• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Bu intihardan hepimiz sorumluyuz

• Konbuyu başlatan ajan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 23
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
Bu intihardan hepimiz sorumluyuz

carloss

Kıdemli
Üye
İslam adına cinayet işleyen fanatikler yok mu diyorsunuz ? İslamı yaşadığı öne sürülen ve şeiatla yönetilen yerlerde din adına yapılanların hiç birini görmezden mi geliyorsunuz ?

RABİA

Bağımlı
Üye
İslam adına cinayet işleyen fanatikler yok mu diyorsunuz ? İslamı yaşadığı öne sürülen ve şeiatla yönetilen yerlerde din adına yapılanların hiç birini görmezden mi geliyorsunuz ?
Var elbet...ama eylemlerine ''islam adına'' diyerek bir çıkış noktası belirlemek İSLAM'ın emrettiği birşey değildir...

carloss

Kıdemli
Üye
Ben ne emredildiği ile ilgilenmiyorum. Ben bunu yapanların ne diyerek yaptıklarını soruyorum ? Bakın bu sadece islamda yok, hristiyanlıkta da , musevilikte de var.

RABİA

Bağımlı
Üye
Ben ne emredildiği ile ilgilenmiyorum. Ben bunu yapanların ne diyerek yaptıklarını soruyorum ? Bakın bu sadece islamda yok, hristiyanlıkta da , musevilikte de var.
Din huzuru sağlamak için vardır.Öyleyse huzursuzluğu sağlamanın yolu,dini kullanmaktır.Ehl-i fesat bunu iyi biliyor.

carloss

Kıdemli
Üye
Daha iki gün önce huzurdan, dinden bahseden bir arkadaş aileme küfür etti. Bu insanlar mı dini temsil ediyor, hocaları kim ?

ajan

Tecrübeli
Üye
Din huzuru sağlamak için vardır.Öyleyse huzursuzluğu sağlamanın yolu,dini kullanmaktır.Ehl-i fesat bunu iyi biliyor.
zaten nedense bu huzursuzluk hep din yüzünden çıkıyo..Mustafa Kemal taa zamanında görmüş bu işlerin çıkacağını laikliği getirmiş onun bile kıymetini bilemiyoruz elimize yüzümüze bulaştırıyoruz..

RABİA

Bağımlı
Üye
Daha iki gün önce huzurdan, dinden bahseden bir arkadaş aileme küfür etti. Bu insanlar mı dini temsil ediyor, hocaları kim ?
İnsanların hata ve kusurları üzerinden dine payeler biçmeniz haksızlık olmuyor mu?
Din kimsenin tekelinde değildir.
Elbetteki müslümanın tavırlarıyla,duruşuyla islama ayine teşkil etmesi gerekir.Ama sizin dini değerlendirmeniz,beşer-şaşar durumundaki insanların hataları üzerinden olmamalıdır.

(sizin de laflarınız pek yenilir yutulur cinsten değildi...şaşırttınız beni)

Üst Alt