• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Büyük Meme Erkeklerin de Korkulu Rüyası

Okunuyor :
Büyük Meme Erkeklerin de Korkulu Rüyası

nilayakgun

Acemi
Üye
Erkeklerinin korkulu rüyası haline gelen büyük meme probleminden kurtulmak günümüz teknolojisiyle hem çok kolay ve hem de konforlu bir hale geldi. Tıp literatüründe “Jinekomasti” olarak adlandırılan, yaşam ve beslenme şeklinin genetik yapıyı bozmasıyla meydana geldiği düşünülen büyük meme sorunundan erkekler 50 dakikada kurtulabilir.

Op. Dr. Fatih Dağdelen
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Günümüz yaşam ve beslenme koşulları erkeklerde büyük meme sorununu ciddi bir problem haline dönüştürdü. Erkeğin özel ve sosyal yaşamını olumsuz yönde etkileyen Jinekomasti adı verilen bu hastalıktan kesin ve kolay şekilde kurtulmak mümkün. Ortalama 50 dakika süren ameliyat sonrası aynı gün normal hayata dönüş sağlayan estetik operasyonlar erkeklerin yüzünü güldüren tedavi seçeneğini oluşturdu.

Hangi yaşta daha sık görülür?

Ergenlik dönemindeki hormonal değişikliklere bağlı olarak 13-15 yaşlarındaki erkeklerde daha sık görülen büyük meme sorunu psikolojik ve sosyal sorunları da beraberinde getiriyor. Arkadaşlarının yanında denize, havuza, saunaya, hamama girmekten çekinen, kendisiyle dalga geçileceğini düşünen erkek asosyal bir yaşamın içine sürüklenebilir.

Diyetle kurtulmak mümkün mü?

Evli, bekar, genç, orta yaş gruptaki her erkek için kadın tipinde memelere sahip olmak istenmeyen bir durumdur. Obezite ile birlikte görülme sıklığı artan bu sorunundan diyet veya spor yaparak da kurtulma şansı yoktur. Çünkü erkeklerdeki meme büyümesi; yağ kaynaklı değil kadınlardaki süt bezine benzer kanallardaki hormon nedeniyle meydana gelen bir hastalıktır. Tüm çözüm arayışlarının yetersiz kaldığı noktada plastik cerrahi devreye girer. Kişileri yaşamlarında rahatsız eden bu problemlerden kurtarıp, daha mutlu ve özgüvenleri artmış bireyler haline getirebilir.

Göğüsleri hiç olmayan bir erkeğin kadın memesi tipinde memesi olan erkeğin psikolojisinden anlaması ve onu algılaması mümkün değildir. Sorun sahibi kişi aynaya her baktığında algıda seçicilik yaparak sadece memelerini inceleyip, onları nasıl fark edilmez kılacağını hesaplar. Başka bir şey de görmez. İster istemez bu takıntı haline dönüşür. Oysa ortalama 50 dakika sürecek, sosyal yaşamı etkilemeyecek estetik operasyonla bu sorunu kökten ve kesin çözmek mümkün. Problemden kurtulmuş kişinin hayatına, işine, eşine olan mutlu görüntüsüyle topluma verecekleri çok daha fazladır.
 
Üst Alt