• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Bulgaristandaki son ırkçılık hareketleri

Okunuyor :
Bulgaristandaki son ırkçılık hareketleri

orkuorkun

Kıdemli
Üye
Bilindiği gibi. Avrupa birliğine girmesiyle Türkler partili sistemin hak ve özgür bir parçası oldular. Bunun adı Hak ve özgürlükler idi.
Ne yazıkki son seçimlerde Anavatan Türkiyeden büyük bir destek almadılar. Ve bu seçimlerde 3ncü parti olmuşlardı. Türkiyeden hiçbir özel destek görülmedi. Sadece içgüdüsel olarak seçimlerde oy verildi. Hatta Türkiyeden otobüsle gelen vatandaşları oy kullanacakları için ırkçı parti sınır kapısında protesto gösterisi yapılmıştı. Türklerin partisi kazanmamalıydı.. sonucunda 3üncü parti olabildi.
Yeni seçilen parti için oradaki Türkler umutsuzdular. Çünkü seçilen parti Türk düşmanı olan ataka ile daha yakın temaslar içinde olacaktı.

Türkiyenin Avrupa bölgesinde kültürel uzaklaşması. kendimize çıkardığımız ülke sorunları ile uğraşırken . Irkçılığı gizli bir şekilde yürütme eğilimine girdiler. İsviçre minare yasağı peşine düştü. Çünkü nerede Türk görseniz koyu inanca dönüşüyor ve korkutuyordu.

--------

1- Sizin görmediğiniz ırkçı bir sistem başladı ; Mesela Türk bölgelerindeki Trafik polislerine Daha fazla ceza yazması için baskı yapıldı. İşyerlerinin eksiklerini kontrol ederek rahatsız etme. Sofyada varnada Bulgarların oturduğu bir yerde böyle kontrollerin olmadığını orada yaşayan Türklerden biliyoruz.
Mesela Türkiyeye giren çıkan arabalara ceza yazama olayı daha fazladır. Plakadan belli edersiniz.

2- Türkiyeden tazminat istendi. İstanbul ve trakya bölgesindeki bulgarların taşınmaz malvarlığı için

-
Avrupa birliğinin Bir kanunu var Para kazanmayan hizmet yerleri kapatılmalıdır. Ekonomik krizle bu emri verdi. Bazı Hastaneler kapatılacaktı. Tesadüf mü sanıyorsunuz
3-
Kapatılan hastaneler genelde Türk bölgelerindeki hastaneler Müslüman bölgelerindeki
ve bugünlerde protesto var. üstüne üstlük Kapatılacak hastanelerdeki hastalar yakın bölge merkezine değil uzak bölgeye gitmek zorunda.

Şu anda oradaki Türkler kapatılan hastaneleri için protesto eyleminde çocuklarını okuldan erken almışlar ayaklanmış durumdalar. ve kasabada hastaneye bağlı birçok gerçek türk köyü bulunmakta.
haklarını alıp alamayacaklarını ileriki bir tarih gösterecek.


bilginize sunulur
 
Son düzenleme:
Üst Alt