bunları bilmemeniz gerekiyor...

  • Konbuyu başlatanbeklenen
  • Başlangıç tarihi
B

beklenen

Ziyaretci
Bunları bilmemeniz gerekiyor

Bilmemeniz Gereken Şeyler... Mesela: Hitlerin kan bağı olan akrabaları, halen New Yorkta yaşıyorlar ve hayatlarından memnunlar

Thinks Youre Not Supposed to Know (Bilmemeniz Gereken Şeyler) kitabı yıllardır, yenilenerek yayımlanıyor. Bakın, bilmemeniz gereken neler var:

YAMAN TÖRÜNER, MİLLİYET gazetesindeki köşesinde o kitaptan şu alıntıları yaptı:

- Papa Pius II, seçilmeden önceki dönemde, yaklaşık 1444 yılında, erotik kitaplar yazmıştı.

- CIA, dünya çapında, her yıl ortalama en az 100.000 kez yasaları ihlal edecek faaliyetlerde bulunuyor. Tabii, ABD dışındaki ülkelerin yasalarını. Bu, CIAnın her gün yüzlerce yasadışı iş yaptığı anl***** geliyor.

- 2000 yılı itibariyle, şimdiye kadar 69 CIA ajanı görev sırasında öldü. Bunlardan, sadece bazılarının kimliği açıklandı. 1947 Mayıs ayında ölen Douglas Mackierman, görev sırasında hayatını kaybeden, ilk CIA ajanı idi. Çin-Rus sınırında, Rusların atom bombası çalışmalarını izlemek üzere oradaydı.

- 11 Eylül saldırıları sonrasında, ABD Savunma Bakanlığına, Afganistandaki tüm gıda maddelerinin zehirlenmesi için bir teklif sunuldu. Rumsfeld ve Rice rapordan haberdardı.

- 11 Eylül saldırısı sonrasında, birçok masum eylem, terörist faaliyet olarak fişlendi ve kamuoyuna duyuruldu. Oysa, uluslararası terör faaliyeti denilen eylemlerin, yüzde 75inin, iç terör faaliyetlerinin ise yüzde 42sinin terörle ilgisi yoktu. Örneğin, içkili bir yolcunun, bir uçakta sürekli hostesi çağırması, iç terör faaliyeti olarak değerlendirilmişti.

- 2002 yazında, ABD Savunma Bakanlığında kurulan P2OG Grubu ile, dünyadaki Amerikan eylemlerini haklı göstermek üzere, terör faaliyetleri yapılması planlanmıştı. Uygulama olup olmadığı bilinmiyor.

- 1958de hem ABD hem de Rusya, Ayda nükleer deneme yapmak istemişti. Neyse ki, projeler gerçekleşmedi. Ama, iki adet MARK 39 atom bombası, kazayla, ABDdeki Kuzey Carolina eyaletine düştü. Hiroşimaya atılandan 250 kere daha güçlü olan bombalar, patlamadan ele geçirildi.

- 1995te neredeyse 3. Dünya Savaşı çıkıyordu. Yeltsine bir ABD denizaltısından, Moskovaya yönelen bir füze atıldığı söylendi. Neyse ki, füze suya düştü. Aslında, Rusyanın hava sahasını tam bir gerçeklikle kontrol edebilmesi için 21 yapay uyduya ihtiyacı var. Rusya, 1999 itibariyle sadece 3 uyduya sahipti.

- 2. Dünya Savaşı öncesi, İngiliz Başbakanı Churchill bile, Yahudilerin dünyayı ele geçireceğini iddia eden komplo teorilerine inanıyordu. Churchill, Yahudileri 3e ayırırdı. Birinciler, yaşadıkları ülkenin çıkarlarını, her ülkeden önde tutanlar; ikinciler, sadece Yahudilerin yaşadığı bir ülkeyi isteyen Siyonistler (henüz, İsrail yoktu); sonuncular, tehlikeli grup sayılan, uluslararası Yahudiler. Churchill, sonunculara karşıydı.
nethaber.com
 
Üst Alt