çağdaş eğitim..!!!!!!

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Hangi konuda " reform " oldu da bu konuda reform olacak...Upuzun 8 yıl geçti,sonunda eğitim konusunda ıkındılar,sıkındılar,çıka çıka bu çıktı...

Talim Terbiye'ye " amca,dayı,hamili kart yakinimdir..." leri bırakıp gerçekten eğitime emek ve değer vermiş " bilge ve bilgili " öğrenmenler seçtiler de biz mi duymadık...

Müfredat ve içerik değişiklikleri oldu da bizler mi bilmiyoruz...

Okullara öğrenci yazdırırken para pul alınmasından vaz mı geçildi de haberimiz yok...

Tüm bunlar dururken " cinsiyet ayrımlı " okul söylemi...Yarın öbürgün de sokağa belli saatlerde erkekler,belli saatlerde de sadece kadınları çıkarırlar,kaldırımların " bir tarafını maviye-diğer tarafını da pembeye " boyayıp bunu da kanunlaştırırlarsa buna da şaşırmayacağız...Ne kadar duyularımızı yitiren bir toplum olduk...

Cumhuriyet Türkiyesi'nde bir Bakan çıkıp " karma eğitimin " çağdaş olmadığını ima ediyor ve de yeteri kadar tepki dahi almıyor...

Eğitimin çağdaşlığı " içeriğiyle " ilgilidir...Müfredatıyla,programıyla ilgilidir...İçeriğe kafa basmayınca,karma olmayan eğitime kafa basar işte...Sonra da iş yaptık diye yutturular,birileri de gerçekten yutar...Kusura bakmasınlar bizim " boğazımızda kalıyor " ...

Dünyanın heryerinde " sadece özel eğitim kurumları " ve özel eğitim içeriğine sahip eğitim kurumları karma olmayan eğitim verir...Rahibe okulunda " Papaz " olamayacağına göre karma olması mümkün değildir...

Sn.Masterlord'a katılıyorum,karıştırmadıkları bir yer kalmadı...

Sağlıcakla kalınız...

akp her nekadar dinciyiz diye geçinsede artık dindende dincilerdende bıktırdılar

vatan gidio elden
hala din
ne dinmiş be kardesim

din duruyor yerinde
müslümanlığımızda kaçmıyor
ama bi kaldırın kafanızıda ülkeye bakın
7 yıllık iktidarda ülke ne hale geldi

herseydede her olayda her durumda işin içine dini katarsanız hayat yaşanmaz hale geliyo
içki içme
karıya kıza bakma(hatta tokalaşma abest bozuluyomuş, öyle diyolar)
eee evlendin eşinle ilişkiye su sekilde girme
şürekli din adamları yiyecekler hakkında yorum yapıyo(midye sevaptır yada günahtır)
bu nedir ya

neymiş efendim karma eğitim iyi değilmiş
sanki bozuk olan bi eğitim sistemide
akp önce diğerler bozuklarını düzeltsin
ekonomi,ordu,huzur gibi
sonra sıra eğitimede gelir nasılsa

o bitince sıra başörütüsünde
hey allahım ne günlere kaldık

Üst Alt