• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Bu da helal şarap

Okunuyor :
Bu da helal şarap

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Hollanda'da bir Türk girişimci dünyada ilk kez müslümanlar için alkolsüz içki üretimine başladı.

Müslümanlar için dünyada ilk kez Kevserhelalwine markasıyla alkolsüz içki üretimini başlatan Hollandada bir Türk girişimci helal şarapın satışı için EMITT Fuarında 40 otelle anlaştı. Vatan'ın haberine göre; Şirket, Türkiye, İran, Suudi Arabistana girerek bu yıl 1 milyon şişe şarap satacak.

Kozmetik ve gıdadan sonra içkinin de helali üretildi. Türk bir girişimci tarafından kurulan Hollanda merkezli Delikatwine şirketinin dünyada ilk kez Kevserhelalwine markasıyla ürettiği alkolsüz şarap ve şampanyalar, EMITT Fuarında 40 otelden teklif aldı. Gıda üretiminde İslamî usullere uygun davranıldığını gösteren helal gıda sertifikasına sahip ürünler birkaç aya kadar Türkiyede marketlere de girecek. 2 yıldır Hollanda ve Belçikada 15 bin şişelik satışı olan ürüne Malezya ve Endonezyadan gelen talep bir anda satışları 3e katlamış.

Bu ülkelerle birlikte 40 bin şişelik satışa ulaştıklarını söyleyen şirketin kurucusu Taner Tabak, Sırada Türkiye, İran ve Suudi Arabistan var. Bu yıl 1 milyon şişelik satış yapacağız. Bunun ilk etapta 200 bin adedi Türkiyede olacak. Seneye de bunu ikiye katlayacağızdedi. Üretimin Almanyada yılda 1 milyon şişe olduğunu söyleyen Tabak, Türkiyede ise distribütörlük anlaşmasını yapmak üzere. 3 büyük dağıtıcıdan teklif geldiğini aktaran Tabak, Önce süpermarketlere gireceğiz. Birkaç yıl içinde de üretimi Türkiyeye kaydırmayı hedefliyoruz diye konuştu.

15 yıldır şarap uzmanı olan ve alkollü içki üretimi de bulunan Taner Tabak, alkolle arası olmayanlara alternatif içki sunduklarını da kaydetti.

Şarap pazarından bu yıl yüzde 5 pay alacaklarını aktaran Tabak şunları söyledi: Şimdiden çok önemli bir şarap üreticisi bizimle alkolsüz şarap üretimi için, hatta ürünlerinin bir kısmını helalleştirmek için işbirliğine gitmek istedi.

Şarap tadında fiyatı 30 lira
- Özel bir işlemden geçirilerek üretilen alkolsüz şarap ve şampanya, şerbet tadında tatlı bir içecek değil. Şarabın tadını ve kokusunu alıyor, ancak alkol almıyorsunuz. Bunun nedeni fermantasyon sırasında alkolün ayrıştırılması ve ayrı bir yerde bekletilen şarap tadı ve kokusunun yeniden içine katılması. Kevserhelalwine Türkiyede 30-40 liradan satılacak ve beyaz, kırmızı, pembe ile köpüklü olmak üzere 4 çeşidi olacak.

haber3.com
 

Guney

Kıdemli
Üye
Bu nu içerken ne diyecekler peki ?
Hani biz içerken "şerefe" "sağlığına" falan filan diyoruz ya o yüzden dedim..:))
 
Üst Alt