cafe açma koşulları, cafe açma maliyeti, cafe açma şartları, cafe açmak için gerekli belgeler, cafe açmak için neler gerekli, cafe açmak maliyeti, cafe açmanın püf noktaları, cafe açmanın şartları, cafe nasıl kurulur, kafe açmak istiyorum

Kendi işinizi kurmak istiyorsanız,bir cafe işi başlatmak doğru bir karar olabilir.Yüksek olmayan bir maliyetle kurduğunuz bu işi zamanla yüksek kazançlı bir işe dönüştürmeniz sizin elinizde.Cafe açmak ile ilgili rehber niteliğindeki bu yazımızı sizler için hazırladık..


Nasıl Başlarım?
1-Cafenizin türüne karar verin:
Açmayı düşündüğünüz cafenin konseptini planlamalısınız.Arkadaşların beraber vakit geçireceği bir mekan mı,sabahları için bir atıştırma yeri mi,sadece erkeklerin takılacağı ve maç izleyeceği bir yer mi olacağına karar vermelisiniz.Örnekler tabiki de çoğultulabilir.Hedef kitlenizi belirlemeniz sizin ilk karar vermeniz gereken şey.

2-Kendinizi müşteri olarak hayal edin:Müşteri olarak zihninizde bu cafeye geldiğinizi canlandırın.Ne yemek ve içmek istersiniz? Nasıl masalarda oturup,neye ihtiyaç duyarsınız? Bunları hayal etmek,fikir sahibi olmanızı kolaylaştıracaktır.

3-Büyüklüğüne karar verin:Aynı anda kaç kişiye servis verebileceğinizi düşünün.Bunun için bulunduğun şehrin insan potansiyeli de çok önemli.Şunu da unutmayın ki:insanlar cafenizin ne kadar büyük olduğundan çok, nasıl göründüğüne ve de nasıl hizmet verdiğine bakacaklardır.

4-Yardım almaktan çekinmeyin:Daha önce bu işle ilgili deneyimi olan çevrenizdeki insanlara mutlaka danışın.Onlardan öğreneceğiniz küçük ayrıntılar başarınızı büyük oranda etkileyebileceğini aklınızdan çıkarmayın.

5-Konum belirleyin:Cafenizin konumu,başarınız için en önemli kriterlerden biri.Cafe çeşidine göre konum belirlemeniz,hedef kitlenize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.Örneğin öğrencilere yönelik bir cafe açmayı düşünüyorsanız,okul ve dershane yakınlarında cafenizi açmanız isabet olacaktır.

Maliyeti
Türüne,büyüklüğüne ve konumuna göre oldukça değişkenlik göstermektedir.Ortalama bir cafe 15.000 TL ile açılabilmektedir.Açmak istediğiniz cafe özelliklerini bize yazarsanız,sizin için bir maliyet hesaplaması yapabiliriz.
isfikirlerivefirsatlari.com
 
  • Etiketler
    cafe açma koşulları cafe açma maliyeti cafe açma şartları cafe açmak cafe açmak maliyeti cafe açmanın şartları cafe nasıl kurulur kafe açmak istiyorum
  • Üst Alt