Bu ülkede Bakan teröre uğramış ve şehit olmuş ama unutulmuştur?

Gün Sazak'ın katili nerede?

Eskişehir eski Milletvekili olan Süleyman Servet Sazak, bugün Yüksel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı. Sazak, babası Gün Sazak'ın tetikçisinin halen Belçika'da koruma altında olduğunu iddia ediyor.

İkinci Milliyetçi Cephe Hükümeti'nin Gümrük ve Tekel Bakanı iken 27 Mayıs 1980'de katledilen Gün Sazak'ın oğlu Süleyman Servet Sazak, şu açıklamaları yaptı.

Sazak, özetle şunları söyledi: "Babamı öldüren kişi, esas tetiği çeken terörist Cengiz Gül.. Şimdi Belçika'da. Koruma altında. Birileri onu koruyor. Çok tuhaf şeyler oldu. Tetikçi olarak gösterilen bir genç, Almanya'daki duruşma sırasında kendini, nedense açık bırakılan pencereden attı. Tetikçi ölmüş, mesele de bitmiş oldu. Garip olay. Halbuki böyle değil. Tetikçi, Dev-Sol'dan Cengiz Gül; halen Belçika'da yaşıyor. Hem de birtakım servislerin koruması altında. Bunu biliyoruz."

"CIA'NIN ADAMI OLAN SOLCULAR"

"Cengiz Gül, Belçika'da korunuyor. Acaba kim koruyor?.. Rusya'da komünizm kalmadığına göre, bugün kalmayan bir şeyin bu insanları koruması mümkün değil. O zaman her şey 12 Eylül'e gelip dayanıyor. O günün Maocularına falan bakarsanız, hepsi Amerika adına çalışmış adamlardı. Burası çok dikkat çekici!.."

"Babam, bugünün, ölümünden sonra sivriltilmişleri gibi değildi. Babam, adamdı adam!..Gün Sazak'a yoğun tehditler olduğu vakidir. Bununla ilgili kendi genel başkanından dahi uyarılar aldığı gerçektir. Ama yılmamıştır. Zaten adam olmak demek, her şeyi kaybetmeyi göze almak demektir. Babam adamdı. Her şeyi göze alamazsanız, devlet adamı da olamazsınız zaten. Babam, devlet adamıydı."

"KOMPLEKS OLUŞTURDULAR!.."

Sazak, aileden sağcı olduğu halde, sol karşısında ezilen büzülen, solun dümen suyunda gitmeye özen gösteren birtakım kompleksli tipler için şunları söylüyor: "Şimdi bu bir moda gibi. Ortada bir kompleksleştirme hadisesi var. Türk insanına kompleks yükleme hadisesi. Türk insanını aşağılama hadisesi. Bunlar, komplekse düşürülmüş insanlar."

"GERÇEK ADAMLAR GERİ PLANA İTİLİNCE!.."

"Türkiye'nin en büyük şanssızlıklarından biri de, küçük insanların sivriltilmeleri. Örnek teşkil edecek şahsiyetlerin ise üstlerinin örtülmesi. Namuslu, dürüst, devletine-milletine hayırlı insanlar, sürekli olarak geri planda. Birtakım uluslararası servislerle bağlantılı, çalan çırpan adamlar, bu memleketi bölmeye çalışan insanlar ise öne çıkartılmış durumda. Bunlar, öldükten sonra da büyük gösteriliyorlar. Ülkesi için bir şeyler yapan insanların üzerine bütün suçlar yıkılınca, o insanları savunmak bile zor oluyor. Böyle bir şanssızlık var. Buradan da şu sonuca ulaşıyoruz: Demek ki, Türkiye'de bu işleri organize edenler başka bağlantılar içerisinde olması muhtemel kişilerdir."
 
Üst Alt