• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Bütün okulların imam hatip olması için şans yakaladık

Okunuyor :
Bütün okulların imam hatip olması için şans yakaladık

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Muğla Ak Parti Milletvekili Ali Boğa'nın, Muğla İmam hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'nin (MİHDER), Ramazan Bayramı'nın 3'üncü günü düzenlediği pilav gününde söylediği sözler yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Boğa yaptığı konuşmada, "4+4+4 sistemiyle birlikte tüm okulları İmam Hatip'e dönüştürme şansı yakaladık. Açılan yere öğrenci bulamazsak tarih önünde vebalini ödeyemeyiz. Kuran-ı Kerim'in okunmasının yasak olduğu günlerden geçtik. Şu anda imam hatipliler olarak veya müttefikleri, sevdalıları olarak buradayız. Şu anda bir şans geçti elimize. Biz bütün okulları, elbette bu okulların kaydında kuydunda sayıyı artıracağız. 4+4+4'ten sonra Kuran-ı Kerim ve peygamberimizin hayatının seçmeli ders olmasından sonra bu şansımız var. Mutlaka tercihler konusunda bir projemiz olmalı. Velileri, öğretmenleri, öğrencileri tercihler konusunda bilgilendirmeliyiz" demişti.. DHA

videoyu izlemek için tıklayınız

elosia

Acemi
Üye
Tabi millet marsa yolculuk yapmaya başlamışken bizimde tek eksiğimiz bu kadar çakma hacı,hocanın arasında imamdı...
İman kuvvetiyle,okumayla,üflemeyle yol alırız bizde elhamdülillah!
Sanki imam hatip okumayan çocuk dinini,peygamberini bilmiyor din tacirliğine hiç gerek yok, bu ülkede okullarda skolastik müridmi yetişicek,doktor,öğretmen,bilim adamımı yetişicek biz bu kafayla ilerlemeyi bırak saltanat dönemine geri gideriz...:(

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Düne kadar imam hatipler kapali idi, acik iken bircok bölüme askeriyeye alinmiyordu... o zamanlar aya venüse uranüse neden cikamadiniz..?

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Yanlis anlamayin ama geri dediginiz (! ) sizin hayallerinizinde ötesinde oldugunu bileceginiz kadar ileri olmasin ? .. ama bazilari her firsatta islami her ne olursa olsun ona camur atmak icin bireylerin hatta top yekün toplumlarin tembelligini kaldirip islama maletmelerini artik millet yutmuyor.

Osmanli sizlerin geri dedigi sistemle ve o ögreti ile hayatini idame ederken binlerce bilim adami cikardi her alanda, milenyumcular, cumhuriyetciler ,islami bir egitim karsitlari söylermisiniz Cumhuriyetin ilanindan islamin laiklik sistemi ile yönetim yargi denetim gibi konulardan uzaklastirilmasindan bu yana 80 küsur yil gecti, kac bilim adami cikardi bu sistem...?

Acaba karanlik olan hangisi merak ediyorum...

Bana bir tane ayet yada hadis gösterin ki gelisen caga bilime teknolojiye ilime karsi cikan müslümani bundan uzaklastiran...???

Bence siz islami yasantiya karanlik benzetmesi yapacaginiza kendi karanliklarinizdan kurtulun..

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Vicdan özgürlüğüne darbedir, ayrımcılıktır, bölücülüktür, gericiliktir, zaman kaybıdır, gereksizdir.
Çünkü Kuran ve Peygamberin hayatının ders olarak verilmesi genel yaşamda hiçbir işe yaramayacaktır.
Örnek mi; Alın size Ortadoğu.

Üst Alt