ona, kötü hiçbir niyetinizin olmadığını ve bundan sonra eğer isterse at gözlüğü bile takacağınızı söylemeyi de unutmayın.

Asla
“Sen neden bahsediyorsun? Ne dediğinin farkında mısın?” diyerek üste çıkmaya çalışmayın. Durumu inkâr ederseniz, sevgiliniz onu yerine koyduğunuzu düşünecektir.

Sevgiliniz, yakın arkadaşınızın, sadece “arkadaş”ınız olmadığını öğrenirse
Bu durumda sizin ondan bir şeyler saklayabildiğinizi de öğrenmiş olur.

Açıklamanız: “Bu durum o kadar önemsizdi ki sana anlatmaya gerek bile görmedim.”
Bu noktada, sevgilinize ondan bir şey saklamak gibi bir niyetiniz olmadığını anlatmanız hayati önem taşıyor. Ona hiçbir şeyin ilişkinizden daha önemli olmadığını hissettirmek için tüm kontrolü eline almasına izin verin ve bırakın bu arkadaşlığın kaderini o belirlesin.

Asla
“Bunu sana söylemedim; çünkü olayları olduğundan farklı bir hale getirmenden korktum,” demeyin. Bu cümle sizi hem korkak, hem de yalancı durumuna sokar.

Sevgiliniz, eski kız arkadaşınızın attığı e-postaları bulursa
Bu durumda yakalanma riskiniz çok fazladır çünkü kadınlar bu gibi bazen CSI dedektiflerine bile taş çıkartırlar.

Açıklamanız: “Bu durumdan bende çok rahatsızım, mail atıp durmasını istemiyorum. Haydi, bu durumu nasıl çözebileceğimize karar verelim.”
Ona tüm e-postaları okumasına izin verin ve bırakın kararını kendi versin.

Asla
Eski sevgilinizin sizi takıntı haline getirdiğini söyleyerek işten sıyrılmaya çalışmayın.

Arkadaşınızın bekârlığa veda partisinde striptizci ile fazla samimi olduğunuzu öğrenirse Striptizciye tüm gece boyunca dokunmamış olsanız bile önemli değil.

Açıklamanız: “O halde hazır ol. Sana çok eğlenceli bir hikâye anlatacağım.”
Ona tüm detayları anlatmayı teklif edin. Zaten çıplak striptizlerin kucağınızda nasıl dans ettiklerini büyük ihtimalle dinlemek istemeyecektir.

Asla
“Striptizciler mi? Hatırlamıyorum bile,” demeyin. Yalan söylemek yerine, bunun geçmişte yaşadığınız eğlenceli bir geceden ibaret olduğunu anlatmayı deneyin.
“Sevgiliniz için önemli olan, striptizcilerle dans etmiş olmanız değil, başka neler saklıyor olabileceğinizdir.”
msn.com
 
Üst Alt