• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Çamaşır Yıkayın Kilo Verin!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Çamaşır Yıkayın Kilo Verin!

mopsy

Emektar
Üye
Ev işleri, formda kalmanıza yardımcı olur. Çamaşır yıkayarak kilo vermek isteyenler için, detaylar

İşe yıkanacak çamaşırları toplamakla başlayın. Özellikle yatak, evin en temiz tutulması gereken yerlerinden biri olduğu için, haftada 1 kez nevresim, yastık, yorgan kılıflarının değiştirilmesi gerekir. Ardından kullanılmış havluları etrafta toparlamak gerekecektir. Kazaklar, gömlekler, çoraplar elden geçirilecek ve yıkanacakların elden geçirilmesi ortalama yarım saati bulacaktır. Perdeleri de yıkamak lazım! Perdeleri çıkarmak, o arda camları silmek ve yıkanacakları toparlamak size 200 kalori harcatır.

Çamaşırları renklerine göre birbirinden ayırıp makine atma kısmı, en az kalori harcanan yer. Bu kısımda teknoloji devreye girdiği için, bize pek iş kalmıyor. Sadece 30 kalori!

Yatakların nevresim takımlarını çıkardığınıza göre, yerine yenilerinin serilmesi gerekecektir. Ortalama 2 yatak için bu eforu harcarsanız, yakacağınız kalori 40’dır.

Perdeler makineden tertemiz çıktılar ve asılma zamanı geldi. Eğer ütü gerektirmeyen perdeleriniz varsa, 50 kaloriyi sadece asarak harcadınız. Şöyle bir ütülemek ve asmak ise kaloriyi 70’e çıkarır.

Kuruyan çamaşırları toplamak 20 kalori harcatır. Ancak o toplanan çamaşırların ütülenmesi de gerekmiyor mu? Yarım saat ütü yapmak 70 kalori daha götürdü ama çarşaf, gömlek derken, 1 saati bulursunuz. Bu durumda harcadığınız kalori de artacaktır; 140!

Ütüler bitince, çamaşırla işiniz elbette bitmiyor. Bir de onarlı yerleştirmek var. Gömlekler gardıroba asılacak, kıyafetler ev halkının çekmece ve dolaplarına yerleşecek. Çoraplar katlanmak ister, pantolonlar asılacak. 70 kalori daha harcadınız demektir.

Çamaşır makinesini kullanarak banyoyu da biraz dağıtmış olabilirsiniz. Çamaşır makinesinin deterjan gözünü yıkayın. Banyo aynasını ve yeri üstün körü silin. Deterjan ve yumuşatıcıyı yerine kaldırın. Ütü masasını kaldırın. Mandalları torbasına koyun. Son ufak tefek işlerin de size kalori harcatacağını unutmayın. Kaç kalori mi? 60!

Çamaşır yıkamak sizin için artık eğlence olacaktır. Kim vücudundan bunca kaloriyi atmak istemez ki?

kadin.tr.msn.com
 
Üst Alt