• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Caiz olmayan mezhep taklidi

Okunuyor :
Caiz olmayan mezhep taklidi

collection

Tecrübeli
Üye
Bu yüzden Rabbani hakkında görüşünü dikkate almıyorum. Ben kendi eserlerinden okuyorum Rabbaniyi. Ezberden konuşmuyorum :))
Kendi eserlerinden okuyor ve Ebu Cehil gibi ileri geri aklına göre kendi ilmine göre hüküm veriyorsun ...Peki seni bu konuda ölçü müsün...Yada Ehli sünnet düşmanları mezhep düşmanları ölçü mü...Tabi ki HAYIR.

O zaman konuştuğu konularda sözü ölçü olmayan , laf kalabalığı yapan , zanna dayalı , indi görüşlere dayalı düzmeceler , cahilin şehadeti ve görüşü olduğu için dinen bir hükmü yoktur.Bir değeri yoktur.Ne derse desin sakim aklında çıkan değersiz bir sözdür.Ayakkabı boyacısının biolojinin ince bilgilerinden bahsetmesinden daha abes ve gülünçtür.Hatta öyle ki ; amâ olanın , yani kör olanın renklerden bahsetmesinden daha cahilce bir iştir.

Apollonius

Tecrübeli
Üye
Kendi eserlerinden okuyor ve Ebu Cehil gibi ileri geri aklına göre kendi ilmine göre hüküm veriyorsun ...Peki seni bu konuda ölçü müsün...Yada Ehli sünnet düşmanları mezhep düşmanları ölçü mü...Tabi ki HAYIR.

O zaman konuştuğu konularda sözü ölçü olmayan , laf kalabalığı yapan , zanna dayalı , indi görüşlere dayalı düzmeceler , cahilin şehadeti ve görüşü olduğu için dinen bir hükmü yoktur.Bir değeri yoktur.Ne derse desin sakim aklında çıkan değersiz bir sözdür.Ayakkabı boyacısının biolojinin ince bilgilerinden bahsetmesinden daha abes ve gülünçtür.Hatta öyle ki ; amâ olanın , yani kör olanın renklerden bahsetmesinden daha cahilce bir iştir.
Kardeşim senin kafan iyice karışmış. Sana hiç bir şey diyemiyorum eğer mektubatın (rabbani), mesnevinin (mevlana), füsusul hikemin (arabi), risalei nurun (said nursi) falan Allah katından olduğunu düşünüyorsan. Allah sadece peygamberlerine vahyeder.

Allah hakkında yalan uyduran, yahut kendisine hiçbir şey indirilmediği halde "Bu bana indirilmiştir!" diyenden daha çarpık zihniyetli kim vardır? Yahut, "Allahın indirdiğinin benzerini ben de indirebilirim!" diyenden? Keşke görseydin (onların halini), bu zalimler kendilerini ölüm sancıları içinde bulduklarında ve melekler ellerini uzatarak, "Ruhlarınızı teslim edin! Allaha gerçek olmayan şeyleri izafe ettiğiniz ve kibre kapılarak Onun mesajlarını inatla küçümsediğiniz için bugün aşağılanma cezası ile cezalandırılacaksınız!" diye seslendiklerinde. Enam-93

Rabbaninin Mektubatta yazdıklarını anlayamazsın diyorsun, Allahın Kuranda yazdıklarını anlayamazsın diyorsun. Mesneviyi anlayamazsın diyorsun. Peki bu kitaplar ne için yazılıyor? Alimler yine alimler anlasın diye mi yazıyorlar? Hadi onlar öyle diyelim. Allah Kuranı tüm insanlar için indirmemiş mi? Eğer öyle değilse Kurana aykırı bir şey söylemiş olursun, ki okuyan herkes bilir tüm insanlara indirildiğini. Ayakkabı boyacısı ve biyoloji örneği ile çok komik duruma düşüyorsun çünkü Kuran bir İHTİSAS veya UZMANLIK kitabı değildir. Kuran tüm insanlara gönderilen, tüm insanların içinde alması gereken derslerin, öğrenmesi gereken bilgilerin bulunduğu öğreti kitabıdır, Allahın kullarına bazı bilgileri bildirme ve bilgilendirme yoludur.

Bu Kuran; kendisiyle uyarılsınlar, Allahın ancak tek ilâh olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara bir bildiridir.

Üst Alt