Bugünkü insanın burjuvazi cennetindeki isyanı...

Tarihin bütün nesillerinden daha çok eziyet çekmemize rağmen, sevinerek söyleyeyim ki biz çok mesut bir nesiliz. İnsanın dert ve yenilgi dönemlerini gördüğümüz için mesut bir nesiliz.

Acaba gerçek dert ve yenilgi, yalancı ümit ve sevinçten daha iyi değil midir, Şuurdan doğan dert, akılsızlıktan doğan dertsizlikten daha iyi değil midir,

Şimdi burjuvazi cennetinin yapılmış olduğu bir zamanda, gözlerimle üç asırdır ilmin, Samiri,nin paradan buzağısı olduğunu görüyorum. Altından yapılmış ve aldatıcı bir şekilde, ama ruhsuz, ruhaniyetsiz, maneviyatsız, yalancı, sahte banka parası ortaya çıktı ve ahmakları kendine secde ettiriyor.

Şu anda kurulmuş olan, burjuvazi cenneti ne demektir, Bütün insanlar için değildir, Bu burjuvazi cenneti, bu tüketim hayatı, kapıdan ve duvardan Avrupa,nın yüzüne yağan bu nimet bolluğu, havadan gelmemiştir. Bir buçuk, iki milyar insanın açlık bedeli ile meydana getirilmiştir. Ama her halükârda kendisi için, yani Avrupa burjuvazisi için, üç asır Önce yapılmıştır. Orada her şeyi bulmak mümkündür. Tanzanya elmasını, Mısır kenevirini, Kamerun kahvesini, Küba şeker kamışını, Cezayir şarabını, Hind çayını, Vietnam kauçuğunu, Ortadoğu petrolünü bulmak mümkündür. O halde bütün dünya, onların yeme, içme, yatma ve yiyecek çiftliğidir. Onların sömürüsüne uğramış bütün milletler, Avrupa,nın bu kirli cennetinin karneli ve ücretli işçileri değil midir,

Bütün bunlara rağmen bu cennette, Avrupalı insanın nasıl yaşadığını görmek gerekir. Şaşılacak şey şudur ki, bu insan, sonunda üç asırdır söylediği sloganlara ulaştı. Yani faydalanma ve tüketim zirveye ulaştı. Şimdi onun iktisadi mal kalemlerinin %10'u temel ve gerçek masraflarıdır. %9O'ı ise eğlenme masraflarıdır.
alıntı
çileweb

Sömüre sömüre zengişleşti Avrupa...Olsun,dünyanın yalancı nimetleri onlara kalsın, biz ebediyette ebedi nimetlere kavuşacağız inşallah.

Sömüre sömüre zengişleşti Avrupa...Olsun,dünyanın yalancı nimetleri onlara kalsın, biz ebediyette ebedi nimetlere kavuşacağız inşallah.

hayır bence dünyanın nimetleri onlara kalmasın neden biz sadece ahiret nimetlerine razı oluyoruzki bu dünya müslümanın ALLAH c.c bu dünyayı biz müslümanlara vermiş yani dünya nimetleri bizim biz sahip çıkamadığımızda onlar her ülkeyi sömürüyorlar unutmayalımki sömürülen her ülkeden her kim eziyet görüyorsa bunun günahı tüm ben müslümanım diyen kişilere ekleniyor

bir müslüman bu dünya benim kimse kimseyi sömürmemeli sömürememeli deyip ona göre tedbir almalı derim

geçmiş tarihimizdede olduğu gibi heryere adaleti götürmeliyiz

iyi forumlar

hayır bence dünyanın nimetleri onlara kalmasın neden biz sadece ahiret nimetlerine razı oluyoruzki bu dünya müslümanın ALLAH c.c bu dünyayı biz müslümanlara vermiş yani dünya nimetleri bizim biz sahip çıkamadığımızda onlar her ülkeyi sömürüyorlar unutmayalımki sömürülen her ülkeden her kim eziyet görüyorsa bunun günahı tüm ben müslümanım diyen kişilere ekleniyor

bir müslüman bu dünya benim kimse kimseyi sömürmemeli sömürememeli deyip ona göre tedbir almalı derim

iyi forumlar

vallahi senin söyleminde çok doğru be arkadaşım hani bir hadis varya ne sömürünüz ne sömürtülünüz maşallah

tabi diyer arkadaşımız şunda da haklı onlar dünyayı memur etmeye çalışırlar ve bütün dertleri budur müslüman hem ahiret hem dünyayı ele geçirmek için çalışır şünkü dünya onların eline geçince bak halimiz nice bu bağlamda söyledim selam duyarlı insanlara

vallahi senin söyleminde çok doğru be arkadaşım hani bir hadis varya ne sömürünüz ne sömürtülünüz maşallah

tabi diyer arkadaşımız şunda da haklı onlar dünyayı memur etmeye çalışırlar ve bütün dertleri budur müslüman hem ahiret hem dünyayı ele geçirmek için çalışır şünkü dünya onların eline geçince bak halimiz nice bu bağlamda söyledim selam duyarlı insanlara

evt ne zulmederiz nede zulme uğrarız

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir

iyi forumlar

Sayın atmaca yanılıyorsunuz diyorum RABBİM cc dünyayı kullarını ayırt etmeden bir sofra gibi hizmetimize vermiştir madem ki sizin dediginiz gib sadece müslümalara vermişse dünya yı peki diğer kulların ihtiyaçlarını kim karşılıyor söylermisiniz bence yaratılanı sevelim yaradandan ötürü olmalı felsefemiz sadece biz kendimizi düşünmeyelim artı (

ben hiç bir ülkenin sömürülmesine taraftar değilim iyi forumlar

Son düzenleme:
Sayın atmaca yanılıyorsunuz diyorum RABBİM cc dünyayı kullarını ayırt etmeden bir sofra gibi hizmetimize vermiştir madem ki sizin dediginiz gib sadece müslümalara vermişse dünya yı peki diğer kulların ihtiyaçlarını kim karşılıyor söylermisiniz bence yaratılanı sevelim yaradandan ötürü olmalı felsefemiz sadece biz kendimizi düşünmeyelim artı (

ben hiç bir ülkenin sömürülmesine taraftar değilim iyi forumlar

benim yazdıklarımı tam okumuyorsun galiba selina dikkat etdiysen bir müslüman bu dünya benim hiç kimse kimseyi sömürememeli demişim tabi ki hanki din mensubu olursa olsun bu nimetlerden yasinler içsin ama israf etmesinler iş adalet dağıtmaya gelince işte bu müslümanın görevidir

ayetde ALLAH c.c içinizden bir ümmed çıksın iyiliği emretsin diyor buda demek oluyorki iyiliği emretmek gerekli emretmek içinde amir olmak gerekiyor müslüman her yerin amirliğini üstlenmediği müddet ce dünya üzerindeki bütün sömürülerden oda mesuldür

bilmem anlata bildimmi:Seguridad:

Üst Alt