Bu perdelerle evinizi şıklaştırın

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Kısa perdenizi seçmeden önce bu habere göz gezdirin...

1. Bütçenize karar verin: Öncelikle bu konuda maksimum harcama miktarınıza karar verin. Daha sonra pencerenizin büyüklüğüne göre kaç metre kumaşa ihtiyacınız olacağını belirleyin. Buna göre bütçenizi sarsmayacak modelleri keşfetmek için bilinçli olarak yola çıkın.

2. Pencerenizi ölçün: Perde seçiminde pencere boyutlarının ve mekanın özelliklerinin göz ardı edilmemesi gerekir. Pencerenizin boy ve genişlik ölçümünü yapmadan alışverişe başlamayın.

3. Kullanacağınız stili belirleyin: Kararınızı vermeden önce perdelerinizin fonksiyonunu belirlemelisiniz. Lüks seviyorsanız kadife kumaşlar ve damask desenlerle perdenizi yenileyebilirsiniz. Üç çeşit kısa perde modeli vardır. Balon, dekoratif bileziklerle tutturulan kısa perdeler ve pilili kısa perdeler. Bunlardan hangisinin evinize yakışacağına karar vererek doğru adımı atın.

4. Hangi kumaş türü istediğinize karar verin: İster ana perdenizle aynı kumaşı seçerek bütünlük sağlayın, ister farklı kumaş seçeneği tercih ederek bütünlüğü zevkinize göre yansıtın. Tül perdeler klasik anlamda yıllardır dekorasyonda sıkça görülür olmakla beraber mekana hoş bir görsellik katıyor. Tül perdeler kolay yıkanabilir bir malzemeden tercih edilmeli. Özellikle sigara içilen ortamlarda hem renk değişimi, hem de kötü koku açısından bakımı çok önemli. Dolayısıyla polyester veya pamuklu-keten karışık tüller daha uygun olabilir.

5. Göz atmadan karar vermeyin: İnternetten modellere ve seçeneklere göz atabilirsiniz ama bizim önerimiz mağazalara gidip mutlaka fikir almanız yönünde. Mağazalarda satılan hazır kısa perdeleri tercih edebileceğiniz gibi özel siparişle de uygun fiyata kısa perde yaptırabilmeniz mümkün. Çevrenizdeki kişilere de danışarak karar verme aşamasına geldiğinizde önünüzde çok fazla seçeneğin olduğunu göreceksiniz. Eğer henüz ara perdeniz yoksa kısa perdenizi, güneşliğinizi ve ana perdenizi kombin olarak satın alabilirsiniz.
iVillage
 
Üst Alt