Can Yücel'in mezarına çirkin saldırı

  • Konbuyu başlatanbursali68
  • Başlangıç tarihi
B

bursali68

Ziyaretci
Can Yücel'in mezarına çirkin saldırı

TÜRK edebiyatının usta şairi Can Yücel’in Muğla’nın Datça İlçesi’ndeki mezarı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin saldırısına uğradı.

can-yucel-in-mezarina-cirkin-saldiri-1567781.jpg

Dün geceyarısı meydana geldiği sanılan saldırıda Yücel’in mezarı, paramparça edildi. Bekçisi bulunmayan belediye mezarlığında, Datça Emniyet Amirliği ekipleri, inceleme başlattı. Polis, saldırganların olayı önceden planlayıp, yanlarında getirdikleri balyoz benzeri sert bir cisimle mezarı parçaladıkları ihtimali üzerinde duruyor.

Tüm dünyada ’hoşgörü mezarlığı’ olarak bilinen Datça Mezarlığı’nda Müslüman kabirlerinin yanı sıra Hıristiyan ve Yahudi kabirlerinin bulunduğunu hatırlatanlar, olaya sert tepki gösterdi.

Yücel’in geçen cuma günü olan ölüm yıldönümünde, bazı kişiler tarafından vasiyeti olduğu ileri sürülerek mezarına şarap dökülmüştü. Dün açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Sedat Deniz de bu şaraplı anmaya tepki göstermişti.

Kaynak : http://gundem.milliyet.com.tr/can-y...em/gundemdetay/19.08.2011/1428883/default.htm

Merhaba,

Sanırım belli mevkilerde bulunanlar konuştuklarında aynı zamanda " hedef gösterdiklerini " de unutmaktalar...

Sağlıcakla kalınız...
 
Birinin hangi inanc sisteminden olursa olsun, ne sekilde olmek istedigi ya da olumunden sonra vasiyeti gibi kisisel tercihleri kimseyi ilgilendirmedigi gibi; Can Yucel ve onun gibi insanlarin zaten olumsuz oldugu ve onu anlayanlarinda zaten olusunden dirisinden ziyade onun eserleriyle varoldugunu bilir. Tabi mutevazi ebedi mekaninda onu rahatsiz etmek, bu fasizan saldiri insanliga yakismaz.

Bunu eger malum sahsin, tahammulsuzlugu nedeniyle ustune vazife edinen malum cevreler yaptiysa bizzat kendi degerlerine saldirmislardir. Muslumanlar olunun ardindan birakin boyle saldiriyi kotu soz bile etmezler. Isiklar icinde yatsin...
 
Üst Alt