• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Bu virüs sizi el aleme rezil edebilir!

Okunuyor :
Bu virüs sizi el aleme rezil edebilir!

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Japonya'dan yayılan yeni bir virüs bilgisayarınızı çökertmek yerine sizi rezil etmeyi tercih ediyor.

Japonya'nın en büyük dosya paylaşım platformu olan Winny'den yayılmaya başlayan truva atı kategorisine ait zararlı yazılımın izlediği yol gerçekten akıllara durgunluk verecek cinsten.

Hentai'nin anavatanı Japonya'da kullanıcılar zor durumda.

200 milyon kullanıcısı olan Winny platformunda bulunan Hentai (Japon Çizgi Pornosu) türündeki film dosyalarında kendisini gösteren Kenzero adı bu truva atı şimdiden binlerce Japon kullanıcıyı dünyaya rezil etti.

Sistem nasıl işliyor?

Kenzero'nun içinde saklandığı Hentai'yi indirip izlemek istediğinizde ekrana küçük bir pencere geliyor ve ad, soyad gibi bazı ufak tefek kişisel bilgiler soruluyor. Oldukça masum görünen bu ekrana adınızı ve soyadınızı doğru bir şekilde yazarsanız yandınız! Çünkü arka planda çalışan Kenzero sizin bütün internet geçmişinizi ele geçirip bir internet sitesinde adınız ve soyadınız ile birlikte yayınlamaya başlıyor.

Yaptığı bu işlemi de size bir mesajla bildiren Kenzero ilgili linki de verip bütün internet geçmişinizin halka açık bir hale geldiğini kendi gözlerinizle görmenizi sağlıyor.

Siz tam "eyvah, bu listeyi nasıl kaldırtırım" diye düşünürken Kenzero yine devreye giriyor ve eğer 1500 yen (yaklaşık 25 TL) öderseniz listenin yayından kaldırılacağı bildiriyor.

Japonya'da başlayan ve hızla Avrupa'ya yayılan Kenzero'nun kurbanlarından para koparmak için izlediği bu yol anti-virüs dünyasında da oldukça ses getirdi.

Siz siz olun, antivirüs programınızı her daim güncel tutmayı ve böyle tehlikeli sitelerden dosya indirmemeniz gerektiğini unutmayın.

cnetturkiye
Bütün internet geçmişiniz internetten açıklansa ne yapardınız?
 
Üst Alt