büyük gözaltı

Büyük Gözaltı ! İşte İLK GÖRÜNTÜLER
Ergenekon soruşturması kapsamında İlhan Selçuk ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 7 kişiyi gözaltına aldı.

İşçi Partisi (İP) Ankara İl Başkanı Sefa Koçoğlu, baskının neden yapıldığı hakkında bir bilgilerinin olmadığını belirterek, partisinin Ergenekon Operasyonu'na dahil edilmek istendiğini ileri sürdü. Koçoğlu, "Baskını yapanlar, bunun altında kalacaktır." dedi.


Görüntüler: CİHAN

Sabah saatlerinde İP Genel Merkezi, Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisi'nin bulunduğu binaya Ankara Terörle Mücadele ekipleri tarafından baskın düzenlendi. Düzenlenen baskın sonrası İP Genel Başkanı Doğu Perinçek gözaltına alındı.

Arama sırasında binada bulunan çalışanlar dışarı çıkartıldı. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan İP Ankara İl Başkanı Sefa Koçoğlu, baskının neden yapıldığı hakkında bir bilgilerinin olmadığını, gece saat 03:00 sularında meydana geldiğini ve genel başkanlarının gözaltına alındığını söyledi. Koçoğlu, yapılan baskını ile partisinin Ergenekon Operasyonuna dahil edilmek istendiğini ileri sürdü. Koçoğlu, bu baskını yapanların, bunun altında kalacağını söyledi.

Perinçek İstanbul'a götürülecek

Ankara'da gözaltına alınan İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, İstanbul'a götürüleceği öğrenildi.

İLGİLİ HABER: Perinçek ve Selçuk'a çete baskını
Büyük Gözaltı ! İşte İLK GÖRÜNTÜLER - SAMANYOLUHABER
 
Son düzenleme:
Hürriyet başyazarı Ekşi şok olmuş !
Basın konseyi başkanı ve Hürriyet başyazarı Oktay Ekşi Ak Parti için kapatma davası açan başsavcıya toz kondurmazken ergenekon savcısına bakın ne söyledi?

Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Ergenekon Operasyonu kapsamında Cumhuriyet Yazarı İlhan Selçuk, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek ve İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Skytürk'e yaptığı açıklamada Ekşi, "Böyle bir oluşumla ilgili olduklarını düşünmüyorum. Sadece şoke olduğumu söylemek istiyorum" dedi. Basın Konseyi Başkanı Ekşi, Ergenekon Operasyonu kapsamında Cumhuriyet Yazarı İlhan Selçuk, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek ve İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 kişinin gözaltına alınmasını değerlendirdi. Devam eden bir soruşturma hakkında yorum yapmanın doğru olmayacağını söyleyen Ekşi, "Böyle bir oluşumla ilgili olduklarını düşünmüyorum. Sadece şoke olduğumu söylemek istiyorum" dedi. Özellikle İlhan Selçuk'un gözaltına alınma şeklini de eleştiren Ekşi, "Birileri sanki bundan haz duyarmış gibi. Bakarsınız eli kanlı birine gayet iyi davranırlar. Bizim tarihimiz bu tür uygulamalarla dolu. Ayıptır, yapana da ayıptır, yaptırana da ayıptır. Bu tür işlemlerden polisin kazancı yoktur. Devlet yıpranır" dedi.samanyoluhaber.com
 
Selçuk'un tehdit dolu son yazısı...
Gözaltına alınan Cumhuriyet'in Başyazarı İlhan Selçuk'un bugünkü yazısında da yine "tehiditte" bulunmuştu. İşte içeri girmeden yazdığı son yazı...

RTE, XIV'üncü Louis mi?..

Geçenlerde (14.03.2008) bu köşede "Sonra Oturup Ağlamasınlar" başlığı altında bir yazı yayımlandı...

Ne diyorduk?..

"Gün geçtikçe gelişip yoğunlaşan iletişim teknolojisi bizde neye hizmet ediyor ?..

İslamcılığın (İslamın değil) beş şartına...

Bir azgınlık.. bir azgınlık ki demeyin gitsin...

Neden bu azgınlık?..

İslamcılar -ılımlısı ve köktencisi- artık ülkeyi, belediyeleri, devleti, her şeyi ele geçirdiklerine inanıyorlar...

............................

AKP iktidarı belli hedefe doğru doludizgin yürüyor, yandaşları da içmeden sarhoş olmuşlar...

Ülke altüst...

Herkes birbirine soruyor:

- Ne olacak?..

Bu gidişle bir şeyler olacak...

Ama ben (...) şimdiden haber vereyim...

Bir şeyler olduğunda sonuç düşündükleri gibi çıkmazsa, oturup mazlum rolünde ağlamasınlar ... "

*

Birkaç gün sonra Yargıtay Başsavcısı AKP'yi kapatma davası açınca dinci ya da liboş gazetelerde yorumlar - haberler yayımlandı...

Dediler ki:

- İlhan Selçuk davadan haberliydi...

Geri zekâlılığın üst göstergesiydi bu tür yazılar...

Çünkü zaten iki ay önce Yargıtay Başsavcısı dava uyarısını yapmış, haber bütün gazetelerde yayımlanmıştı...

Peki, şimdi ne olacak?..

*

Başsavcı görevini yaptı, davayı açtı...

Davalı iktidar partisi ve iktidara bağlı medya kendinden geçmiş ve çıldırmış gibi...

AKP iktidarı hukuku, anayasayı, yasaları, Başsavcı'yı, yargıyı tepeleme savaşımının borularını durmadan üflüyor...

Ve herkes yine birbirine soruyor:

- Ne olacak?..

*

Ya anayasal hukuk işleyecek...

Ya da AKP iktidarının çılgınca gidişatıyla her şey birbirine girecek...

RTE yoksa hastalandı mı?..

14'üncü Louis edasıyla diyor ki:

"- Devlet benim..."

Başbakanın dengesizliği ortalığı allak bullak ediyor, sapla saman birbirine karışıyor, siyasetin karnı neredeyse burnuna değecek, hamilelik sancıları bir şeylere gebeliği pompalıyor...

Evet, bu gidişle bir şeyler olacak...

RTE 14'üncü Louis gibi 'devlet benim' dedikçe Türkiye'nin dengeye girmesi, ortalığın sakinleşmesi ve normalleşmesi olanaksız...

Ya RTE anayasaya ve yargıya 'sokaktaki adam' gibi saygı gösterecek...

Ya da 14'üncü Louis olmadığını RTE'ye anımsatacak ve öğretecek bir hesaplaşmaya hazırlıklı olalım...

Aklın bir başka yolu yok...

İLHAN SELÇUK/CUMHURİYET
 
Zehir zemberek sözler...
Ergenekon soruşturması kapsamında Selçuk, Perinçek,Alemdaroğlu ile bazı işadamları gözaltına alınmasının ardından 'ulusalcı'lardan zehir zemberek sözler...

Türkan Saylan: İntikam olarak görüyorum

İlhan Seçuk'un göz altına alınmasıyla ilgili olarak sabah saatlerinde Cumhuriyet gazetesine gelen ÇYDD Başkanı Türkan Saylan, konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Saylan "İlhan Selçuk gibi yaşını başını almış insanların gece yarısı evlerinden alınmalarını bir nevi intikam olarak görüyorum." yorumunu yaparak "Birileri bu insanların yazdıkları ve düşündüklerinden belki intikam almak istiyor. Bu insanlardın kaçma durumları yok. Bunların ifadeleri gündüz alınabilirdi. Demek iki hepimizin başına gelebilir. Habersizce herhangi bir imzasız mektup karşısında tutuklanabiliriz. Ergenekon ve JİTEM'in açıklanmasını istiyoruz. Hepimiz zaman zaman tehditler alıyoruz. Ama bu şekilde tutuklanılmasını doğru bulmuyorum. Bu bir nevi göz dağı vermektir." şeklinde konuştu.

İstanbul Baro Başkanı Kazım Kolcuoğlu: Savcı operasyonu biran önce sonuçlandırmalı

İstanbul Baro Başkanı Kazım Kolcuoğlu ise "Savcı bir an önce uzun bir zamandır süren bu operasyonu bir sonuca bağlamalı. Durmadan insanlar apar topar alınıp götürülüyor. Bazı noktalar açıklanmıyor. Bir an önce her şeyin açıklanmasını istiyoruz." dedi.

Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş: Yasadışı en ufak işe karıştıklarına inanmıyorum

"Ergun Poyraz, son dönemdeki eylem söylemleriyle Doğu Perinçek, Kemal Alemdaroğlu ve İlhan Selçuk'un en ufak bir yasadışı işe karıştığına inanmıyorum. Bütün gaye bu gözaltına alınmalarda 'İşte bunlarda Ergenekon'a bulaşmış kişiler' ithamını etrafa yaymak. Dikkat edin her gün ağızlarından hazırladığı kapatma iddianamesi hazırladı diye Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nı Ergenekon'a bulaştırmaya çalışan ******** insanlar. Açık söylüyorum"

CHP milletvekili Çetin Soysal: Ertuğrul Günay'ın gösterdiği hedeflere dikkat çekmek istiyorum

"İlhan Selçuk gibi bir bilgi birikimini toplumumuz tarafından büyük saygınlığı olan bir gazetecinin bu şekilde gözaltına alınması üzücü bir durumdur. Bunu kabul etmek mümkün değil. Gerçekten ülkemizin gelmiş olduğu noktayı görme şansını vermiştir. Bununla ilgilide Ertuğrul Günay'ın göstermiş olduğu hedefe de herkesin dikkatini çekmek istiyorum." dedi.

Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Büyükdağlı:

"Tamamen politik bir karardır. Son kapatma davası ile ilgilidir. AK Parti anayasayı ihlal etmiştir, çiğnemeye girişmiştir. Anayasa ihlalini engelleyebilecek kurumlara yönelik de bir saldırıya girişmişlerdir. Olay da bundan ibarettir. AK Parti anayasayı iki şekilde ihlal etmiştir. Birincisi Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Orta Doğu Projesi'nin eşbaşkanı olduğunu yıllardır söylemektedir. İkincisi de laiklik ilkeleri yerle bir edilmekte. Bir yandan anayasayı ihlal ediyorlar, diğer yandan da Ergenekon bahanesiyle yaptıkları bu tür saldırılarla kendilerini engelleyebilecek kuvvetlere karşı saldırıya geçmişlerdir. "

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter: Türbanla ilgili intikam alıyorlar

"Son derece üzgün ve şaşkınım. Türk vatanını seven, bayrak diyen, ulus devlet diyen insanlar gözaltına alınabiliyorsa Türkiye ciddi bir tehdit altında demektir. Bütün yaşamı içinde laik Türkiye için mücadele vermiştir. Kemal Alemdaroğlu'nun hiçbir şekilde gizli bir örgütle ilişkisi yoktur. Herkes basiretli davranmalı. Ergenekon gibi henüz ne olduğu belli olmayan ve henüz iddianamesinden dahi haberdar olmadığımız bir gizli örgütten olduğu varsayılarak gözaltına alınmıştır. Zaman zaman bir intikam planı gibi algılıyorum. Yargı en doğru kararı verecektir. Türbanla ilgili bunu söylüyorum. Çünkü türbanla ilgili ilk yasa İstanbul Üniversitesi'nde uygulandı. Biz bu konuyla ilgili tehdit aldık. Kendisi çok sevdiğim biridir."


21.Mart.2008 13:58:12samanyoluhaber
 
1940'Ların ABD'sinin MC CARTY'ciliği yeniden hortlatılmış ve "POLİS DEVLETİ" ne yönelik uygulamalar hızlı bir şekilde yaşama geçirilmektedir. Bu olaylar ABD Emperyalizminin talimatları doğrultusunda yerli işbirlikciler tarafından Ülkemizdeki Ulusal güçlerin tasfiyesinden başka bir şey değildir. Ancak,Ulusal güçlerin örgütlü gücü ABD emperyalizminin ve AKP'nin düşündüğünden çok daha fazla olduğunu vede Yüce Atatürk'ün burçlarına diktiği bu BAĞIMSIZLIK BAYRAĞIN HİÇ KİMSE AMA HİÇ KİMSE İNDİREMEYECEKTİR! Bu böyle biline...
 
Ergenekon gözaltıları Anadol'u üzdü
CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, Ergenekon soruşturması kapsamında gerçekleştirilen son gözaltılara tepki gösterdi.

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, Ergenekon soruşturması kapsamında bu sabah İP Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu gibi isimlerinde aralarında bulunduğu 7 kişinin gözaltına alınması ile ilgili, "Ben sadece bu seçkin isimlerin böyle gözetime alınması, Ergenekon gibi bir olayın içine katılması gibi bir izlenimden duyduğum üzüntüyü ifade ediyorum." dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Anadol, parti genel merkezinde Ergenekon soruşturması kapsamında bu gün sabah saatlerinde meydana gelen gözaltı olaylarını değerlendirdi. Olayı televizyondan izlediğini belirten Anadol, "Bütün Türkiye'nin tanıdığı, yıllarını basın hizmetinde ağartmış Sayın İlhan Selçuk ve yıllarca rektörlük yapmış isimler, Türkiye'nin tanıdığı insanlar gözaltına alınmış. Belki ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılacak, belki mahkemeye sevk edilecekler. Ne olduğunu göreceğiz. O nedenle ben sadece bu seçkin bütün herkesin tanıdığı isimlerin böyle gözetime alınması, Ergenekon gibi bir olayın içine katılması gibi bir izlenimden duyduğum üzüntüyü ifade ediyorum. İş yargıya intikal edecek mi göreceğiz. Ama bu bekleme sürecinde Sayın Başbakan'ın yaptığı gibi yargıya, yetkililere saldıracak, onları kötüleyecek, linç edecek bir havaya girmek istemem." diye konuştu.

CİHAN
 
Bu zamana kadar devleti ve medyayı bir şekilde yönlendirenler Halka ve hakka hizmette farklı görüş ve düşünce içerisinde olan bu kişiler acaba neci olabilirler ki...
 
1940'Ların ABD'sinin MC CARTY'ciliği yeniden hortlatılmış ve "POLİS DEVLETİ" ne yönelik uygulamalar hızlı bir şekilde yaşama geçirilmektedir. Bu olaylar ABD Emperyalizminin talimatları doğrultusunda yerli işbirlikciler tarafından Ülkemizdeki Ulusal güçlerin tasfiyesinden başka bir şey değildir. Ancak,Ulusal güçlerin örgütlü gücü ABD emperyalizminin ve AKP'nin düşündüğünden çok daha fazla olduğunu vede Yüce Atatürk'ün burçlarına diktiği bu BAĞIMSIZLIK BAYRAĞIN HİÇ KİMSE AMA HİÇ KİMSE İNDİREMEYECEKTİR! Bu böyle biline...

Oldu mu şimdi İlhan Abi!
'Vatan toprakları satılıyor' diyen Veli Küçük'ün İngilizlere emlakçılık yaptığı ortaya çıkmıştı. Dün de İlhan Selçuk'un öyle bir şeyi ortaya çıktı ki...

Hemen her yazısında Amerika'ya ağır eleştiriler yönelten İlhan Selçuk, hastalanınca "Amerikan hastanesine" kaldırıldı. Üstelik bu tesadüf değildi. Çünkü Selçuk'un daha önce de tüm tedavilerinin burada yapıldığını bizzat doktoru canlı yayında açıkladı. Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil de yazısının son kısmında bu ironik duruma değindi.

NOT:

İlhan Selçuk, rahatsızlandı...

Hangi hastaneye kaldırıldı?

"Amerikan" Hastanesi'ne!

İlhan Ağabey'e geçmiş olsun der, bütün ulusalcı Cumhuriyet heyetini en kalbi duygularla tebrik ederim.


01.Nisan.2008 09:53:37
 
Üst Alt